Endometriálna cysta na vaječníku a snaha otehotnieť

miska2192
27. mar 2016

Chcela by som sa spytat ci sa niektorej podarilo prirodzene otehotniet s e ndometrialnou cystou bez absolvovania zakroku.Mam jedno dieta a chceli by sme druhe avsak na poslednej kontrole mi gynekolog vyslovil podozrenie na tuto cystu na vajecniku.Vraj tehotenstvo by bolo idealne a zaroven prirodzenou liecbou tejto cysty.Ale vela som citala o tom,ze zeny maju casto problem otehotniet 😞 dakujem za odpoveď

elima
27. mar 2016

Ano, ja som tak otehotnela,mala som dokonca dve cysty a podarilo sa prirodzene 🙂

kikulka25
27. mar 2016

@miska2192 ahoj, nestrsuj sa zbytocne. Ja mam PCO syndrom, moje vajecniky vyzeraju podla lekara ako strapce hrozna, strasne vela cyst som mala, aj laparoskopicky odstranovanych a ked sme sa zacali snazit o dietatko doktor ma vseliako strasil, ze my len cez CAR sa mozeme pokusit, ze to prirodzene nepojde a poviem ti, otehotnela som hnes na prvy cyklus, co sme sa trafili do ovulky. Mne pomohol inofolic, brala som ho asi pol roka kvoli nabudeniu ovulacie, potom som mala asi 4 mesiace pauzu a ked sme sa rozhodli pracovat na babatku, tak som ho brala od decembra a koncom januara som otehotnela 😉 takze ziadne strachy, ide to aj s cystami. A prave tehotenstvo dokaze pozitivne ovplyvnit tvorbu cyst a baby maju potom pokoj. Vela stastia prajem a hlavne nevesaj hlavu 🙂