Genitálne bradavice

2. jún 2024

Ahojte píšem anonymne pretože je to intímna téma…som tehotná a mám v okolí pošvy po bokoch ASI generálne bradavice. Nikdy som ich nemala až keď som bola tehotná s prvým dieťaťom…teraz som tehotná s ďalším v 38 týždni a urobili sa mi ďalšie… z čoho to môže byt? :( ako to riešiť? Začína mi to prekážať pretože sa mi jedna urobila aj akoby pri vstupe do pošvy…za všetky názory a pomoc ďakujem

22tanulka
2. jún 2024

Tak treba ísť ženskému doktorovi. Čo tu ti kto ma ako pomôcť?

enmery
3. jún 2024

Genitálne bradavice sú malé výrastky v oblasti genitálií, ktoré vznikajú v dôsledku sexuálne prenosnej infekcie HPV.Genitálne bradavice sú vysoko nákazlivé a prenosné tak pohlavným stykom, ako aj orálnym sexom.Ide o iný typ bradavíc, než sú tie klasické, takže sa neprenášajú dotykom ruky. Ako to riešiť?Smer gynekológ, on Ti urobí ster a potvrdí, či sú to bradavice či nie. Bradavice sa často "prebudia" počas tehotenstva práve kvôli veľkému kolísaniu hormonálnych hladín.

gabika0825
3. jún 2024

A po prvom tehotenstve ti zmizli? No máš v sebe HPV vírus, ktorý sa ti prejavuje bradavicami, keď je slabá imunita respektíve aj kolísanie hormónov, tak sa môžu objaviť, preto treba imunitu posilnit. Určite treba zájsť ku Gynekológovi, nech ti to buď potvrdí alebo vyvráti. Ja som mala napríklad skúsenosť aj s moluskami a neboli to genitalne bradavice, pritom to vyzeralo totožne a ešte aj na takom mieste. Ak to budú ale bradavice a máš to pri vstupe, nechcem tá strašiť ale väčšinou ženy čo to takto majú nemôžu rodiť prirodzene, lebo sa to môže preniesť na dieťa. Ale to ti už musí vysvetlit lekar, u teba to môže byt inak. Väčšinou to v takomto vysokom štádiu tehotenstva ani neodstranuju, až potom po porode