Dysplázia maternice a HPV

2. apr 2024

Ahojte, dnes som si bola pre výsledky z biopsie a nepríjemne ma prekvapili. Vyšla mi ťažká dysplázia maternice CIN 3 a HPV vírus. O dva týždne idem na konizaciu, veľmi sa bojím ako to dopadne, či bude potom všetko v poriadku, mate niektorá s tým skúsenosti? Či to potom zmizlo.. Ďakujem

ibrunova
2. apr 2024

Ja to mám za sebou. Asi to máš dyspláziu krčka, nie?

autor
2. apr 2024

@ibrunova áno, áno krčka, taka som nervózna z toho že som to zabudla dopísať.. Pomohla ti konizacia? Máš to už v poriadku?

ibrunova
2. apr 2024

Po konizácii mi prišli výsledky a navrhli mi hysterektómiu. Ale závisí to od veku, ak by som bola mladšia, tak by to len sledovali. Po hysterektómií mám pokoj. Koľko máš rokov?

autor
2. apr 2024

@ibrunova 29 mám

ibrunova
2. apr 2024

Neboj, konizácia ako taká je rýchly zákrok a potom ma nič nebolelo. Určite ti to pomôže a budeš mať pokoj ❤️

aglaonema
2. apr 2024

Ja som tiež po konizacii a odvtedy je to všetko preč a výsledky sú vždy ok 🙂 netreba sa báť 🙂

autor
2. apr 2024

@ibrunova dúfam, veľmi si želám aby bolo všetko v poriadku 🙂

autor
2. apr 2024

@aglaonema to je super, dúfam ze to bude aj môj prípad 🙂

stellarstar
2. apr 2024

Ja som mala cin3d zle tiež konizácia a mne robili aj kyretáž maternice lebo aj tam som niečo mala. Je tomu 2 r? Po zákroku som užívala indonal3c a odvtedy všetko ok

autor
2. apr 2024

@stellarstar skúsim to aj ja, ďakujem

domiklik
2. apr 2024

Ahoj, ja som mala cin3 a následnú konizaciu v 24 rokoch... Bude to 10 rokov, a porodila som ešte aj 2 deti. Dala som sa zaočkovať proti hpv bezprostredne konizaciu.

slovenka753
2. apr 2024

ja som mala rovnake vysledky v rolu 2019. po konizacii vysledky ok , chodim na pravidelne kontroly. odporucali ockovanie ale nejako som sa neodhodlala. akurat treba naozaj dodrzat tu dobu liecenia, lebo mozes zacat krvacat. ja som osobne citila diskomfort pri sexe asi pol roka.

lucuass
2. apr 2024

Ahoj mňa čaká konizacia zajtra , tak isto ťažká dysplazia .. tak snad bude všetko okej

20erika07
2. apr 2024

Ahoj, neboj vsetko dobre dopadne. V r.2011 som mala vykonanu konizaciu kvoli carcinom exocervixu a odvtedy som oki. 🍀🙏❤

autor
3. apr 2024

Ďakujem vám všetkým za príspevky, potešili ma 🙂 ja síce zaočkovaná som, no aj tak som to dostala 🤷

mamkalentedkova
3. apr 2024

Tiež som podstúpila konizaciu v roku 2016, malá. Som. Rovnaké výsledky. Tiež som sa vtedy bála, malá som 26 rokov. Zákrok bol rýchly, bolesti takmer žiadne, len špinenie. Pri sexe so. Tiež prvé mesiace cítila trosku diskomfort, Ale odvtedy je, našťastie, všetko v poriadku.Prvých 5 rokov po zákroku som chodila na kontroly každého pol roka.
Nijak to nebránilo ani ďalšiemu tehotenstvu a pôrodu.
Držím palce.

autor
3. apr 2024

@mamkalentedkova ďakujem za reakciu 🙂 som rada ze je všetko v poriadku,,, ešte by som sa chcela opýtať, tiež si mala asi HPV a dával sa aj partner nejak liečiť? Bojím sa toho, že ak to náhodou aj môj chytil odomna, ja to potom chytím naspäť.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. apr 2024

@ibrunova
@aglaonema
@stellarstar
@domiklik
@slovenka753
@20erika07
Ešte sa chcem opýtať, keď ste mali HPV, dal sa aj partner nejak preliečiť? Bojím sa že to môžem potom chytiť naspäť.

aglaonema
3. apr 2024

U mňa nie... Lekárka ani nepovedala, žeby to bolo potrebné, len mi odporučila sa po operácii zaočkovať.

ibrunova
3. apr 2024

nie, iba mi odporučila zelený Indonal. Potom už HPV mi nikdy nekontrovala, vraj netreba.

lenka1209
3. apr 2024

Ja som mala konizaciu po potrate mam 8 rocneho Mathiaska a po nom som potratila v 10tt tak kyret po kyrete mi tiekol krcok tak konizacia ale neboj nebolelo to a cca po roku som otehotnela znova a mame 3 rocneho Alexka 😉 neboj bude to ok ❤️

stellarstar
3. apr 2024

Nie partnera neposielali nikam ani mňa jeho na očko

domiklik
3. apr 2024

Kvôli tomu som sa dala na zaočkovať

20erika07
4. apr 2024

Nie manžel nemusel so sebou riesit nic,od konizacie som 13rokov čistá bez očko, bez nejakého preliečenia manžela. Na HPV virus je najlepšia zbraň silná imunita, tak manžel nech žije tiež zdravo.
Neboj, už bude dobre po.

mamkalentedkova
6. apr 2024

U nás sa partner neliečil, našťastie odvtedy som. Aj ja v poriadku ☺️

spalviktoria
16. apr 2024

Aj ja som mala presne takéto výsledky CIN 3 po dvoch konizaciach, nakoniec som podstúpila hysterektomiu( vybrali mi maternicu aj vajcocody, vaječníky mi ponechali. Ak chcete niečo vedieť kľudne sa pýtajte ja som si prešla toho dosť 😔