Endometrióza

14. dec 2021

Ahojte, chcem sa opýtať či ma endiometrozu každá žena lebo na poslednej gyn prehliadke 26.11 hovoril doktor veľkosť sestričke ale mne nič povedal že mám všetko v poriadku len ma zaujíma prečo hovoril o nej sestričke zabudla som sa krava opýtať. Ďakujem

mmoonna
14. dec 2021

Endometrióza je choroba,ktorú nemá každá žena. Endometrium má každá žena

autor
14. dec 2021

@mmoonna pomýlila som si to áno endiometria tak je potom všetko v poriadku🙂 a endiometrozu keby mám tiež to vidí na sone lekar ? Ďakujem 🙂

mmoonna
14. dec 2021

Endometriózu by videl,len keby si mala cystu, tzv. čokoládovú. Menšie ložiská nie je na sone vidieť, zisťujú sa jedine laparoskopicky. Ale to by si mala všelijaké príznaky. Veľkými bolesťami počnúc, po silné krvácanie a ďalšie príznaky podľa toho,kde, na ktorom orgáne by si endometrivke ložiská mala.

autor
14. dec 2021

@mmoonna a príznaky sú aké ?

autor
14. dec 2021

@mmoonna a to sa nedá zistiť ani pri odbere nejakom ? Lebo cystu som nemala žiadnu.

mmoonna
14. dec 2021

Myslím,že odber krvi by ukázal príznak, len keby si mala cystu. Vtedy sa odoberajú určité onkomarkery, ktoré poukazu na to,aký druh cysty to je. Príznaky sú rôzne,záleží,kde sa nachádza to ložisko. Napr. ak by si ho mala v kovovom mechure, tak je príznak krv v moči.

mmoonna
14. dec 2021

mocovom

autor
14. dec 2021

@mmoonna nie to nemám vôbec. Len keď mám ovu a ms tak ma bolia kríze a panva cela bedrový kĺb

mmoonna
14. dec 2021

Môžes mať aj zrasty,alebo maternicu posunutú dozadu. Ja ju mám posunutú a mňa teda pri MŠ bolia kríže, nie brucho.

autor
14. dec 2021

@mmoonna a zrasty tiež vidí na gynekológii ?

mmoonna
14. dec 2021

Nie, jedine pri laparoskopii