Dá mi gynekológ potvrdenie, že som panna?

simona28ka
6. mar 2022

Ahojte mám 17 rokov mám ísť v pondelok na gyndu no a moji rodičia chcú vedieť či som poctivá pretože mi neveria a ľudia rozprávajú rôzne veci dáva gynekológ nejaký papier ak to chcete ? Alebo vlastne nerozumiem tomu čo mu mám povedať napíšte mi na papierik poctivá …..a ešte by som chcela vedieť ako vyšetruje doktor panny ? Vie zistiť či ste alebo nie ste panna ?

patus_2
6. mar 2022

@simona28ka veď kým nemáš 18, tak lekár môže informovať tvojho zákonného zástupcu. Tak keď mamka chce z nejakého dôvodu veľmi vedieť či si panna, tak nech po vyšetrení zavolá lekárovi a nech sa informuje.

77daniela77
6. mar 2022

Mama tam moze ist s tebou a priamo sa opytat na to lekara.

cacianka
6. mar 2022

Tak netuším o čo ide a prečo sú rodičia neveriaci a o čo ide tebe....
Ale- ak ideš na preventívnu prehliadku, prípadne s tým.priblemom, lekár napíše lekársku správu z vyšetrenia, kt.ty podpisuješ že si bola oboznámená s výsledkom, si poučená o prípadnej kontrole, opatreniach alebo liečbe, a tam bude uvedeny aj popis /poznámka ako ťa vyšetroval a čo zistil.
Správu u nás tlačia 2x, jednu podpísanú si zakladá do tvojej karty a 2.dostava pacient. Ak ti ju nedá poziadaj hneď o rovnopis, nech vytlačí z pc aj pre teba.
Alebo povedz mame nech ide s tebou či zavolá, možno sa trochu strápni...

dadis
6. mar 2022

@cacianka Ja od gynekologa spravu nedostavam. Tak ako od vseobeceho, ci stomatologa. @autorka Mas 17rokov, ak chce mama, nech sa informuje. Ale ty maj svoju hrdost. Aj keby si uz panna nebola, nie si o nic menej cenna a rodicia s tym nic neurobia. Nemaju pravo o tebe v tomto smere rozhodovat (aj ked moj osobny nazor je, ze v 17 je este chvilku cas zacat so sexualnym zivotom). Ale odhliadnuc od mojho nazoru, nazoru tvojich rodicov, nazoru spoluziacok, ako je sex cool, je to stale tvoj zivot a tvoje telo a o nom si rozhodujes sama, aj ked este nie si plnoleta. Takze moja rada je, pokojne rodicom povedz, ze uz panna nie si (aj ked si) a budes mat pokoj...kazda burka prehrmi a aspon nebudes musiet tuto temu s rodicmi riesit...

sense
6. mar 2022

Véd nech ide mama s tebou... Keď chce vedieť ci si panna.

girl2524
6. mar 2022

@simona28ka ja hlavne nechapem co tvojich rodicov do toho ci si alebo nie si. V zivote by som tak papier rodicom neukazala by som im pekne krasne vysvetlila ze to je moja a neh sa staraju o seba…

niksiy
6. mar 2022

17 už nie je vek pre ktorý by sa mali pohoršovať že si mala sex (ak si mala). Je to normálna vec a hlavne v dnešnej dobe ten vek ide stále nižšie :/ Rodičia by sa mali s tebou porozprávať otvorene a vysvetliť ti len riziká sexu nie sa obávať toho že si mala sex ...

ckocka
6. mar 2022

Hymen môže byť poškodený pri masturbácii, športe, úraze a nemusí byť poškodený pri koituse.

greta2017
6. mar 2022

Presne tak, blana moze a nemusi byt viditelna pre gynekologa.
Ja ked som bola este panna a musela som ist na vstupny prehliadku lebo z hormonalnych/koznych problemov mi kozna odporucila brat HAK tak sa ma gynekologycka pytala ci som uz mala sex a ked som povedala ze nie tak ma vysetrila cez konecnik🤷🏻‍♀️neviem ci sa to stale tak robi a co tym zistovala ale viem ze aj kamosky mi vtedy hovorili rovnaku skusenost

simona28ka
autor
6. mar 2022

@dadis Rodičia počuli nepekne veci čo nie sú vôbec pravda nevladzem a hnusim sa sama sebe aj keď som nič neurobila 😀nechápem ako vôbec môžu dačomu takému veriť najme otec ….tym že im dokážem že som panna nezmením nič reči stále sú a budú strašne mi to ubližuje a úplne sa mi to hnusí neviem si pomôcť

niksiy
6. mar 2022

@simona28ka to ti rozumiem, poznam tie reči.. ale sú to predsa tvoji rodičia tak sa s nimi otvorene porozpravaj, že ta to trápi. Však tysi jeho dcéra musí veriť tebe nie to čo vravia iní.

dadis
6. mar 2022

@simona28ka Neponizuj sa takto. Povedz rodicom, ze ti maju verit a ine im nezostava. Neviem, co su to za reci, ale vobec sa kvoli tomu necit zle. Aj tie zeny, co "trtkaju prvu ligu", nie su menejcenne ci zle. Spravidla za tym je len nizka sebaucta a tuzba po prijati. Sex je prijemna vec, cloveku prinasa fyzicke potesenie ale aj pocit, ze je ziadany a cenny. Najkrajsie je milovanie s clovekom, co ta lubi a nepodliehas len falosnej iluzii, ze niekomu na tebe zalezi. Teda vobec sa nemas preco hnusit sama sebe...ani keby tie reci bola pravda. Rodicom vysvetli, ze ku gynekologovi ani nemusis chodit, ze sa rozhodnes tam ist, ked sa rozhodnes intimne zit a ze toto rozhodnutie je len na tebe. Nasilu ta tam predsa nemozu nutit ist, len kvoli hlupemu potvrdeniu.

sszuzu8
7. mar 2022

Toto je vrcholne trapne a ponizujuce a ako matka by som toto NIKDY dietatu neurobila nakolko sama som si toto odzila ako prva prehliadka u gyn. Hanba co nam matky robia a ako nas zoznamuju so svetom sexuality. Preto tolko traum a blokov

danniiee8
12. mar 2024

@greta2017 mňa tak moja doktorka nevysetrovala. Iba sono podbruška mi spravila. + Ak by slečna chcela, vyšetrenie cez konečník môže odmietnuť, nič nie je povinné 🙂

mariska1989
12. mar 2024

Nepekné veci . Pod tým si predstavujem že hovoria že sa ku.... Alebo chrapeš s kým príde 😬. No je to dosť hnusne keď neveria a ty im to chceš dokázať i keď už cca vek na to máš , a ostatným môže byť do toho ..... . No nemala som prehliadku u gyn ako panna ale čo cca viem tak pozrie či si ak áno vyšetrenie cez pošvu nebude . Neviem či to ja cez brucho ultrazvukom robia že pozrie maternicu atď. Zájdi a povedz dr narovinu že potrebuješ správu že si panna

greta2017
13. mar 2024

@danniiee8 mna sa ani nepytala ale bolo to este v roku 2007😁