Doxyhexal, meškanie menštruácie a bolesť prsníkov

yuukki
28. jan 2021

Zdravím žienky,

Už rok sa liečim na ureaplasmu a aktuálne beriem Doxyhexal.
Menštruácia mi mešká 6 dní, tehotná nie som, žiadne bolesti v podbrušku ale neskutočne ma bolia prsia, môže to byť Doxyhexalom?
Cítim sa aj veľmi nervózna a podráždená.
Ešte mám posledné 3 dni a Doxyhexal doberiem.
Nikdy mi nemeškal menzes.
Neviem či mám len paniku v hlave alebo kedy by som mala kontaktovať lekára?

Ďakujem 😥

vierkainka
28. jan 2021

Doxyhexal mne osobne spôsobil meškanie menzesu, ale vďaka nemu som sa dala do poriadku a v ďalšom cykle som už otehotnela. Tehotenstvo skončilo bohužiaľ MA, ale to bolo spôsobené inými ťažkosťami. Za mňa doxyhexal boli najlepšie ATB, aké som kedy brala. Účinné a silné.

susanm
1. máj 2021

@yuukki ahoj, môžem sa opýtať, či tie bolesti prsníkov a meškajúca MS boli nežiadúcim efektom antibiotík, alebo si bola tehu? Prežívam presne to iste, užívam Doxy na ureaplasmy a MS mešká zatiaľ len jeden deň ale prsia ma bolia príšerne a takisto aj podbruško, ja sa len modlim aby to u mna nebolo tehotenstvo, lebo mám obavu ako by to dopadlo pri užívaní takýchto silných liekov

yuukki
autor
1. máj 2021

@susanm no meškanie MS bolo z tých antibiotík a prsia ma tiež boleli od nich viacej. Keď som ich dobrala, všetko sa zlepšilo, už nemám ureaplasmu, MS pravidelne a bolesti krížov a prsníkov normálne ako pri MS. Ak si si neni istá, radžej choď gynekológovi nech ti pozrie či si neni tehu 😊

susanm
1. máj 2021

@yuukki vďaka, pre istotu sa testnem, ale dobre vedieť že tie atb majú aj tento účinok 😁

no_co_uz
29. júl 2021

@yuukki @susanm Ahojte dievcata. Mozem sa opytat ake velke meskanie vam doxyhexal sposobil? Mne momentalne meska 4 dni (snazime sa o babo, ale test mam negativny). Problem je, ze doxyhexal musim brat mesiac - cize este stale mam pred sebou 2 tyzdne uzivania liekov. Menstruacia pride az ked ich doberiem? ci? Lieky beriem kvoli borelioze, nie ureaplazme. Prsia nebolia vobec, iba pocity v podbrusku ako pred MS, ale stale nic nechodi a testy vzdy negativne :/

romik39
10. jún 2023

@yuukki dobrý deň aj sa môžem
Opýtať ak sa ešte pamätáte kolko ste ho brali ? Mne na ureaplazmu dr kazala 10 dni len . Keď píšete že ste sa rok liečili teda či to nezabralo 😫 a tiež mám ešte jednu tabetku užiť a ms mi meska ale tehotná nie som . Ďakujem