Dalacin V 2 % vaginálny krém - skúsenosti

4. okt 2024

Ahojte prosím vás máte niekto skúsenosti s krémom DALACIN V 2 % vaginálny krém ?
Mne ho predpísala gynekologička a teraz doma keď čítam tie vedľajšie účinky tak nerozumiem...
Píše sa tam že veľmi časté vedľajšie účinky kvasinkova infekcia.
To znamená že z jednej infekcie sa preliečim a druhú môžem dostať ? To mi nejak nedáva logiku..
Plus sa tam píše v častých vedľajších účinkoch že môže sa objaviť hnačka, tráviace problémy, a pod... Až mám obavy si ho dať..
Máte niektorá skúsenosti s týmto krémom ? Mali ste vedľajšie účinky ?

kiki68
4. okt 2024

Ja som ho mala raz, asi pred 13 rokmi, zabral super a nic ine som nemala. Urcite pocas liecby nejest sladke, syry a veci, co produkuju mozne kvasinky a tym nachylnost na Infekt

sono2
4. okt 2024

Nemala. Ale mne nepomohol.

taktotedanie
4. okt 2024

Skusenost dobra, predpisala ti lebo to potrebujes
Samozrejme ako vsetky atb aj toto ti narusi mikrpfloru v posve a moze sa objavit kvasinka ale to aj keby si brala atb hocijake a aj hnacna a traviace tzkosti
Kup si probiotika pre zeny v pearls a pod v lekarni ti poradia a uzivaj dalacin inak si koledujes o vacsie tazkosti z neliecenej infekcie

autor
4. okt 2024

@taktotedanie určite budem používať daný krém len ma zaujímalo to okolo
Ale vlastne máš úplnú pravdu, veď každé atb môžu spôsobiť následne mykozu neviem prečo ma to práve teraz tak prekvapilo 🙈

@sono2 nepomohol? A smiem sa spýtať aké príznaky si mala vtedy ?

sono2
4. okt 2024

Tak klasika baktérie. Ja vytok nezvyknem mať. Len proste cítim nepohodlie. Bolo to už dávno, nejako som to vyriešila. Neviem. Teraz, ak by mi ho lekár dal nechcem.

autor
4. okt 2024

@sono2 ja mám presne to isté
Nemám žiaden výtok iba také nepohodlie (sem tam to malinko zasvrbi alebo tak jemne zaštipká) ale inak nič iné
Tak uvidím snáď mne pomôže dnes som si to dám prvý krát tak uvidím za tých 7 dní