Endometrióza vaječníkov

maria123a
15. jan 2024

Ahojte, mám zopár otázok o endometrioze vaječníkov . Ako a kde vám to zistili? Je mozne vyliečenie? Ďakujem 🙂

ada_alica
15. jan 2024

@maria123a diagnózu potvrdili pri laparoskopii, vyliečenie neviem ale po 7 rokoch sa mi podarilo prirodzene otehodnieť....

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria123a
autor
15. jan 2024

@ada_alica ako môžem na také vyšetrenie ísť? Môžem si sama vyžiadať? Pociťujem bolesti pri sexe , ovulácii.. niekedy mám aj jemne krvácanie mimo menštruácie, gynekológ to ale nejak nerieši a nezapodieva sa tým

ada_alica
15. jan 2024

@maria123a fúha, tak to netuším, sama asi nie, skôr by som sa na túto tému porozprávala s gynekológom, jedná sa o operáciu, takže na to musia byť relevantné dôvody, môže aj nemusí to byť endometrióza...

mimikarol
15. jan 2024

Môj doktor to zistil na sone, laparoskopia to už len potvrdila. Ja som tam mala aj iné veci + endo cysty. Po cca 7dmich rokoch som bola znovu na gynekologickú operáciu a znovu mi potvrdil aj výskyt endometriózi

macilaci
15. jan 2024

@majamat Ja mám lekárom potvrdenú Endometrioza močového mechúra, čiže autorka to nazvala dobre.

kaja01
15. jan 2024

@maria123a Tak u mňa bolo podozrenie na endometriázu cca 10 rokov, až raz na preventívke na sone videli čokoládovú cystu - endometrickú cca 6 cm, následovala operácia a potom hormóny. Počas tých 10 rokov tiež doktorka nebrala v úvahu moje problémy.

nikiki29
15. jan 2024

@maria123a skús sa objednať na konzultáciu k inému odborníkovi. Ja som kvôli tomu tiež bola na súkromnej klinike. Oni ťa už nasmerujú ako ďalej…

majamat
15. jan 2024

@macilaci ono chapem ako to je myslene. je to len nevhodne slovne pojenie, lebo ten organ nema endometriozo, ale ma komplikaciu endometriozy, je to nasledok ochorneia ineho organu, nie moc, mechura. no slovne spojenie vyjadruje skor ochorenie mechura. dr vselico popisu do sprav. citam ich v praci denne a niekedy su tam riadne perly.

ako narp alergia jeporucha imunitneho systemu. budem mat vysyp na kozi a poviem, ez mam alergiu koze nie to tak nie je, je to len prejav na kozi, nie je to problem koze,a le imunitneho systemu.

akoze nic to nemeni na probleme, len mi to pomenovanie nepride priliehave k realite. keby to bolo napisane, ze endometrioza na vajecnikoch, ci endometriozne lozisko na vajecnoikoch a pod.

kiki68
16. jan 2024

Mne odporucali co najskor dat von vsetky lezie toho / cysty a potom hned skusit otehotniet. Naozaj to pomohlo, zazrakom som otehotnela. Ja som nemala nikdy ziadne priznaky, prislo to nahodne krvacanim medzi cyklom. A zatial to cele drzi, dlho som kojila, Takze dva roky aj nieco bez menzesu. Mne povedali, ze cim skor dieta, nakolko to mozno pri dalsim naleze pojde vsetko von. Kamoska mala nasadenu HAK, zial nepomohlo to.

kiki68
16. jan 2024

@maria123a odbornik je onkogynekolog, oni vedia pozriet markery typicke pre toto a mozno objavit aj dalsie loziska. Takze by som isla tym smerom. Vela gyndosov nevie co ma hladat podla mna, vela zien sa roky trapi