Cysta dermoid

erika0712
19. jan 2018

Ahojte chcela by som sa opytat ci ma niektora skusenost s touto cystou. Mam aj termin operacie len by mi pomohli vsetky info a skusenosti ktore mate :( dakujem🙏🏻 Kludne aj IP

meadow1
9. feb 2018

@erika0712 ahoj, ja som takúto cystu mala. Zistila to moja gynekologička pri prvom vaginálnom vyšetrení ultrazvukom. Dovtedy mi nerobila žiadne problémy, ale asi vtedy ju podrazdila a asi 2 týždne čo som čakala na termín operácie ma to bolelo. Cystu som mala na vajecniku. Robili mi laparoskopicku operáciu v gynpor v Sliači v roku.2009. Operácia prebehla bez problémov, dermoid vybrali, obsahoval vraj nejaké tkanivo, vlasy a zub. Vzorku poslali aj na hystologiu, tá bola OK. Cca 2 týždne boli náročnejšie, bolestivé ale potom už ok a teraz ani nevidno kde mám jazvičky. Sú veľmi malinké a takmer neviditeľné. Ani v bikinách ich nevidno 😉 Držím palce, o chvíľku budeš mať po tom.

erika0712
autor
9. feb 2018

@meadow1 dakujeeem ti moc mam ist buduci tyzden :( bojiim ci to neni vazne :-/ mala som v roku 2016 porod a teraz v novembri som bola na klasika kontrole a nasla 2*2, pockala do januara a ze je lepsie dat von

meadow1
9. feb 2018

@erika0712 ja som si myslela, že tieto cysty sú už vlastne od narodenia. Zvláštne, že to zistili až po pôrode. Ale možno sa mýlim a tvoria sa aj neskôr alebo ich predtým nebolo dobre vidieť. Môj si už nepamätám aký bol veľký, ale neboj sa, nie je to až také hrozné. Budú ti to operovať laparoskopicky? Ak hej, tak sa to vcelku rýchlo zahojí. Ja som prvý týždeň bola taká že ozaj ubolená, ale zas ja som citlivka 😀 Druhý týždeň už bolo lepšie a potom to už bolo celkom fajn. Hlavne bol nepríjemný ten plyn čo vhanaju do brušnej dutiny, aby tam vedeli manipulovať. Z toho ma boleli vnútornosti, ale nie nejak hrozne no keď som sa na to sťažovala tak mi to tak vysvetlili, že to je z toho plynu a že chvíľu trvá kým sa ho telo zbaví.

erika0712
autor
9. feb 2018

@meadow1 hovorili ze laparo to pojde 🙂 vies co nasla mi to a ze to je tuhe a nepravidelneho tvaru ze zrejme dermoid ale asi to uvidia lepsie potom neviem :-/ ano ja som tiez citlivka plus hypochonder 😂jaa mam este velmi zive dieta 1rok a 8m a mama a priatel nemozu mat viac volna ako budem v nemocnici cize som zvedava ako to bude :-/ ale strach mam velky z operacie a z tej histologii

meadow1
9. feb 2018

@erika0712 hmm tak ja som prišla na deviatu do nemocnice, tuším o jedenástej bola operácia, po prebratí som bola asi hodinu alebo dve na takej tej pozorovacej izbe a potom už na klasickej a na druhý deň ráno som išla domov. To som sa ledva vtrepala do auta no a tie prvé minimálne 2-3 dni som mala dosť čo robiť sama so sebou a neviem si celkom predstaviť starať sa tie prvé dni o malé dieťa. Aspoň tie prvé 2-3 dni by bolo ozaj vhodné ak by ti niekto vedel trochu pomôcť, no ale snáď to nejak zvládneš 🤔

erika0712
autor
9. feb 2018

@meadow1 velmi ti dakujem ze si sa mi sem ozvala🙏🏻

kk77
9. feb 2018

ahoj, mojej dcere zistili dermoid na lavom vajecniku priemer 4cm, tiez ju caka operacia, ale tu som si doslova musela vydupat, lebo, ze to nie je take velke a tak. Lenze ona ma bolesti, ale ma len 16 rokov, tak preto mozno vahaju. Ano, ta cysta byva od narodenia a ani jej ju doteraz nevideli. Pre istotu bola aj na magnetickej rezonanacii, aby vedeli co najlepsie operovat a co je vo vnutri. Cakame, kym sa jej polepsi krvny obraz (ma malo zeleza) a objednam ju na tu operaciu. Tiez to bude pravdepodobne laparoskopicky. Drzim Ti palce a zelam skore zotavenie!

silvushtok
9. feb 2018

Ja som mala tiez. Dr mi vravel, ze to sa zvykne vytvorit hormonalnou cinnostou vajecnikov... Tiez sa mi spravila po narodeni druhej dcerky. Potom rastla, tak mi ju tiez laparo vyberali. Po 5 dnoch hospitalizacie (standard) som sla domov. Dcerka mala vtedy tolko, co tvoja a bez toho ze by mi mamina tyzden chodila s nou pomahat by som zo nedala, bola som velmi slaba po narkoze a dietnom nemocnicnom stravovani

erika0712
autor
9. feb 2018

@silvushtok musiiim nieco vymysliet teda :-/ ale hlavne sa velmi bojiiiiim 😞

silvushtok
9. feb 2018

Samotna nemocka bola ok, jazvy trochu tahaju, s tym treba ratat, ale to das. Potom doma som bola mamine vdacna, ze som sa s malou nemusela natahovat. Ani varit ani nic. Myslim ze aj vdaka tomuto komfortu oddychu som sa po tyzdni vedela opat do vsetkeho zaradit

erika0712
autor
9. feb 2018

@silvushtok skor sa aj bojim toho ci ten dermoid nieje nieco vazne...kontrolovala ma zospodu a ze je to tuhe a ma to nepravideny tvar..ze mysli ze dermoid ale ze ultrazvuk nieje nejak presny :-/ snad bude vsetko ok

silvushtok
9. feb 2018

Hej, mne to cez ukrrazvuk tiez nevideli dobre, ked sla na rozbor, tak vraj zarodky zubov, vlasov....

daniaz
25. apr 2019

@erika0712 ahoj. Ako si dopadla? Na sone mi zistili to isté. Bojím sa hystologie no aj operácie. Môj ma 6.5x5.5cm

erika0712
autor
25. apr 2019

@daniaz ahoj vsetko bolo ok 🙂 aj hysto 🙂 vraj je to bezne a vacisnou skoro vzdy nezhubne

daniaz
26. apr 2019

@erika0712 dakujem. A ako ta operovali? Laparkou? Brali ti aj krv na onkomarkery? Ja som úplne na dne z toho a bojím sa ci to nebude niečo zhubné 😔

erika0712
autor
26. apr 2019

@daniaz ja som sa tiez bala strasne..ano brali mi krv myslim na onko ale z toho by sa to nezistilonci je to zhubne az ked to pojde ma hysto..ano laparo cize ked ti vyberu hadicky z brucha bude to ok..inak ked su v bruchu to dost boli :-/ ked som dosla z nemocnice som hned fungovala lebo som mala skoro 2rocne dieta hyper 🙂 meboj vseto dobre dopadne

daniaz
26. apr 2019

@erika0712 Dakujem ti moc. ja sa bojím ze ma laparkou nebudú robiť koli väčšiemu tuku na bruchu. 🙄

erika0712
autor
26. apr 2019

@daniaz podla mna by nemal byt nejaky problem kedze ta to nafukne..kedy mas operAciu??

daniaz
26. apr 2019

@erika0712 akurát čakám na rad na konzultáciu. Sama som zvedavá.

kikaa22
16. nov 2019

Pekný deň prajem . 3.12. idem na odstránenie dermoidu na vaječníku . Možno bude treba vybrať cely vajecnik . Bola z vás niektorá na odstránenie dermoidu ale chirurgicky ? Samozrejme mám z toho strach preto sa pýtam . Nikdy predtým som na žiadnej operácií nebola .

kk77
16. nov 2019

@kikaa22 mojej dcere vyberali a prisla o skoro cely vajecnik, zostal jej len taky ako hrasok a ani ten nema vajicka,ako sme zistili po roku na kontrole. Ale podstatne je, ze uz nemava bolesti a vykyvy v menstruacii. Bola operovana laparoskopicky v ba na antolskej. Prvy a druhy den boli dost bolestive, ale potom to islo velmi rychlo a pekne sa zotavila a je stastna. Mala 5 asi 1cm dier a ma to pekne zahojene.

kikaa22
16. nov 2019

@kk77 ďakujem za odpoved. Veľa ľudí išlo laparoskopicky . Ja však idem Rezom .preto som viac v obavách lebo ako hovorím väčšina čo čítam bola lpr.

daniaz
16. nov 2019

@kikaa22 môžem sa opýtať prečo idete rezom? Ja by som tiež mala ísť rezom.

kikaa22
16. nov 2019

@daniaz kôli veľkosti lebo je to už veľmi veľké a chcú si byť istý že tam neostane nikde inde zla bunka .a chcú skontrolovat aj druhú stranu .a vy prečo ? Čo vám vraveli ?

daniaz
18. nov 2019

@kikaa22 ja koli hrubej brušnej stene 😔

kikaa22
18. nov 2019

@daniaz a kedy to máte ? Ja 3.12. Ale strach mám už teraz :/

daniaz
19. nov 2019

@kikaa22 ja ešte termín nemám koli vysetreniam. Boli ste aj na magnetickej rezonanci? Hlavne ze čím skôr budete mat za tým. Ja sa tiež bojím ako sa zotavim keďže mam ešte aj kardio problémy 😔

kikaa22
19. nov 2019

@daniaz nebola som na mr iba na nejaký veľký špeciálny ultrazvuk. ..ja špeciálne problémy nejako nemám ale ten posledný týždeň od kedy viem že idem na operáciu tak sa mi veľmi ťažko dýcha . To asi zo stresu bude :/