Entizol a Rosalgin výplach

vierkainka
2. sep 2020

Ahojte. Prepáčte ak tu už podobná téma je, ale konkrétnu odpoveď na moju situáciu som nenašla, preto prosím o radu ak by ste mi vedeli pomôcť. Gynekológ mi predpísal vaginálne tablety entizol. Užívam ich druhý deň a pri vkladaní cítim ze sa tableta úplne nerozpustíla... No je to nepríjemné... Moja otázka :mozem po douzivani použiť rosalgin výplach na vnútorné prečistenie z tých tabliet? Druhá otázka je ci aj vám po užití entizol vytekal? Pretože ja to zatiaľ pociťujem len úplne minimálne a neviem teraz ci to tak ma byť, alebo nie. Ďakujem pekne za rady.

simsalabim
2. sep 2020

@vierkainka kazda tableta vyteka, kam inde by sa obsah podel? Vyplach by som nerobila, vyplachnes aj prospesnu floru, vytecue to same. Pripadne skus potom lactofeel gel, ten podpori zdravi mikrofloru a tym, ze je tekutejsi, vyjdu aj zvysky. Ale vysli by aj tak. Ak mas pocit, ze tableta sa ti vnutri bechce roztopit, mozes ju na sekundu namicit do vody pred zavedenim.

eliska13
2. sep 2020

@vierkainka to vôbec nerob veď znížis účinok Entizolu.Moze vytekať to je normálne používaj mini vložku.Moj gynekológ nechce o rosalgine ani počuť vynadal mi, že si tým narusam prirodzené ph.

vierkainka
autor
2. sep 2020

@simsalabim ďakujem, ten lactifeel skúsim. A do koľkých dní po skončení užívania sa to zhruba vstrebe? Pripadne koľko dní od liečby počkať so stykom? Nemala som tento entizol ešte, preto neviem ako zo funguje. 🌼

vierkainka
autor
2. sep 2020

@eliska13 och to o rosalgin som vôbec netušila.... Ďakujem za príspevok 🙂

simsalabim
2. sep 2020

@vierkainka nevstrebe sa to, posva vsetko s prirodzenym vytokom vyluci. S entizolom skusenost nemam, ale je to vaginalna tableta ako kazda ina.... urcite ju nevyplachuj, znizis ucinok liecby. Lactofeel by som dala az po skonceni liecby. So stykom by som pockala aspon 2 dni po skonceni liecby.

eliska13
2. sep 2020

@vierkainka ja som mala Entizol...dobre zaberá
Ja ten rosalgin používam iba, keď náhodou mám mykozu hlavne po ATB aj napriek probiotikám, ale len ako prvú pomoc pokým mi gyn dá mycomax, alebo kúpim Canesten.Vela žien to používa pri bežnom vytoku a už som počula aj také, že mám lepší pocit čistoty😉mne dal lekár veľkú prednasku odvtedy to nekupujem.Pri prevencii mi povedal, že mam úplne narušené ph a dostali sme sa k rosalginu

eleanor13
2. sep 2020

@eliska13 kks a moj gyn mi naopak.povedal ze je to fajn obcas urobit vyplach🤦‍♀️a to som nikdy nemala ani mikozu ani vlastne ziadne podobne problemy

akinom0077
3. sep 2020

@eliska13 Rosalgym mega zabija zdravu floru... a rozhodne nie pocas liecby cipkami...

kawasakier6n
7. sep 2020

@vierkainka ahoj ten rosalgin by som vobec nepouzivala...vyborne zaberaju canesten krem alebo baliema effect min na 14 dni..ci uz bakterialny zapal alebo kvasinky..a to som poskusala uz veeeela produktov predtym ale hento zabera najlepsie

vierkainka
autor
8. sep 2020

Ahojte žienky. Tak douzivala som entizol. Práve dnes mi mala prísť menštruácia, ale zatiaľ nič sa nedeje.Okrem vlhcenych obrúskov na intímnu hygienu Lactacyd nepoužívam nič, a umývam sa iba čistou vodou. Entizol chvalabohu zabral, ale rozhodol podľa všetkého cyklus. Účel však splnil.V strave som obmedzila cukor aj pečivo pomenej, tak verím ze bude ešte dlho všetko v poriadku s mojim zdravím. Ďakujem vám za príspevky.

akinom0077
9. sep 2020

@vierkainka / ENTIZOL JE NA BAKTERIALNU INFEKCIU HLAVNE GARDANELLU VAGINLALIS CIZE OBMADZENIE CUKRU NIE JE POTREBNE TO JE POTREBNE PRI CANDIDE- MYKOZE, AJ KED CASTO SA STAVA ZE PO ENTIZOLE ZENA DOSTANE MYKOZU LEBO JE TO MOZNY NEZIADUCI UCINOK ENTIZOLU

bigdream
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vierkainka
autor
8. apr 2021

@bigdream mala som bakteriálnu infekciu.A mne entizol vtedy veľmi pomohol.Aj manžel sa preliečil.Brala som aj vaginálne,aj také klasické do úst.Neviem že by bol entizol na mykózu...Tak ale keď ti lekár predpísal,tak hádam vie čo robí.....Prípadne sa ho na to spýtaj.. Skóre uzdravenie 🙂

bigdream
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vierkainka
autor
8. apr 2021

@bigdream zhruba po troch dňoch...nie, chválabohu už nie 🙂

bigdream
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akinom0077
12. apr 2021

@vierkainka / neviem ci beries svoje prve cipky v zivote ale KAZDE CIPKY VZDY vytekaju je to logicke.... Rosalgyn si mala pouzit ako prve az potom cipky....po cipkoch netreba nic " precistovat.... po poslednej cipke ked dovyteka ...by si mala byt ok......

akinom0077
12. apr 2021

@vierkainka so stykom? mozes sexovat aj teraz ak ta nic neboli a nevadi ti nic mozes ale s kondomom.... a po liecbe treba ist k DR na kultivaciu a ak bude v poriadku tak mozes sexovat

akinom0077
12. apr 2021

@vierkainka naco si obmadzovala cukor? ved si nemala mykozu ale bakterialnu infekciu s pravdepodobnostou asi Gardanellu...preto ti predpisal gyn Entizol

vierkainka
autor
12. apr 2021

@akinom0077 ďakujem za info,ale toto je už môj starší príspevok,nie aktuálny.Ja som odpovedala tuná jednej babe ,ktorá sa má pýtala čo mi bolo a prečo mi dal lekár entizol.V čase keď som písala tento príspevok,som nevedela ešte presne čo mi je.Takze tak.A entizol nie sú čipky,ale vaginálne suché tablety na vkladanie do pošvy.🙂Pekný deň ti prajem.

akinom0077
13. apr 2021

@vierkainka OK🙂 ja som nepozerala kedy bol uvedeny prispevok...tablety/cipky je to to iste oboje sa vklada do posvy.

vierkainka
autor
13. apr 2021

@akinom0077 no dobre,tak je to to isté.🌼🙂Ďakujem ti za tvoj príspevok.Zelam pekný deň 🙂