Escherichia coli v pošve

12. aug 2024

Ahojte, idem si po radu. Minulý týždeň som cítila silné pálenie aj svrbenie pošvy zvonku. Bola som u gynekológa, urobil mi vnútorné sono, vyšetril ma + výtery. Odporučil mi kúpiť probiotiká do pošvy. Ťažkosti už nemám a dnes mi písali, že prišli výsledky - Escherichia coli - predpísal mi vaginálne tablety Fluomizin. Lekárovi som sa potom u nedovolala a neviem, či užívať aj keď už ťažkosti nemám, resp. ako sa v budúcnosti vyhnúť takejto baktérii, mám prvýkrat takýto ženský problém. Ďakujem.

nikpa
12. aug 2024

Sú to baktérie bežne sa vyskytujúce v hrubom čreve, aj v stolici. Keďže ženy majú pošvu aj análny otvor umiestnene v tesnej blízkosti, stane sa, že sa dostane občas niečo tam kam nemá.... Nie je to nič nezvyčajné ani vážne. Či brať predpísané tablety od gynekológa aj keď ťažkosti už ustúpili, ti najlepšie povie on. Skus ešte volať.

jomarch
12. aug 2024

utierat sa spredu dozadu, pripadne aj vzdy po velkej pouzit vlhke obrusky, pri sexe davat pozor aby partner nieco nechtiac neposunul do posvy...

jenn82
12. aug 2024

Jednoznačne vybrať lieky, to ze uz nemáš ťažkosti, neznamená, že ťa bakteria tam nie je...

alenka111234
22. aug 2024

Ako prevenciu pred podobnymi komplikaciami odporucam vaginalne capiky GYNTIMA. Maju prirodne zlozenie a je mozne uzivat ich dlhodobo