Epilepsia a sex

sabina_71
17. feb 2022

Ahojte.

Máte niekto skúsenosť s epilepsiou a tým nechuťou na sex? Viem, že tabletky ovplyvňujú hormóny a tým znižujú aj chuť na sex. Len mám pocit, že som jediná žena, ktorá to tak má a obvinujem sa stále z toho. A nútiť sa do sexu nechcem. Je to začarovaný kruh. S kým by som mala tento problém riešiť? Mám obavy či ma lekári len nevysmejú.

Ďakujem

ckocka
17. feb 2022

@sabina_71 Antiepileptiká utlmujú všeobecne, takže človek nemá tolko energie ani chuti robiť čokolvek. Lekár ktorý sa vysmeje nejakému dotazu pacienta nie je dobrý lekár, a s kým iným riešiť vhodnosť liečby než s lekárom?
Na druhú stranu ak konkrétne lieky dobre zaberajú na epilepsiu a nemajú iné vážnejšie vedlajšie účinky, je otázka či riskovať prechod na iné. Ale to všetko je práve potrebné zvážiť v spolupráci s lekárom.
A potom je ešte možnosť že nechuť na sex má inú príčinu.

dadulamamula
17. feb 2022

Lekár si nesmie dovoliť ta vysmiať, možno by som sa obrátila najskôr na obvodného lekára alebo gynekológa..

sabina_71
autor
21. feb 2022

Predtým bolo všetko v poriadku. Takze si skôr myslím, že je to liekmi ako niečím iným. Ale meniť ich nechcem lieky mi veľmi sadli a je to risk. No bojím sa, že mi to časom zruinuje vzťah. Partner to chápe vôbec mu to nevadí. Skôr ja sa už necítim ako žena. Neviem či tieto problémy rieši sj nejaký sexuológ.
Ďakujem za vaše odpovede