Ďalšie tehotenstvo po mimomaternicovom tehotenstve

mary39
29. dec 2017

Ahojte,neviem nájsť nejakú aktuálnu tému kde by som to napísala,tak skúšam takto. 5.10.2017 mi robili laparoskopiu kvôli mimomaternicovému tehotenstvu. Vajíčko bolo vo vajcovode,na tom najhoršom mieste,ale všetko mi zachránili. Bolo to ťažké,ale keďže sme túžili po ďalšom bábatku,tento mesiac sme sa začali pokúšať a podarilo sa nám na prvý šup. Pred dvoma dňami som si robila test a bol pozitívny,dnes som si robila kontrólny a bol tiež pozitívny. Podľa tejotenskej kalkulačky som presne 3t+6d. Teraz začínam mať obavy ci je vsetko v poriadku. Nejaké problémy nemam,len na 19 den cyklu som mala raz na papieri hnede a den na to zase raz cervene. Mohlo ist o uhniezdovanie vajicka? Ja sa citim zdravotne celkom dobre,len mi je posledne tri dni,od rana do poobedia spatne,potom to same prejde. Moj gynekolog robi az 3.10. Mate niekto prosim skusenosti,ci bolo dalsie tehotenstvo v poriadku? Ja viem,ze kazde tehotenstvo je individualne,len ma aj prekvapuje,ze na tento tyzden mam ciarky na teste uplne silne. Pri prvom synovy boli take az v siestom tyzdni

babucika
29. dec 2017

Ja som mala mimomaternicove tehu,operovali ma v júli 2015, a hcg mi kleslo na 0 az v októbri. Potom sme.si dali pauzu 3 mesiace a az v januari 2016 sme sa pokusali o babo, v oktobri 2016 sa nam narodil syn,teda hned sa zadaril.tiez som.mala vajicko vo vajickovode.

babucika
29. dec 2017

Po laparoskopii si mala hned normalny cyklus?

mary39
autor
29. dec 2017

@babucika no mne po laparke hcg rychlo kleslo. Takze zbytkove to nebude. Len teraz mi zase az moc rychlo asi vybehlo podla toho ze test je poriadne silny. Takyto som mala aj pri mimo aj pri prvom synovi az v siestom tyzdni,preto ma to tak metie. A na lekara musim este par dni pockat,kedze su sviatky

mary39
autor
29. dec 2017

@babucika no po laparke som dostala prvy menzes po tyzdni a pol a odvtedy som mala vzdy na 23 den

cammille
29. dec 2017

@mary39 ak mas 23dnove cykly, zrejme aj ovulacia bola skor o tych cca 5 dni, a realne nie si 3tt+6, ale 4tt+4, a to uz byvaju krasne //😊 drzim palce!

mary39
autor
29. dec 2017

@cammille sice mas pravdu no mala som uplne uzasne viditelne. Zabudla som,ze tieto kalkulacky pocitaju zvacsa s 28 dnovym cyklom. Aj sa bojim toho mmt aj sa snazim verit ze uz to bude ok. Tak ked nemam ziadne problemy,hadam netreba riesit pohotovost. Mam len obycajne tehotenske problemy.

babucika
29. dec 2017

Rada by som ti pomohla, ale neporadim velmi,preto som napisala svoj priebeh mimomat. tehotenstva...prvé co ma napadlo,ze mozno je to zbytkove hcg, ale ked pises ze ti hcg kleslo rýchlo...tak môžeš byť kludne tehotna...neboj,ako vidíš moj priklad,aj po laparke sa da hned otehotniet a, s krásnym koncom 😊. Držím palce ! 😊

mary39
autor
29. dec 2017

@babucika dakujem no budem musiet vydrzat do tej stredy (hadam sa dovtedy nic nestane) a pockat si. A ty si sa nebala dalsieho mmt?

mary39
autor
29. dec 2017

@babucika a gratulujem k malickemu.

babucika
29. dec 2017

Ake si mala príznaky pri mimomaternicovom tehu? Lebo ja som vedela hned ze ostanem tehu,lebo manžel si nedaval pozor ked som mala plodne dni...tak som cakala ze ostanem tehotna. Aj som si spravila test par dni pred ocakavanou mrchou a bol pozitívny,ale mala som slabe ciarky.a ked sa mal dostavit menzes,mala som bolesti v pravom boku a spinenie,tak som hned vedela ze nieco je zle,tak som sla na gyndu,kde mi zobrali krv, v maternici nic.ked prisli vysledky,gyndos ma hned poslal do nemocnice,lebo bolo nizke hcg, ze asi ozaj pojde o mimomaternicove tehotenstvo. A tam som chodila dovtedy kym mi nenasli plod na sone. Ked som otehotnela,ziadne podobné priznaky som nemala, a na gyndu som isla az ked som bola v 8tt. Skus da tak zamerat na svoj inštinkt, co ti hovori tvoje telo?

mary39
autor
29. dec 2017

@babucika no pri mmt som zacala spinit v 19 dni asi 5 dni,skor taky divny hnedy menzes,tak som myslala,ze som o to prisla. Ale po dalsich par dnoch som mala priznaky ako pri pprvom tehotenstvr,tak som si spravila test a bol pozitivny ale slabe ciarky. Teraz sa to ale odlisuje od oboch viac menej. Pred dvoma dnami som mala bolesti akoby som mala dostat menzes,tak mi nedalo a spravila som test ciarky boli poriadne viditelne . A dnes este silnejsie. Mam v podstate len normalne priznaky slabo pobolieva v podbrusku sem tam jeden sem tam druhy vajecnik,pobolievaju ma krize,unavena som a co nebolo ani pri jednom tehotenstve,tak mi je uz par dni zle od rana do poobedia,tak nazvracanie,ale nezvracam. Skor mi tak nejak nieco vo mne stalehovori,ze budem mat dvojicky.

babucika
29. dec 2017

@mary39 tak trochu som sa bala,ale nemala som.ziadne problemy,tak som vyckavala. Ze naco pojdem skor,kym na sone nic nevidno.pri mimomaternicovom,ako pisem vyssie boli ine priznaky. To som akoby vo vnútri cítila,ze nieco nie je v poriadku. Pri synovi bolo všetko ok, teda tehu priznaky ma neobišli 🙂
Ďakujem, maličký ma uz 14m, skoro 11kg,beha, a lezie všade 🙂.
Ako ja som po laparke chodila do nemocnice ako na klavir,lebo mne par dni po zakroku sa hcg dokonca zvýšilo,strasili ma,ze nieco asi tam ostalo,ze mozno ma budu operovať opäť...ale napokon hcg zacalo klesať,len veľmi pomaly. A vidíš, ročný syn je doma 😊

babucika
29. dec 2017

@mary39 podla priznakov co pises, si ozaj "len" 😊 tehotná 🙂. Blahoželám, a nemysli uz na nic zle. Len si to uzivaj. Pri druhom tehu mi bolo inak dlhsie nevolno....stale som musela nieco žuť, skoro do 5.mesiaca. pri prvom som mala nevoľnosti iba ked som sa naobedovala 😁

mary39
autor
29. dec 2017

@babucika mne praveze pri prvom nebolo zle vobec,ani trochu,ale teraz hotovo,dlhe doobedia mi to pridu 😄

babucika
29. dec 2017

Ako nie som lekár,a ani nevidim do.teba, ale co opisujes,mi pride ako normálne tehotenstvo. Podľa mňa kľudne počkaj do januára, a potom chod k lekárovi,ale nemaj obavy,určite je všetko v poriadku. Chápem aj tvoje obavy, ale druhé tehu u mňa tiež bolo iné ako prvé,také viac intenzívne zo začiatku a to prešli skoro 4 roky od prvého tehotenstva, ale potom pohoda..manžel mi hovoril,že som neskôr akoby ani nebola tehotná,chodila som na výlety,na bike atď...vládala som viac ... 😊. Ak budeš tak cítiť,daj vedieť časom ako si dopadla. Ale držím ti palce, určite sa mmt nestane.2x po sebe 😊

mary39
autor
30. dec 2017

@babucika dakujem,fakt mi velmj tvoje slova pomohli. Budem sa drzat toho,ze kym nemam vacsie problemy,doktora netreba a pockam na toho 2.1. urcite napisem ako to dopadlo. Ved je to uz za par dni 😄

babucika
1. jan 2018

Som rada,ze aspon takto,cez net som ti mohla pomôcť.naozaj verím ze bude všetko v poriadku 😊. A ozaj ti držím palce,nech sa Vam narodi vytuzene babatko 😍

mary39
autor
8. jan 2018

@babucika Ahoj,dnes som bola u doktora,lebo 2.1. nerobil a je vsetko v poriadku. Je tam kde ma byt a dokonca uz je aj srdiecko vidno 😄. Strasne sa tesim,som sa mu tam skoro rozplakala od radosti 😄

babucika
9. jan 2018

@mary39 Blahoželám k tehotenstvu,teším sa s tebou.čaká ta krásny rok,prajem ti bezproblémové tehotenstvo a zdravé bábätko 😊.držte sa 🙂

mon89mon
1. máj 2019

Ahojte. Mam za sebou mimomaternicove tehotenstvo. Zobrali mi zarodok, vajcovod nechali. Teraz ma po tyzdni od operacie trochu opat pobolieva pravy vajcovod, podobne ako ma bolel predtym. Zvykne to boliet? Bojim sa, ze by sa operacia mohla nepodarit a nieco tam zostalo. HCg mi idu merat zajtra. Je to jediny znak toho, ci sa operacia podarila, ked hcg klesa?

mary39
autor
1. máj 2019

@babucika ahoj tak vsetko dopadlo dobre, mame na svete zatial zdravu dcerku. Zatial je pisane, lebo sa narodila predcasne a do 1 roka bude viac sledovana. Aktualne bude mat zajtra 9 mesiacov uz. Ani neviem ako to ubehlo 🙂

mary39
autor
1. máj 2019

@mon89mon boliet ta moze, aj kvoli operacii, dlho som to citievala, ale neboj a ver, ze bude vsetko ok. Ja mam uz po tom mimomaternicovom dcerku 9 mesacnu 🙂

mon89mon
2. máj 2019

@mary39 dakujem velmi pekne za prijemne slova. Za posledne tyzdne som presla od obrovskej radosti, cez hrozu, bolest a strach, ze nebudem moct mat babatko. Som rada, ze tu citam, ze aj po mmt mate zdrave krasne deticky. 🙂 dnes som bola na merani hcg, klesa, ale nie nejako zavratne rychlo, ale verim tomu, ze vsetko bude dobre a za rok tu budem riesit veselsie temy s drobcom v naruci 🙂

mary39
autor
2. máj 2019

@mon89mon viem presne ako sa citite, este si na to velmi dobre spominam, aj na tu bolest z toho. Aj mne vajcovod len narezali a presne po tretom menzese sme skusili a hned to vislo. Drzim palce, teraz si doprajte cas na fyzicke a psychicke uzdravenie a potom ked sa uz budete na to citit, tak to skuste znova 🙂

babucika
3. máj 2019

@mary39 blahoželám k dcérke a veľa veľa zdravia prajem ❤️

babucika
3. máj 2019

@mon89mon mňa dodnes občas zabolí na pravej strane,predsa bola to operácia,jazva ostane navždy

mon89mon
3. máj 2019

@babucika dakujem velmi pekne. Vidim, ze aj Vy mate v naruci babatko. To ma upokojuje, ze vidim realny dokaz toho, ze sa da mat babatko aj po mmt.

babucika
3. máj 2019

@mon89mon áno dá 😊, syn má už 2,5roka, otehotnela som hneď 😊. Je to strašiak,ale treba veriť lekárom a medicíne. Držím palce, nech sa vám zadarí čím skôr, ja až keď sa mi to stalo dozvedela, koľko báb malo podobný osud 😔

nikk1
4. máj 2019

Baby, ako čítam vaše príbehy, tak som sa celkom ukludnila. V decembri som mala mmt, ale bol to samovoľný potrat :( dnes mi mala prísť ms, ale našla som si krásne dve čiarky 🙏 pri mmt som mala jednu silnejšiu a druhu slabšiu skoro cely čas. Teraz sú tam krásne dve čiarky, posielam aj fotku 🙈 verím a dúfam 🙏 že už nepojde o mmt

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz