Cysty na vaječníkoch a snažilkovanie

smudielko
27. feb 2015

ahojte dievčatá chcem vás poprosiť o info asi pred pol rokom som odpadla bola som sama doma, manžel išiel vnoci somnou na pohootovosť a potom ma tam nechali že mi praskli cysty a hrozí mi krvácanie do brucha.. tak som tam ležala asi 2 týždne zistili že sa mi tvoria stále nove a nové cysty...doktor mi ppovedal ze bude ťažke otehotnieť, snažíme sa už pol roka no nedarí sa ...
Mate niektorá skúsenosti s týmito cystami... ďakujem

nella5
27. feb 2015

Ahoj, tak ja som neodpadla, ale cysty som uz mala vela krat a ano aj mne bolo povedane, ze budem to mat trosku horsie ak budem chciet otehotniet.....mala som cystu , ktora musela ist von ale nastastie vysledky boli potom v poriadku, akurat ma gynekolog upozornil na 3 veci : 1, ziadne tampony nepouzivat pri menstruacii-je to najhorsie svinstvo ked sa ti v tampone par hodin vstrebavala krv, po 2, tangače nenosit 🙂 a po 3, ani uplne obtiahnute rifle, tiez to nie je najlepsie mat ich par hodin na sebe, este ked som mala sedave zamestnanie. A co sa tyka toho otehotnenia, tak po 4 rokoch sa nam to podarilo. Ano, 4 roky sme isli uplne "naplno" ziadna antikoncepcia, ziadna ochrana,ale trvalo to az 4 roky. Nestresovali sme, neriesili sme to, a zrazu som bola tehotna, a vtedy som si uvedomila ze je to presne po 4 rok. A chcem sa ta opytat, aku mas menstruaciu? Mas silne boesti?

nella5
27. feb 2015

A ked si odpadla, tak si mala nejake bolesti alebo to prislo nahle?

preshibana
27. feb 2015

@smudielko Mne cystu na vajecniku zistili pred rokom v januari...kedze som uz ale bola 2 roky po porode, doktorka mi nasadila HAK, aby sa to ukludnilo...a vo februari mi pukla,pri zvysenej namahe pri stahovani.....islo o doooost silne krvacanie....U doktorky sme sa najprv dohodli, ze bud pukne sama, alebo idem pod noz....Odvtedy som na HAK, som spokojna,upravila sa mi plet, hmotnost, bolesti ziadne...ale podmienkou bude branie tbl.... 🙄 U teba by nebolo lepsie najprv skusit tiez hak,aby sa ti hormony kus ukludnili? A potom skusit dieta? Iste sa tu teraz najdu aj zaryte odporkyne hak, pisem svoju osobnu skusenost, hadat sa isto nemienim🙂
Ale asi najvhodnejsie by bolo poradit sa s doktorom, ci? Alebo potom skus skupinu, kde su zeny so syndromom polycystickych vajecnikov...mozno tam sa dozvies viac....
Kazdopadne vela uspechu a pozitivneho myslenia.. 😅
..

nella5
27. feb 2015

uplne som zabudla dodat, ze hned ako my vyoperovali cystu tak mi dr povedal, ze jednoznacne musim zacat brat antikoncepciu - jediny sposob ako tak sa snazit vyhnut tvorbe cyst.

nella5
27. feb 2015

bozeeee oprava "mi"!!! a nie "my" vyoperovali cystu!! Sakra sorry baby, ja to proste neznasam, a neviem kao to mam v tom prispevku opravit :D

smudielko
autor
28. feb 2015

ahojte baby dakujem za komentare no mala som strašne bollesti ja som myslela že mi praskol slepak nedalo sa to vydržať, a od bolesti som odpadla...hm romyšlam že si dam na rok tu antikoncepciu ale bojim sa že z toho moc pribeiem alebo som počula aj to že ked ju uživaš je potom ešte ťažšie otehotnieť...

sari24
28. feb 2015

Ahojte baby,
chcem sa vás opýtať, že ako dlho sa zvyčajne tvorí cysta? Mám PCO, momentálne som bez duphastonu nakoľko minulý mesiac došla menštruácia na čas, tak som ju skúsila vysadiť a tento mesiac hapruje znova. Už asi taký týždeň očakávam jej príchod, lebo cítim tlaky aj také jemne bolesti, len mi napadlo, či to nemôže byť aj cysta. Pred mesiacom som bola u Dr. a na sone vtedy žiadnu cystu nevidela, tak preto sa pýtam, lebo sa popravde bojím 😔

smudielko
autor
28. feb 2015

podla mna je to rozne, ja som chodievala k lekarke a vravela že si namyšlam nič tam nemám a potom som zmenila doktorku a ona mi hend vravela že sa mi tvoria cysty, ked mi praskla tak v priebehu dvoch tyzdnou som tam mala dalšiu...

sari24
28. feb 2015

@smudielko hrozí ti aj operácia alebo ako to teraz riešiš? Ja som mala pred týždňom takú prudku bolesť, že som si nevedela ani sadnúť, pomohla mi tepla sprcha a kvapky proti bolesti. Menštruácia nikde, čiže počkám ešte a ak nedojde idem za lekárkou. Cysta by mi ani nenapadla najprv, ale ako počúvam od známych aké problémy teraz maju a tiež sa im cysty tvoria, tak začínam brať do úvahy aj túto možnosť

smudielko
autor
28. feb 2015

nooo zatial čakám 9 idem k lekárke tak uvidím čo mi povie lebo stale mavam bolesti a čim dalej tym viac su neznesitelne...

nella5
28. feb 2015

@sari24 tak to vobec netusim ako dlho sa tvori cysta... drzim palce aby tam ziadna nebola 🙂

monika319
28. feb 2015

mala som cystu. praskla a vstrebala sa. vtedy sme sa snazili o druhe babo. trvalo to 2roky. dnes ma maly 4roky. minuli rok som potratila. momentalne som v 8tt ale mam aj cystu. takze sa mi podarilo otehotniet aj napriek cyste.

nella5
28. feb 2015

@smudielko ja som este nikdy neodpadla, ale nemam v podbrusku ani az tak tlaky, skor ma tam velmi casto pichne, skor takto by som to opisala, menstruaciu mam uplne pravidelnu ale sialene bolestivu, tri dni mam problem sa pohnut a "tecie" zo mna az az, az take kusy zo mna idu, ja to volam pecienka 🙂 Antikoncepciu neberiem asi 8rokov a menstruaciu mam uplne pravidelnu, len ta antik.by asi bola dobra na tie cysty, aspon dr mi to povedal, tak som si ju nakoniec pred rokom predpisala tak som vzala iba 4 dni a skoncila som, vysadila som ju pretoze mi z nej bolo strasne zle, sialene ma bolel zaludok,skoro celu noc, nedalo sa to vydrzat. Co viem tak ak su bolesti v podbrusku ci uz su to tlaky alebo pichanie tak pomaha suche teplo, hned si nahrejem taky ten vankusik a dam si ho teplucky na podbrusko a prejde to. Mam tie bolesti jeden den, potom aj skoro tyzden nic a zasa jeden den a takto dookola. atiez vraj pomaha pupalkovy caj alebo olej, asi pred rokom som pozerala jednu relaciu a uz neviem ktora moderatorka myslim z jojky povedala, ze druhy rok pije pupalkovy caj a skoro uz vobec nema menstruacne bolesti. A je to aj dobra ochrana proti tym zakernym cystam. Neviem nikde zohnat ten caj, ale pupalkovy olej ano, idem si ho objednat. Jooj baby, sialene hnusny je ten pocit ze mame cysty, mna ide z toho porazit,len na to clovek mysli, uplne to nici zivot :(
http://www.nutrimas.sk/Pupalkovy-olej-100-250ml...

smudielko
autor
28. feb 2015

no baby ja mam menstruaciu 3 dni tak neviem či je to vlastne dobre a boletsi mam neskutočne... idem sae zblaznit tak moc chceme babo a nič ach jajj aj z cystami som zvedava co mi povie doktorka..