Cysty a problém s otehotnením

matafe
14. feb 2012

Už skoro rok sa snažíme o bábo a stále nič, lekárka tvrdí, že všetko bude ok... Asi pred tromi mesiacmi som mala cystu, ktorá po menštruácii zmizla, no pred mesiacom mi zistila ďalšiu, nejakú vraj krvavú, tá vraj tiež po menštruácii zmizla. Po akom čase po takejto cyste je možné otehotnieť? Asi tri štvrte roka beriem duphaston, vraj mám stále nízku sliznicu... máte niekto podobný problém a podarilo sa otehotnieť? Ďakujem

vierasab
16. feb 2012

ahoj, ja práve riešim ten istý problém, mám už dcéru, 2,5 roka, ale v tom ti neporadím, tá sa nejako podarila, keď som asi 2 mes, žiadnu cystu nemala, proste podarila. Celý život bojujem s cystami, vždy sa spraví, sviňa veliká, bolí to aj pri sedaní, aj chodení, potom sa stratí pri menzese, zrejme praskne, a ďalší mesiac nanovo.....už som s toho zúfalá, tiež sa snažíme o bábo, ale stále nič, aj keď len 5 mesiacov, ale vždy keď ju tam zacítim, už viem aký bude zasa výsledok. Dr. som už dokopala aspoň k tomu, aby niečo robil, lebo o tom duphastone mi hovorila endokronologička, lebo inak asi by som sa musela spolahnúť na "fázy mesiaca" alebo čo....robila som si aj ovu testy vyšli všetky negat. takže neviem....zajtra musím naklusať k dr. nech to pozrie. Aj keď asi zas nič...prevratné.

matafe
autor
22. feb 2012

ahoj, presne ako ty, normálne som si povedala, že asi budem mať cystu, keď som mala tie nenormálne bolesti už prvý krát a druhý krát to isté... už som z toho na nič... bola som teraz na sono na ovuláciu, vraj všetko v poriadku a máme sa snažiť, už je to týždeň a ja mám zas tie bolesti, tak asi môžem čakať ďalšiu cystu, no uvidíme... tak držím palce nech sa ti to podarí čo najskôr...