Cysta na vaječníku

dlady
27. nov 2023

Zdravim, pri prehliadke usg brucha mi nasli v juny na pravej strane cystu mala 3 cm napisali mi do spravy ze dermoidna, teras v novembry som bola na preventivnom usg brucha a taktiez mi napisali dermoidna cysta 4 cm. Dnes som bola u gynekologa on nakoniec povedal ze to nie je dermoidna ale krvava a tie zvycajne sa operuju , povedal ze mam kontrolu o 3 mesiace ci sa nahodov nevstrebe sama ,ale ze on si mysli ze sa asi operacii nevyhnem. No a teras 3 mesiace budem nato mysliet jak blazon ze co bude ci pojdem alebo nie, bolesti ani ine tazkosti nemam , zistila som to len pri preventivnej prehliadke . Chcem sa opytat ci nie je nieco nato nieco prirodne aby sa ta cysta zmensila alebo vstrebala sama.Dakujem

majamat
27. nov 2023

@dlady netrap sa. myslim ze aj krvava cysta moze prasknut. uvidis, mozno nebude nutna operacia.

heda_k
9. dec 2023

....ale ak by nezmizla a rástla tak neváhaj....nikto z nás sa neteší na operáciu ale občas je nevyhnutná a ver mi, že sa to dá zvládnuť......tiež som bola, hneď ako sa gynekologičke prestalo niečo pozdávať s mojou cystou na vaječníku....onkomarkery som mala v norme, nič ma nebolelo, len som bola mega unavená....počas operácie sa zistilo že je to zhubný tumor ....našťastie v úplne úvodnom štádiu....nebola potrebná žiadna ďalšia liečba...len to vybrali (teda pre istotu toho vybrali viac)....onkokomisia rozhodla že stačí keď budem v prísnom sledovaní gynekologičky (mám častejšie USG brucha aj prsníkov) ....sú to už 4 roky, všetko je v poriadku...nechcem si predstaviť čo by sa dialo ak by som operáciu odkladala....veľmi sa mi na ňu nechcelo ísť, bola to moja prvá (a zatiaľ vďakabohu jediná)....nechcelo sa mi odchádzať do nemocnice od detí (staršia bola práve po nástupe do prvej triedy, syn škôlkar)...... ale nejako som cítila že musím....