Dojčenie a menštruácia

28. dec 2022

Ahojte, všade čítam že ženy ktoré dojčia vobec nemajú menzes alebo ho dostanú až pár mesiacov po pôrode. Ja som 2 mesiace po pôrode a dostala som ho, syna len dojčím neprikrmujem. Je to ok? Niekde mi vyskočilo že môžem mať menzes kvôli tomu že zle dojčím..tomu som nepochopila syn papa každé 3-4 hodiny podľa toho ako si vypýta

miadi
28. dec 2022

Kazdy to mà inak Ja spm pri oboch detoch nemala prvy rok kojenia ms. A potom tak 4x za rok az neskor pravidelne. A ine maju ms hnet .Tvoje telo a tvoje hormony to maju takto. ( to ze dobre dojcis vidis na dostatku mokrych plienok a na jeho vahe) vsetko je ok.

ankare
28. dec 2022

To nie je pravda,že zle dojcis,preto máš menzes. Každé telo reaguje inak. Je to úplne normálne, že si dostala tak chytro menzes, aj keď dojcis. Držím palce!

simonkazga
28. dec 2022

Pri dcérkach som nemala menzes 1.5roka, po poslednom pôrode cyklus nabehol po 3 mesiacoch. Syn má 13mesiacov, stále ho dojčím a nemám dojem, že by som ho zle dojčila.

nevenka
28. dec 2022

Ja som mala v kuse problemy, nepravidelny menzes, dlhe cykly, vynechavanie. Necakala som, ze po porode dostanem skoro menzes, ani nahodou. Po 4 mesiacoch prisiel a bol ako hodinky. A to maly sa mi mesiac nevedel prisat na prso poriadne, takze som aj odsavala mega vela, mlieka bolo na litre. Po druhom po 6 mesiacoch, po tretom znova po 4 mesiacoch. Uvidime, coskoro sa narodi stvrte. Kazde dieta som dojcila do 20 mesiacov. Ao sa to da, zle dojcit...🤔

petamich
28. dec 2022

menstruaciu som dostala 2 mesiace po porode, maleho som plne dojcila a kedze priberal ako valibuk a mlieka som mala na rozdavanie nemam pocit, ze som zle dojcila 🙂 niekto to ma skratka tak

horskaholka
28. dec 2022

Dojcim uz 16m..... menštruáciu som dostala asi po 4m 🙂 mlieka mam menej den dva pred inak je vsetko okej 🙂

elizita
28. dec 2022

presne ako baby pisu.. kazdy to ma inak a este aj inak po kazdom tehu... obe deti som dojcila na poziadanie, pri prvej som mrchu dostala po 8 mesiacoch (dojcena do 14m) a pri druhej az po 13mesiacoch (ta cucala do 2 rokov presne).. kamoska po 2,5r a to kojila dalsi pol rok este po tom..

elinag
28. dec 2022

Som citala studiu, ze existuje spojenie medzi frekvenciou kojenia, hormonmi a menstruaciou, cize ak kojite pravidelne a aj v noci, pravdepodobnosť príchodu menstruacie klesa ... ale kazdy organizmus a aj hormonalny obraz pri kazdom dietati moze byt iny, takze to pride kedy pride a je to zo zdravotneho hladiska ok .. nastavovat kojenie tomuto pricipu je zbytocne, dieta si tak ci tak vyziada kedy a kolko potrebuje .. ja som dostala mst po asi 16 mesiacoch, syn bol zavislak na mlieku 😏