Cysta na vaječníku a bolesť pri menzese

9. dec 2020

Ahojte zienky, prosim vas mate niektora podobnu skusenost? Mam cystu na pravom vajecniku a som sledovana na gyn. Dobrala som lieky Visanne cca pred 2 mesiacmi, tie mi predpisala gyn. Liecbu som dokoncila no cysta stale ostala. Ms som mala nepravidelnu kvoli tym liekom no uz sa to dava do normalu. Medzi obdobim kedy som dobrala lieky a terajskom som mala ms ale bola taka normalna, mala som pred nou tiez bolesti ako obvikle ale prebehla v pohode. No dostala som predvcerom ms a citim tlak v tom vajecniku kde mam cystu a obcas ma tam aj tak pichne. Bolela ma aj noha na tej strane ako keby bedrovy klb, neviem ci to s tym suvisi, no obcas ma tak zaboli ked chodim no nie cely den. Ten tlak citim stale vo vajecniku a aj to pichanie je neprijemne no tiez netrva stale a da sa s tym fungovat... moja otazka znie ci mam hned pisat na gyn kvoli vysetreniu alebo by to mohlo byt len tou ms? Ci mam pockat alebo hned stresovat.. dakujem vam za odpovede

syslik81
9. dec 2020

ja si pamatam ked som mala cystu mala som neskutocne bolesti a krce niekdy ma skrutilo ani vstat som nemohla.. rok som bola pozorovana a potom sukromne na sone a hned si ma aj nechali ..cista bola obrovska a uz na prasknutie .. sla von spolu s vajecnikom kedze boli zrastene ale to bolo uz roky dozadu ... takze krce isto mozu suisiet s cystou .. ked budes mat dalsiu kontrolu tak to povedz dr

autor
9. dec 2020

@syslik81 lenze ja teraz nemam dalsi termin kontroly... iba ak by som mala tazkosti ale toto je predsa len druhy den takto a nie stale a dotoho mam aj tu ms...

sofuliatko1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. dec 2020

@sofuliatko1 prepac ale nemam zaujem o nejaky katalogovy predaj, toto je vazna vec....

syslik81
10. dec 2020

pockaj az skonci mz a ak budunadalej pretrvavat bolesti zajdi si k dr

kattien1992
10. dec 2020

Ja som tiež mala cystu na vaječníku sledovanu, prišiel asi 3.mesiac s cystou menzes, neuveriteľne bolesti, vystrelovali do bedra, nohy... V tele cysta vyvolala zápal, skončila som na pohotovosti, liečba antibiotikami a potom operácia... Za mňa radšej si to dat skontrolovať, cysta moze prasknúť, alebo skrútiť vajecnik (ja osobne som kvôli tomu o celý prišla).

ruza88
10. dec 2020

Ja mám cysty už veľmi dlho na vaječníkoch.Podstupila som laparoskopiu kde mi brali vzorky či to nie je náhodou zhubné.MS mám nepravidelnú niekedy aj pár mesiacov nemám.Tiez som brala lieky na rozpustenie.Bolesti som mávala neskutočné aj počas MS aj mimo nej.Po pôrodoch som mala vždy chvíľku pokoj ale po určitej dobe sa objavili znova.Taktiez mi hrozilo ako dievčaťu že mi zoberú oba vaječníky ale chvalabohu nemuseli.Pocas užívania antikoncepcie som mala s nimi pokoj.

autor
10. dec 2020

@ruza88 ale otehotnela si bez problemov ked si mala problemy s cystami? Ja mam nastastie len jednu... nerobia sa mi dalsie

autor
10. dec 2020

Baby zajtra napisem gyn teda a objednam sa radsej... fakt mam teraz stres

kattien1992
10. dec 2020

Dá sa otehotnieť neboj, ja som na 3.cyklus po operácii otehotnela s jedným vaječníkom a z druhého bol tiež kúsok odrezany

ruza88
11. dec 2020

Otehotnela som áno trvalo to trošku dlhšie .... Samozrejme keď sa to môj doktor dozvedel tak mi aj gratuloval lebo si myslel sám že mi dáku liečbu budú musieť nasadiť aby som mala normálny cyklus.Druhe dieta nám trvalo cca rok pokiaľ som otehotnela a tretiu ani neviem kedy sme splodili😂.

sofuliatko1
11. dec 2020

neponukam katalogovi predaj,zienkam zmizli cysty,myomy vyhli sa operaciam ale ako chces,pekny den