Dali by ste si odstrániť polyp pred dovolenkou pri mori?

5. júl 2024

Ahojte, bola som u gynekologa. Našiel mi polyp v maternici. Navrhol mi ísť ešte tento mesiac na zákrok aj keď som mu povedala, že o mesiac letíme na dovolenku, tak vraj to nevadí. Premýšľam, či ísť do toho alebo zákrok odložiť po dovolenke. Predsa je to zákrok a budem sa kúpať v bazéne, v mori. Čo si myslíte?

viestta
5. júl 2024

Ak je polyp v maternici, tak voda z bazene sa ti do nej nedostane. Priroda to ma dobre vymyslene

tilly
5. júl 2024

Ja by som najprv išla na dovolenku, nabrala silu a potom operácia.
Urobila som to aj pred chemo. Tie dva týždne, o ktoré som to odložila neboli rozhodujúce a mne to pomohlo psychicky.

lakebabe
5. júl 2024

Mne operovali polyp v Gynfiv a šesť týždňov som nesmela ísť do bazéna ani na welness. Dalo by som si to spraviť po dovolenke až nechytis infekciu
Polyp počká ja som to z leta odlozila na november kvôli dovolenkam a bazénom nebol problém

pondelok01
5. júl 2024

Ja som isla na dovolenku 3 tyzdne po zakroku, doktori hovorili, ze to nie je problem, ani som nemala ziadne tazkosti.

katusskaa
5. júl 2024

mne vyberali polyp v juni, 10 min narkoza.... bez problemov, ani som velmi nekrvacala. potom normalne v lete som sa letnila ako sa patri 🙂

colsami
5. júl 2024

Mala som tiez endometrialny polyp, 10min zakrok, uz v ten den dom normalne fungovala. Nemala som ziadne obmedzenia ze by som o mesiac nemohla na dovolenku. Ak je polyp maly, nepredpokladaju sa ziadne problemy, a ak doktori nevidia problem, nevidela by som ho ani ja.

marca12
5. júl 2024

Urcite nie pred dovolenkou. Termin nedostanes hned v pondelok a min.14-21 dni sa treba vyhybat kupaniu. To,ze niekto nema problem neznamena,ze ho nebudes mat ani ty.

autor
5. júl 2024

@marca12 ja by som tri týždne po zákroku išla na dovolenku. Radšej to odložím. Už máme zaplatenú dovolenku. Nie je to zivot ohrozujúce. Tak to chvíľu počká.

taktotedanie
6. júl 2024

Ries po dovolenke, neohrozuje ti to zivot
Dlho potom nemozes do vody, mozes aj spinit