Gulička v semenníku

patrik84
16. jan 2023

Dobrý večer.. chcel by som poprosiť o radu či pomoc. Nakoľko som dosť hanblivý tak sa hanbím zájsť lekárovi s mojim problemom.. nahmatal som si v semenníku malú guličku/hrčku ale je úplne mimo semenníku vo vnútri, je to ako keby spojené žiliou alebo čo, neviem čo to je. Mám to už asi pol roka. Minulý týždeň mi našli náhodne pri vyšetrení 2 cysty. Jednu na sliznici brušnej a veľmi malú na obličke. Môže byť cysta aj to vedľa semenníka?

nikpa
16. jan 2023

@patrik84 nechcem ťa strašiť ale mal by si ísť čo najskôr k urologovi. Keď budeš čakať ešte ďalšieho pol roka, kľude už môže byť aj neskoro... Takže zahod hanblivosť a choď.

anjelicek26
16. jan 2023

Zajtra rano volaj urologovi. Tu koncia srandy... cim skor, tym lepsie.

dominikagier
16. jan 2023

@patrik84 jednoznačne lekár, nech nie je neskoro

patrik84
autor
16. jan 2023

@nikpa môže to byť cysta?

patrik84
autor
16. jan 2023

@anjelicek26 môžem mu zavolať aj bez toho aby ma obvodná objednala?

anjelicek26
16. jan 2023

@patrik84 zavolaj priamo, sestricka ti poradi u urologa...ale podla mna by to malo byt ako u gynekologa, proste tam papier nepotrebujes, volas a ides... a toto je urgent proste ziadne ze termin o mesiac, nedaj sa odbit. Cysta to byt sice moze, ale... aj rakovina... my ti to bohuzial nezdiagnostikujeme. Ale tieto veci - tam ide o cas.

1mina
16. jan 2023

Nemusi to byt nic hrozne, ale ani to neni nic s cim je vhodne cakat. Normalne by som hned rano zavolala urologovi, povedala problem (podla toho mozno aj objedna) a spytala sa ci potrebujem vymenny listok. Ak ano netreba to speci riesit ja za vymenne listky kolkokrat len zavolam sestricke. Hlavne hamba bokom, navyse pre doktorov to neni naozaj nic specialne, len my to tak vnimame.

patrik84
autor
16. jan 2023

@anjelicek26 lebo ja mám viacero problémov, ktoré riešim. Mám aj dvojité videnie, na budúci týždeň idem na MR lebo si myslia, že mám Myasthenia gravis + problém s vysokým tlakom. Internista ok, nefrolog ok, cievy ok. Počas toho ako mi pozerali cievy tak našli cysty. V mojej rodine to mali 2 členovia no ani jeden nemal nádor a rakovinu

patrik84
autor
16. jan 2023

@1mina ďakujem, aspoň dačo pozitívne.. Ako chápem, že všetci chcú túto dobre ale ako mi ľudia napísali hore tak zrazu tak mi skoro srdce z hrude vyskočilo. 👍

anjelicek26
16. jan 2023

Musis ist krok po kroku a vsetko vylucit...dovodov zvyseneho tvorbu cyst je kadeco...napriklad stitna zlaza...ale to uz by urcite pri krvnom obraze videli... aj ked tam by sedelo aj dvojite videnie...na sone stitnej si bol? Ked nie, pytaj sa aj tam... bohuzial si to budes musiet v zaujme vlastneho zdravia obehat vsetko... my sme tu len laici... ja teda urcite ;)

dominikagier
16. jan 2023

@patrik84 nebojte sa Patrik, je to predsa vaše telo a vaše zdravie na ktorom vám určite záleží. Radšej malá nepríjemná chvíľka u urológa ako by ste to mali ľutovať a zamýšľať sa prečo ste nešli skôr ak niečo bude zle... Ženy prehliadky u gynekológa zažívajú pravidelne a tiež to nie je to najpríjemnejšie na svete, verte mi😁🙏

patrik84
autor
16. jan 2023

@anjelicek26 na sone štítnej som nebol. Ale urologovi hneď ráno zavolám.. Ako moc som to neriešil, lebo som čítal na nete, že to môže byť žilka ale radšej to idem riešiť. Som mal 2 roky dosť depresívne a bolo mi jedno čo mi je, ale už sa viac bojím ako mám odvahy. Mám 19 a rád by som si ešte kade čo užil. Za všetky rady ďakujem ❤️❤️

anjelicek26
16. jan 2023

@patrik84 stitka vplyva aj na psychiku... takze ano urcite si daj na zoznam aj endokrinologa. Hned po tom urologovi. Zivot mas pred sebou, ak by to bola len stitka, tak to je jedna tabletka denne a mas svaty pokoj a zijes zdravy plnohodnotny zivot...dcera berie lieky od 10 rokov... mala stitnu zlazu plnu cyst, ale fakt strasny stav...dva roky trvalo dat to dokopi...pritom krv mala v norme...nakoniec hashimoto..

patrik84
autor
16. jan 2023

@anjelicek26 bol som na krvi a že štítna je fajn. Ale som strašne náladový, viem sa nahnevať a vybuchnúť hneď a potom chytím nálady, keď nemám náladu na nič.. Lebo dvojmo vidím úprimne 4 roky a stále rovnako sa mi zdá, že to není horšie a ani lepšie. Ja viem, som pako že som sa hral so zdravým ale ako som si našiel priateľku s ktorou som tri roky tak mi ukázala iný smer. 😌👍 Kiež by to bola len tá štítna.

anjelicek26
16. jan 2023

@patrik84 dcera mala tiez vysledky v norme, lebo normalne tieto testy na protilatky a specificke znaky hashimoto v krvnom obraze nerobia...az sono, co sme si vydupali, kedze sa jej uz aj zle prehltalo, ukazalo pravdu... nedaj sa s tym uspokojit... je to jedno sono, jedna navsteva endokrinologa, preco neist na istotu? Priznakov mas viac ako dost...

patrik84
autor
16. jan 2023

@anjelicek26 a tam treba výmenný lístok?

pralinka25
16. jan 2023

@patrik84 kolko mas rokov? uprimne ti poviem chod k urologovi. nepotrebujes tam vymenny listok. chod tam hned zajtra rano!!!!!
napisem ti pribeh nas necitaj ak sa bojis ale mozno ti otvori oci.
nechcem ta strasit ale moj muz mi raz o siedmej vecer ukazal nieco podobne a vyhodila som ho z bytu aby okamzite isiel s tym inak nech sa ani nevracia (myslela som to dobre pretoze on nechcel. vymyslal ze ma cas a ze pojde zajtra a inokedy a tak) ale moja intuicia mi hovorila ze musi ist okamzite. nasli sme uro ambulanciu ktora bola otvorena do osem do vecera. pozrel ho lekar a o osem hodin uz bol na sale. zoperovali mu nador v hodine dvanastej.
viem ze to znie desivo ale mali sme male dieta a bala som sa. je to uz 12 rokov a vsetko je ok. dokonca mame dalsie dve deti bez problemov.
ked sa to stalo bola som v kontakte s viacerimi parmi ktore mali nieco podobne a nastastie u vsetkych to dopadlo dobre. ale vzdy to bolo tak ze muzi nechceli ist a zachranovali ich zeny.
ja mam z gynekologa aj po 20 rokoch stres. vzdy som nervozna ked tam idem. nenavidim to ale ... idem.
prosim ta chod. ak by to aj bolo to najhorsie tak tato forma je vlmi dobre liecitelna ked sa nezanedba.
vykasli sa na hanbu. radsej vediet pravdu a dostat sancu s tym nieco robit ako prist neskoro.

anjelicek26
16. jan 2023

@patrik84 ano tam treba listok.. tiez mi pediatricka dlho argumentovala, ze ved vysledky v norme.. ale tak jednym uchom dnu a druhym von a trvat na svojom. Dcera berie 75ky lieky, takze dost vysoku davku, kym ju zastabilizovali. Mne tiez nasli teraz cystu v stitke, ale na preventivke, moj obvodny robi aj sono vnutornych organov...takze aj to je cesta take nieco zistit/vidiet, ak sa lekarovi CHCE nieco riesit. Nie kazdy je taky, to mi je jasne. Ale zajtra najprv ten urolog, potom dalsie veci.

patrik84
autor
16. jan 2023

@pralinka25 dobre ďakujem,ste úžasná žena. Ďakujem všetkým čo mi tu písali. Už som si uložil číslo a hneď zajtra ráno o 7 volám urologovi. Lebo ako raz za čas bolela tá strana ale vždy som si myslel, že som sa v spánku divne udrel alebo dačo. Človek si prihodí veľa veci nevedomky. Ale radšej sa báť ako sa potom zľaknúť no.

pralinka25
16. jan 2023

@patrik84 drzim palce aby to bola len nejaka hlupost ale pamataj ze aj keby nebola tak mas velke sance. nastudovala som to vtedy sprava zlava a ako som pisala vela som o tom pisala s inymi co to prezili (jeden by neveril kolko toho v okoli je) nech je to akokolvek zle treba mysliet pozitivne. viem ze sa bojis (nevies si predstavit co som prezivala ked sa to dialo a potom kazdy krat ked s tym siel na kontrolu. ) ale akurat som tu niekde natrafila na motto ktore sa sem hodi. - zivot zacina tam kde konci strach. aj ked sa bojis strach ti nepomoze. pomozu len ciny. a mozno len zistis ze to nic nie je a bude vsetko fajn a mozno zistis ze to nieco je a budes s tym moct nieco urobit a tiez to potom bude fajn. uvidis. bude to dobre

patrik84
autor
16. jan 2023

@pralinka25 verím v tom 🙏 Som si začal plniť konečné sny, byť veľkým motorkárom . Od mala jazdím na motorkách a konečne si robím papiere na veľkú motorku tak nerád by som o tento sen prišiel len kvôli tomu, že som to nechal tak. Ďakujem, že ste mi napísali, velmi si toho vážim. Vedel som, že na tejto stránke nájdem super ľudí ❤️🙏

pralinka25
16. jan 2023

@patrik84 super. takze zajtra mysli na ten sen. nech ti povedia cokolvek mysli na neho. na nic ine. a mysli na to ako si ho splnis. to ti da motivaciu a silu si prejst vsetkym co bude treba. drz sa

patrik84
autor
16. jan 2023

@pralinka25 ďakujem, nápodobne! 🥰🙏

pralinka25
16. jan 2023

@patrik84 zajtra daj vediet co ti povedali! ZAJTRA chapes ze? budem cakat.

patrik84
autor
17. jan 2023

@pralinka25 dobre ráno, zavolal som tam a povedali že treba výmenný lístok, že ak pôjdem s ním tak dnes na 11:30+ 5€.

1mina
17. jan 2023

@patrik84 vsak to znie ako luxusne vybavenie na pomery nasich dr 🙂 tak dufam ze ste isli pre vymenny tam staci zavolat/klopnut a drzim palce

patrik84
autor
17. jan 2023

@1mina áno dnes som bol už aj na vyšetrení a že žiadny problém nemám. Že to môže byť nejaká žilka