Fľak po Fraxiparine

5. dec 2023

Dobrý večer, prosím vás, tie ktoré ste si pichali fraxiparin, tak je toto v poriadku? Sestrička mi vravela, že volať, keby páli, štípe. Nič ma nebolí, nesvrbi, nestipe, len som si všimla, že sa mi okolo vpichu urobil sýto červený fliačik, naozaj maličký, možno 1mm.
Vopred vďaka 🙂

suzitok
5. dec 2023

Ja som mala presne taketo flaky po vpichoch, po par dnoch to postupne zmizlo

autor
5. dec 2023

@suzitok Super, čiže je to v poriadku. Bála som sa, či neostanem celá flákatá po tých mesiacoch pichania 🙂
Prosím ta a ešte jedna otázka - prázdne striekačky ti v pohode vzali v lekárni alebo ako si ich zlikvidovala, aby to bolo v poriadku?

domka222
5. dec 2023

Ja som veru sem tam mala aj modrinu. Prázdne som odkladala a vzali v lekárni

suzitok
5. dec 2023

Prve dva vpichy som si dala do lavej strany a obrovska modrozlta modrina vznikla...potom som si davala vpravo, prve 2-3 boli tak ako na tvojej fotke a potom som sa asi "zlepsila" a uz nebolo ani vidno, kde som pichla 😀 Vzali v lekarni, zbierala som do vrecuska.

autor
5. dec 2023

Diky baby. Toto pichala sestrička na hematologií, tak som zvedavá, čo z toho bude, keď si pichnem zajtra prvú injekciu ja 🤭

sudocek
5. dec 2023

Ja som si síce pichala Clexan.Ale modriny som mala veľké.Takže si myslím že tvoje sú v poriadku.Teda ak ťa to nejak nebolí alebo neštipe.

autor
5. dec 2023

@sudocek Nie, nebolí, neštípe. Podľa mňa je to tiež v pohode a som rada, že ste ma tu v tom utvrdili.

ibrunova
5. dec 2023

Prázdne striekačky mi vzali v lekárni, ale museli byť všetky v plastovej fľaši.

guudy
5. dec 2023

Pouzute striekacky zbieraj do plastovej flase. Tak ti ich vezmu potom v lekarni.
Pri antikolakulantoch je bezna a normalna aj velka modrina alebo hrca.