Čokoládová cysta na vaječníku - prírodná liečba

melinda0011
23. sep 2024

Ahojte, neskúšala niektorá z vás fytoprogesteron (Wild yam) + talaromycin (napr. Gynogesin)? Čítam že niektoré skúšali Vitex, TCM alebo enzým serrapeptázu, neviem sa rozhodnúť čo vyskúšať ako prvé. Doktorka mi na čokoládovú cystu na vaječníku predpísala hak (Dienorette) a chcela by som to najprv skúsiť prírodnou cestou, keďže hak som nikdy nebrala a mám z nej obavy. Ďakujem za všetky rady 😊

monymons
23. sep 2024

@melinda0011 ahoj, ja som skúšala vitex, serapeptazu, indol3c, sladké drievko, ajurvedu, akupunkturu, jačmeň chlorella, kys.listova tiež acetylcystein no ozaj snáď všetko poctivo dlhodobo, biolampa, zábaly a kúpeľ z bylín, magnetoterapiu a skončila som tak, že mi 5 ročná 11cm cysta praskla brala ma záchranka a skončila som na operácii kde zistili endometriózu v kompletne celej brušnej dutine vrátane vnútornych orgánov. Čiže som ostala dosť sklamaná že nič nepomohlo dostatočne a nakoniec aj tak konvenčný postup😓 bolesti pred aj po operácii. Jedine coho som sa zbavila po operácii je časté hnačky. A to som si myslela že mám zle travenie🤷🏻‍♀️

melinda0011
autor
25. sep 2024

Fúha, to mi je ľúto :( Teraz si ako na tom? Užívaš hormóny alebo ako to udržiavaš pod kontrolou?