Endometrióza po sekcii

julka188
12. aug 2021

Dobry den vsetkym 🙂 Mate skusenosti s endometriozou, ktora udajne vznikla ako nasledok dvoch sekcii? Ak ano, ako sa prejavovala, pripadne ako ju vas gynekolog riesil/liecil? Dakujem 🙂

silviabarbirikova
12. aug 2021

@julka188
Takýto prípad nepoznám, ja mam endometriozu a som na fb v skupine endometrióza a adenomyoza je tam veľa informácií, v podstate som sa všetko dozvedela tam, lebo doktori o tom ešte málo vedia, moja mi v podstate nič nepovedala. Pozerám ze aj tu je skupina s pani Bielikovou, ona vám poradí.

mimikarol
12. aug 2021

@julka188 ja som mala endometriózu. Myslím si že to bol následok sekcii. Potvrdené to samozrejme nemám. To mi už nikto ani nepotvrdí ani nevyvráti. Nikdy som nemala žiadne gynekologické problémy. Cca 1,5r po pôrode som mávala veľké bolesti pár dní pred menzesom a silné krvácanie. Doktor mi povedal že mám endometriózu a endo cysty. Najskôr mi hrozilo že mi vyoperuju aj vaječníky, ale vzhľadom na môj vek mi ich nakoniec nechali. Odvtedy, už je to cca 4 -4,5 roka sa mi to nevrátilo, ani cysty, ale ostala som bohužiaľ neplodna

julka188
autor
12. aug 2021

@mimikarol dakujem za tvoju skusenost. Este sa spytam - nasadil ti lekar nejake lieky a zmizlo to? Ako si sa z toho "dostala"?

mimikarol
12. aug 2021

@julka188 po operácii som užívala visanne. No a to je vlastne všetko. Problémy nemám žiadne, chodím raz do roka na preventívku a zatiaľ vždy bolo všetko ok. Mám upchaté vajcovody, aj mi to prefukovali ked ma operovali ale nepomohlo to.

zuzana271
28. dec 2022

@mimikarol Dobrý večer, chcela by som sa opýtať....ze ci ste to mali aj vy po operacii, ze vdy počas menzes vas bolela jazva a bruško sa vám zvacsilo...ja som bola operovana 9.7. potvrdili mi endometriozu v jazve....nemám žiadne problémy....v októbri som bola na preventívke...môj gynekolog povedal, xe je všetko ôk....ale počas každej menstruacie a ovulácie sa mi zväčší podbruško a pobolieva ma miesto jazvy...ja sa strašne bojím, xe sa mi to vráti....aj keď chirurg, ktorý má operoval mi vravel, xe všetko mi vybrali....len zase môj gynekolog povedal, ze sa objaviť endometrioza ešte môže...od operácie som nebrala žiadne lieky...

mimikarol
29. dec 2022

@zuzana271 neviem, nepamätám si že by som také dačo mala 😔

zuzana271
29. dec 2022

@mimikarol dakujem