Cysty a snaženie o bábo. Mám začať brať HAK?

veroniduri
4. jan 2011

Ahojte. Chcela by som vás poprosiť o radu. Rozhodli sme sa s manželom, že už si nebudeme dávať pozor a posnažíme sa o bábätko. Lenže som začala krvácať mimo menzesu a utekala som k doktorovi, ktorý mi povedal, že mám cystu. Medzi sviatkami som bola dva krát na injekciu na vysušenie tej cysty a doktor mi predpísal HAK - Cilest na tri mesiace. Nikdy som predtým neužívala HAK a mám trochu strach, pretože sme sa chceli posnažiť o bábätko a nie aby som brala tabletky. Veľa žien má potom po vysadení problém so svojím cyklom a ja sa bojím, že mi to skôr sťaží otehotnenie. Aj keď doktor povedal, že po vysadení bude väčšia šanca otehotnieť a tabletky mi predpísal na tri mesiace, aby mi vyliečil tvoriace sa cysty a nepravidelný cyklus. Čo si o tom myslíte? Ďakujem

benne
4. jan 2011

dala by som sa na tu hak, lebo ked praskne cysta v tehotenstve, je to už úplne iné kafe... a 3 mesiace prejdú rýchlo.. ja som brala hak na úpravu cyklu a vôbec mi to nepomohlo, cyklus ostal aký bol, ale to bolo ešte pred tehotenstvom a teraz mám už 2 deti... hlavne bud v poriaku, nech je potom aj tehotestvo bezproblémové 🙂 🙂

1valeria1
4. jan 2011

@veroniduri ahoj no ja som mala ten isty problem. Mala som nepravidelny cyklus brala som 3 roky HAK no rozhodli sme sa pre babetko, prvy mesiac prisli a potom uz 3 mesiace nie mysleli sme si ze uz sa podarilo no potom zistil doktor cisty na vajecnikoch,pichol mi vyvolavacku a nasadil po 6 mesiacoch snazenia znova HAK tiez na 3 mesiace ze sa to musi preliecit a HNED po vysadeni prvych 14 dni je najlepsie sa snazit.tak sme to vydrzali a hned po vysadeni sme zacali snazilkovat aaaa teraz nam vysli krasne testiky z // palickami 🙂 tak drzim palceky a urcite je lepsie ked to preliecis teraz aby si vedela na com si a bola zdravucka.drzkaj sa

1valeria1
4. jan 2011

@veroniduri a otehotniet by ti praveze branili tie cisty... 😒

martul
4. jan 2011

Mne sa po HAK nádherne upravil roky úplne rozhádzaný cyklus, po vysadení som otehotnela hneď v prvý mesiac, a 2x druhý mesiac. Keď máš cysty nie je čo riešiť najprv sa musia tie vyriešiť až potom bábo, lebo by to robilo problémy celé tehu. Tak načo riskovať a strachovať sa o bábo.

anjelicek26
4. jan 2011

Problemy s HAK vzniknu az pri dlhodobom - niekolkorocnom - uzivani, tri mesiace by som neriesila, cysta ti v tehu moze narobit problemy, lepsie sa jej zbavit skor. A tiez mozu branit ovulacii, ak su na vajecnikoch - teda problemy s otehotnenim. Lekar robi spravne.

Cilest je vysoko hormonalna antikoncepcia, mozes dost pribrat a aj prsia sa ti zväcsit (ja vdacim par mesacnemu uzivaniu za moje prsia 😅 ), ale po dobrati to zasa behom par tyzdnov schudnes. Zadrzuje sa v tele voda.

veroniduri
autor
4. jan 2011

@benne ďakujem, ja som chcela vedieť skúsenosti s HAK.. lebo ja som ju nebrala, tak neviem 😉

veroniduri
autor
4. jan 2011

@1valeria1 jéééj, tak to si ma potešila.. ďakujem 😉

veroniduri
autor
4. jan 2011

@martul ďakujem 🙂

veroniduri
autor
4. jan 2011

@anjelicek26 ďakujem, tak to si ma potešila.. už sa teším na nové prsia. A pár kg mi tiež neublíži 😀