Gardasil 9 a opakovaný nález na krčku

paulisko
2. nov 2020

Ahojte bola som vyliečená z LSIL a Hpv 16. Mala som teraz kontrolu po polroku od vyliečenia. Kolposkopické vyšetrenie negatívne no z cytológie výsledok ASC-US. Vysokorizikové Hpv negatívne takisto kolposkopia. Počas LSIL som sa dala zaočkovať Gardasilom 9 a následne som sa vyliečila z oboch. Dnes po polroku tento výsledok, vzhľadom na to ze moja Dr dnes nerobila chcem vás poprosiť a opýtať sa či máte podobnú skúsenosť.

20erika07
2. nov 2020

@paulisko ahoj ascus su len malinke zmeny, kedze hpv negativne, moze to byt aj zapaloveho charakteru. Inak Hpv sa neda liecit, toho sa da len zbavit, dobrou imunitou ako aj pri inych virusoch. Takze zi zdravo. Bez hpv sa ti neurobi rak.krcka, a kedze ho nemas teraz , vysledkom ascus by som sa nezatazovala, to je ako po starom Pap 2, staci sledovať kazdy polrok. 🍀😇

paulisko
autor
2. nov 2020

Ďakujem veľmi pekne za odpovede 🙂 opýtam 🙂... 20erika07 a prosím čo to znamená? Že môžem mať zápal krčka?... Ste veľmi zlatá ešte raz ďakujem za upokojenie 🙂

paulisko
autor
2. nov 2020

Mám aj veľké bolesti počas styku nemôžem ho ani mať už takisto aj pri vyprázdňovaní kašli... Mali podozrenie na pruh ale ten na Sone vidieť nebolo druhý doktor ma poslal na MR maternicových popruhov mám pocit aj akoby mi tam počas styku niečo behalo na povrchu podbruška hmatom to doktor označil za maternicové popruhy a má podozrenie že s nimi niečo mám čo ukáže až mri... Takisto počas cvičenia v posilovni sa mi zdalo akoby mi niečo prasklo... Tak možno to má súvis s tým zapalom