Endometrióza - prejavy

6. máj 2024

Žienky , aké ste mali prejavy endometriozy ? Take nejaké prvé 🤔 viete opisat ako vás to bolelo napríklad pri sexe z toho ?

ninka99865
6. máj 2024

Silne bolesti pri ms

autor
6. máj 2024

@ninka99865 to mám od puberty 🤔

pleby
7. máj 2024

bolesti, prakticky nepretržitá ms, ja som mala problém otehotnieť.

ninka99865
7. máj 2024

Aj ja.. a tiež otehotnenie až po 2 r

autor
7. máj 2024

@ninka99865 a kedy ti zistili až po pôrode ? Máš jedno či dve detičky ?

leonie35
7. máj 2024

Ahoj, velmi bolestiva a silna MS od puberty. Neskor skor "spinenie" ako krvacanie, nakolko slo o krvacanie do brusnej dutiny a nie "von". 4 operacie za sebou, 1 vajecnik museli vyoperovat.V podstate roky uzivam na to lieky.

tinalia
7. máj 2024

Veľmi bolestivá menštruácia, bolesť pri sexe.. Prvá laparo pre dve cysty na pravom aj ľavom vaječníku v 18r. O 2 roky sa to vrátilo, potom liečba hormonmi a neskor HAK Zlyndou..hneď na prvú ovulaciu po vysadení som otehotnela a mam zdravé dievčatko. Pri sekcii žiadnu cystu nenašli, vraj asi praskla počas pôrodu 🫠

autor
7. máj 2024

@tinalia a bolesť pri sexe je v podbrušku či ?

leonie35
7. máj 2024

@tinalia Ahoj, teraz si uz v poriadku? Beries HA, ci uz nie?

tinalia
8. máj 2024

V podbrušku a vo vnutri som citila taky zvlastny tlak, tazko sa mi to špecifikuje, zalezalo dost od polohy pri sexe.

tinalia
8. máj 2024

@leonie35 momentalne mam par dnove babatko, tak uvidim na kontrole po sestonedeli, ale ak nenajdu cystu na sone tak neviem ci pojdem do HAK. Hormonalne som sa liecila 12 rokov na cysty a vsetci hovorili ze po tom ako mam zjazvene vajecniky od laparoskopie je skor zazrak ze som na prvykrat otehotnela. Lenze myslim si, ze vela urobil moj psychicky stav a celkove nastavenie ohladom počatia a aj preventivna priprava na to, zmena v stravovani atd 😊