Dá sa otehotnieť s jedným vajcovodom?

nikola81
4. feb 2013

Ahojte dnes som bola na folikulometriu a mam 22mm folik na lavom vajecniku. Problem je ale ten ze nemam lavy vajcovod koli mimomaternicovemu tehu. Pichli mi aj pregnyl, ale neviem na co. Je vobec mozne otehotniet ak je ovu na zlej strane?

milli3377
4. feb 2013

Nie som lekar, ale ak mas ovu je jedno z ktoreho vajecnika vyjde vajicko... tak ci tak sa stretne pocas ovu so spermiami ci v posve, ci hlbsie za krckom maternice a ked ma dojst k oplodneniu tak dojde.
Pre povzbudenie: Moja svokra mala v puberte vybraty vajecnik, z druheho jej lekari nechali polku. Menstruaciu mala nepravdielnu a aj napriek polke vajecnika otehotnela a vysledok je moj manzel a moj svagor. 😉
Nech je ti to povzbudenim, podla mna otehotnenie ak je celkovo dobry stav zacina v hlave, ale ne chorobne sa na to upnut, ale nechat vsetkemu volny priebeh.

nikola81
autor
4. feb 2013

@milli3377 Dakujem, nedavam tomu velke nadeje, no kazdopadne to skusime. Ak z toho nic nebude tak nevadi. Ale som rada ze je to mozne

kvieta
4. feb 2013

Určite dá, kamoška má syna s jedným vaječníkom 🙂.

lulka12
4. feb 2013

@nikola81 Nemaj obavy. Po prvom synovi ma museli hneď operovať / 3 dni po spontánnom pôrode 🙂 / a vzali mi tiež vájcovod , lebo bol zaškrtený cystou. o sedem rokov po snaženia sme sa tešili z druhého chlapca a pred troma rokmi sme sa mohli konečne tešiť z dcérky , ktorú som priviedla na svet v 41. roku života... Lekárky síce povedala ,že je to zázrak vzľadom k mojej nepravidelnosti cyklu , ale snažili sme sa 5 rokov.

Zdravý vájocovod môže zachytávať aj vajíčko z druhého vaječníka ,tak uvádza aj literatúra.

v praxi je vždy oveľa väčší hendikep vyoperovaný vaječník ako vajcovod. Držím palce!!!

nikola81
autor
4. feb 2013

@lulka12 Dakujem za povzbudenie, ja cakam na zazrak osem rokov 🙂 a stale verim ze sa aj na mna usmeje stastie.

hruska82
4. feb 2013

@nikola81 Drzim palceky!!! 🙂

janus24
18. feb 2013

@nikola81 ahoj ja som na tom podobne, lavy vajcovod vyoperovany kvoli cyste, zacali sme sa snazit pred rokom no kvoli mojej diagnoze mi lekar kazal prist po polroku keby nic, ttak som zacala tiez folikulometriu, ale odtial som sla na endokrinologiu pre zvýšený prolaktín a zarial cakame ...Tak silno drzim palce nech to uz vyjde 🙂

nikola81
autor
18. feb 2013

@janus24 A ako to u teba teraz vyzera? Mas normalne ovulaciu?

janus24
18. feb 2013

@nikola81 tak zatial som mala za sebou len jedno meranie a to sa skoncilo tak ze musim na endokrinologiu pre zvysene hormony, ale dostala som vcera mrsku tak musim cakat do 12.3.Inac mi k tomu nic nepovedal som v tom novacik tak si tu vela hladam a citam. Aby som vedela ako to funguje.

nikola81
autor
18. feb 2013

@janus24 Aha..ak budes nieco potrebovat daj vediet..Mozno ti budem vediet poradit..Ja momentalne cakam na mrchu a chcem skusit aspon raz IUI

janus24
18. feb 2013

@nikola81 Dakujem Ti velmi pekne, uz len to ma povzbudzuje ze su take pripady ze s jednym a otehotneli.

lucymk
18. feb 2013

@nikola81 ahoj.moja kamoska ma tiez jedno babo z jednym vajecnikom.snazili sa celi rok a nakoniec otehotnela.bohuzial babu v 3mesiaci dobilo striecko.napriek tomu,ze jej doktori neodpurucali hned otehotnet,tak ona kaslala nato a otehotnela hned po potrate na prvy sup.dnes ma krasneho zdraveho chlapceka.drzim palce.

nikola81
autor
18. feb 2013

@lucymk Dakujem pekne.. 🙂

lucymk
18. feb 2013
mariankoevicka
17. okt 2013

mojej priatelke vybrali maternicu ma iba vajicka moze otehotniet?

sempro
18. okt 2013
lucyliena
18. okt 2013

@nikola81 urcite mozes otehotniet, ja som na tom rovnako, po GEU mam len jeden vajickovod a podarilo sa nam prirodzene otehotniet. Ale mali sme za sebou uz vsetky vysetrenia - genetiku, hematologiu, kultivacie, spermiogram a cyklus regulovany pomocou clistilbegytu a duphastonu. Drzim palce aby sa vam cim skor podarilo otehotniet a hlavne skus mysliet pozitivne i ked viem ake to je tazke.

vercatore
18. okt 2013

ajoj, urcite ano dr nam povedal ze to bude komplikovanejsie ale synator sa nam podaril dva mesiace snazenia a krpata ano neviem ako, takze sa da a uplne v pohode.

majond
9. dec 2013

Ahojte, vajcovod mi vzali v januári 2013 a druhý mi vraj funguje na 50%. Odkedy som po operácii mám strašné bolesti počas menzesu a krvácam prúdom dva dni v kuse. Často pociťujem silné pálenie v oblasti vajíčka na strane kde mi odobrali vajcovod. Je to normálne?

adulikka
9. dec 2013

ja mám tri deti...tak sa dá ...