Druhá menštruácia po pôrode mi neprichádza

viki128
15. okt 2020

Žienky, hneď po šestonedelí som dostala prvú menštruáciu. Trvala trochu dlhšie ako pred tým, ale nič hrozné. No a teraz druhá nejako neprichádza.. Už mešká 3 týždne. Je to normálne? Musí sa to po pôrode nejako ustáliť? Druhé bábo hneď po prvom by nebol dobrý nápad (mávame nechránený sex, no nikdy sa nespraví do mňa, ale viem ze aj tak je tam riziko) 😅 ako ste to mali vy

deti95060810
15. okt 2020

mala som podobný problém...men. prišla o 7 mesiacov... 😉

fokuska
15. okt 2020

@viki128 Mas 2 moznosti - ze sa ti po porode este neustalili hormony a teda nenabehol pravidelny cyklus (ovulacia, menstruacia), cize musis len cakat.Aalebo ste praveze vystihli ovulaciu a si znova tehotna.

asia83
15. okt 2020

@viki128 Dojčíte? Aj to hrá rolu. Mne prišla pri dcére až po 10 mesiacov od jej narodenia. Druhá až o štyri mesiace.

viki128
autor
15. okt 2020

@asia83 nie nedojčím. Ja len za to že prvú som už mala, tak prečo nechodí druhá.. Už len čakám keby príde aby som mohla zase začať papať antikoncepciu

asia83
15. okt 2020

@viki128 Ja som dojčila. No, ako hovorím, po prvej menštruácii som druhú dostala až o štyri mesiace. Takže buď počkať alebo ísť na gynekológiu.

natalief
15. okt 2020

Kluuud :D ja som dojčila iba do malej 2 . Mesiacov ..prvú som mala v jej 4 a potom mi prišla keď keď ma skoro 7 mesiacov :D hormóny sú tak rozhádzané že to kľudne potrvá

solemami
15. okt 2020

@asia83 dojcenie nehra rolu. ja som dojcila a vzdy som mala prvy cyklus 4 tyzdne po porode.

lilijana
10. feb 2022

@viki128 viem ze je to uz dost stara tema, ale nespomeniete si ako to bolo potom s tou menstruaciou?mam nieco podobne 🤔 prvy menzes po porode som uz mala a druhy zatial meska ani neviem presne kolko,kedze netusim aky mam ocakavat cyklus(kolko dnovy 🤔🤦‍♀️)...

viki128
autor
12. feb 2022

@lilijana po niekoľkých týždňoch prišla sama, ale neveim už presne po koľkých. Všetko v poriadku, žiadne druhé tehotenstvo hneď po prvom 😁 len to telu trošku trvalo kým to zas začalo pravidelne