Cytológia - výsledok L-SIL

30ericka
19. máj 2021

Ahojte. 🙂 počas každoročnej preventívnej prehliadky u gynekológa mi vyšla cytológia inak ako po minulé roky. Výsledok: L-SIL.

Čítala som o tom, že sú to ľahké zmeny na bunkách, je to vlastne podozrenie z predrakovinového stavu.
Musím ísť na ďalšie vyšetrenie - na kolposkopiu.

Prosím Vás, má niekto podobný problém alebo prešli ste si s niečím takým? Ako to dopadlo?

Ďakujem vopred za odpovede. 🙂

lienocka2808
19. máj 2021

@30ericka ahoj, no ja som to mala rovnako. roky ok, potom zrazu LSIL. Chod na kolposkopiu, tam uvidia cez mikroskop postihnuté miesta, prípadne ti zoberú vzorku na histologiu. Mne sa to tahalo rok. pocas roka som bola na 4roch cytologiach, kolisalo to v rozmedzi LSIL ASCUS, poslednu som mala vo februali uz opat NILM. Brala som taky pripravok vola sa ze Regresil, ten mi velmi pomohol. Ak chces tak to vyskusaj.

30ericka
autor
19. máj 2021

@lienocka2808 Ahoj, ďakujem ti veľmi pekne, že si mi napísala o tvojej skúsenosti. Uff, tak to si teda mala dosť pestré. Áno, idem na kolposkopiu. Uvidíme čo tam uvidia. Regresil ti odporučil gynekológ?

lienocka2808
19. máj 2021

@30ericka ano, je to novy liek, ani v lekarni zevraj zatial nebolbpres rokom, predala mi ho sama gynekologicka. Skus kuk na nete. Je to ale dost drahe cca 27eur krabicka a brala som 6ks.ale mne to zlepsilo cytologiu o dva stupne, tak nelutujem. Daj si hlavne spravit LBC platenu cytologiu este, aby videli ci mas HPV virus, ak ako, tak aky typ. Lebo ak mas zhorsenu cytologiu a nemas HPV virus, tak sa prakticky netreba znepokojovat.

30ericka
autor
20. máj 2021

@lienocka2808 Ja si vzdy dávam LBC cytológiu, aj tentoraz, HPV vírus mám negatívny. Ďakujem ti pekne. 🙂

lienocka2808
20. máj 2021

@30ericka tak potom je naozaj malá šanca, ze by sa to zvrhlo na rakovinu. Pravdepodobne ide len o docasne zmeny sposobene zapalom.

30ericka
autor
20. máj 2021

@lienocka2808 bodaj by si mala pravdu 🙂

lienocka2808
20. máj 2021

@30ericka ide o to, ze rakovinu krčka maternice v takmer 100% prípadov sposobuje HPV vírus. Čiže tam je uz naozaj takmer nulová šanca, že máš nábeh na rakovinové zmeny. Takže asi zápal najpravdepodobnejšie ti spôsobil bunkové zmeny lahsieho stupna 🙂. držim palce

30ericka
autor
20. máj 2021

@lienocka2808 si zlata! 🙂 dakujem velmi pekne za vysvetlenie a povzbudive slova 🙂

adiacik
1. aug 2021

@30ericka ahoj, mala som rovnaký výsledok cytologie a čaká ma ešte jeden cytologicky ster
pomocou lbc metódy. môžem sa spýtať, mala si aj nejaké problémy? Vytoky, krv po sexuálnom styku, bolesti? ako si dopadla?

30ericka
autor
29. aug 2021

@adiacik ahoj, nemala som nič. Gyn to vyhodnotil akk nejaký zápal, nasadil cipky a treba cytologiu zopakovať. Držím palce

adiacik
30. aug 2021

@30ericka super. Ja mam výsledky za dva týždne, tak uvidíme

30ericka
autor
30. aug 2021

@adiacik treba veriť, že všetko dobre dopadne. Potom daj vedieť

adiacik
13. sep 2021

@30ericka tak idem na ďalšie vyšetrenia, vyšlo mi to rovnako ako predtým. Co už 🤷‍♀️

aki100
28. nov 2021

@adiacik cauko a teba lekár posiela na ďalšie vyšetrenia keď máš lsil? Mne to vyšlo tiež aj tou druhou metódou to iste. Dokonca mam aj hpv pozitívne nie tie vysokorizikove ale niečo tam je
.
Ale mne to doktor chce len sledovať o pol roka opäť na cytologiu. A odporúča mi očkovanie. Tak veru neviem ci sa očkovať alebo nie. Zvažujem to. Ale nikam ma neposiela ze je to normálne ale teda neviem ci pýtať nejaké ďalšie vyšetrenia alebo co.