Endometrióza v konečníku

30. sep 2024

Zienky, mam podozrenie na endometriozu v konecniku. Prakticky cely zivot mam velmi bolestive kramy, po 30tke som zacala mat cez ovulaciu problem s konecnikom, mam tam pocit velkeho tlaku a akoby mi nieco islo von, bola som u proktologa a ten prave ma podozrenie na tu endometriozu...moja gyno mi ale povedala ze si mam hladat lekara na endometriozu ze ona sa tym nezaobera...baby tie ktore mate nieco podobne ake ste mali priznaky a kto vam to potvrdil?

macilaci
30. sep 2024

Ja mám endometriozu močového mechúra. Potvrdilo MRI.

autor
30. sep 2024

@macilaci a to vas tam vypisal? Urolog?

zdenka11081983
30. sep 2024

Ja mam. Zatiaľ mi to problém nerobí daako. Potvrdila mi to magnetická. Máloktorý doktor s tým chce niečo robiť, keďže na črevách je to komplikované. Jedna co poznám skončila s vyvodom...

kiki68
30. sep 2024

Potrebujes ist za onkogynekologom, ten sa tym priamo zaobera. Mozes mat loziska kdekolvek

martinkatinka
30. sep 2024

Neviem odkial si, ale celkom dobry odbornik je Tibor Bielik.
Ja mam endometriozu asi 20 rokov, liecenu aj injekciami, operaciami.

autor
30. sep 2024

@kiki68 no len moja gyno mi nechcela dat ziaden vymenny...nikomu ze si mam sama hladat odbornika...lenze ja neviem koho...ci nejakeho ineho gyno co sa tomu venuje a vedel by ma poslat na mri alebo ct aby sa to proste potvrdilo alebo vyvratilo

autor
30. sep 2024

@martinkatinka on je z martina?

zdenka11081983
30. sep 2024

@martinkatinka áno on je odborník. Bola som u neho na konzultácii.

autor
30. sep 2024

@zdenka11081983 a ked ste k nemu isla tak uz ste mali endo diagnostikovanu?

martinkatinka
30. sep 2024

Kedysi bol v banskej bystrici, chvilu robil primara aj v Cadci, teraz je tusim v MT. Je to odbornik na tuto diagnozu. Ja som tam u neho bola uz s vysledkami.

levantinka
30. sep 2024

Endometriozu ti 100% potvrdi iba operacia. Diagnosticka laparoskopia.

autor
30. sep 2024

@levantinka ach velmi sa toho bojim ze sa to potvrdi

luccija
30. sep 2024

Odkiaľ si?v prvom rade tá má gynekologická odporučiť ku komu máš ísť.Ano, ložiská môžeš mať kdekoľvek odhalí to mri a laparoskopia ani na sone ich nemusí byť vidieť
Ak si z Ba či okolia onkogynekolog Slezák Strečnianska Petržalka spraví sono a operuje na Klenovej.Nie si jej prvý prípad a ona ti má odporucit kolegu, ktorý sa tým zaobera

luccija
30. sep 2024

Neboj sa dopredu ja žijem s endo roky neboli, nerastie pozoruje sa..mám ju na vaječníku 2 cm.

macilaci
30. sep 2024

Bola som aj u urológa aj u gynekológa. Žiadanku vypisoval gynekológ.

autor
30. sep 2024

@luccija no a prave gyno mi nic nedala ..ja som si pytala vymenny a nedali mi tak neviem ako to mam riesit..pojdem za nou este raz

autor
30. sep 2024

@luccija chapem ze to nemusi byt take zle len mne sa tie problemy s konecnikom stale zhorsuju a to som bola uz aj u proktologa a gastre a tam vsetko ok

anna777115
30. sep 2024

Ja, nemám endometriozu a počas ovulacie mám také tlaky na konečniķ, že je to neskutočne. Bola, som, aj na kolonoskopii aj na magnetickej rezonancii a vsetko ok, ažna to žé mám cistu ma pravom vaječníku.

kaja01
30. sep 2024

Bože ako ti rozumiem, 4 krát hadica odspodu, 2 krát zvrchu všetko v poriadku a mne stále zle, až mi narástla endometriózna cysta na vaječníku a operácia, endometrické ložisko odstránené aj na konečníku. Nasadené tabletky na odstavenie cyklu a ja sa cítím tak ako roky nie, mňa nič nebolí, ja môžem jesť úplne všetko. A to moja gynekologička mala podozrenie 15 rokov na endometriózu, ale neriešila to.

levantinka
30. sep 2024

Nezi v strachu. Ten choroby zhorzuje. Vsetko sa da vyriesit. Klud. Povedz gynekologicke nech ta posle do nemocnice na diagnosticku laparoskopiu, operaciu. Nech ti pozru cele podbrusie. Lebo ani o tom nemusis vediet a ak ju mas tak mozes mat loziska aj inde. MRI ich nemusi vidiet. Hovorim endo sa 100% zdiagnostikuje az pri operacii.

A dalsia vec je, ze ty ju vobec nemusis mat. Maju iba podozrenie. Co znamena ze moze byt ale aj nie. Mozes mat uplne iny problem. Alebo aj taku ,,banalnejsiu,, vec, ze to mas iba z ovulacie alebo menstruacie samotnej. Stahy s bolesti ti mozu ist do konecnika. Kopu zien z toho prehana. Kazdy sme iny, ine telo. Kazdy ma iny zivotny styl a aj to sa odzrkadluje na nasom zdravotnom stave.

fannynka
30. sep 2024

doc. Tibor Bielik, odborník presne na endo, odoslala ma moja gynekologicka

luccija
1. okt 2024

Tak choď k nej napíše výmenný lístok s popisom a hľadaj onkogynekologa.Drzim palce