Čo viete o MRSA?

mamina87
24. aug 2019

Prosím Vás viete niečo viac o MRSE? Budem vám vďačná 😊

florianabotosova
7. sep 2019

@mamina87 ahoj MRSA je vlastne zlatý stafylok bežné sa nachádzajúci na koži. MRSA vznikne vtedy ak sa zlatý stafylokok dostane do otvorenej rany, dá sa to zistiť z vyteru z rany alebo z pokožky, je to rezistentna bakteria na antibiotiká, v zdr. zariadení sa to niekedy prenáša ak najlepšie teda mat svoj príbor, pohár a ak ma ta osoba nejaké rany ktoré sú otvorené a mokvaju treba pri ošetrovaní používať rukavice, nejaké antibiotika sa používajú ale neviem Vám povedať aké

bashawelle
7. sep 2019

@mamina87 no je to Staphylococcus aureus rezistentný na metycilín, antibiotikum na ktoré je štandardne citlivý. Je to pomerne častá nozokomiálna nákaza. Čo konkrétne by si chcela vedieť?

mamina87
autor
7. sep 2019

@bashawelle dá sa to chytiť aj s kúpaliska?

bashawelle
7. sep 2019

@mamina87 teoreticky áno. dá sa ním nakaziť aj od prenášačov,ktorí nemusia o ňom vedieť. čiže aj na kúpalisku.

mamina87
autor
7. sep 2019

@bashawelle bolo mi to zistené o ženskej stránke .brala som antibiotiká a už je dobré

bashawelle
7. sep 2019

@mamina87 pokial je to preliečenétak to bude ok. ale neviem, či sa podarí zistiť, kde presne si sa nakazila.

mamina87
autor
7. sep 2019

@bashawelle je to už v pohode ...len lekárka bola dosť v šoku keď to sa objavila v stere

zuzka262
19. dec 2019

@mamina87 Ahoj, mozem sa opytat ake priznaky si mala?

mamina87
autor
19. dec 2019

@zuzka262 ahoj ...žiadne ...len sa potvrdila mrsa vo stere s pošvy

zuzka262
19. dec 2019

@mamina87 no ja ho mam na kozi pri konecniku ale bojim sa ze som ho preniesla do posvy 😰 ako dlho si musela brat atb?

mamina87
autor
19. dec 2019

@zuzka262 uf už si to nepamätám ale asi týždeň možno dva ...fakt už neviem

lubi051
29. sep 2020

@mamina87 ahoj, prosím ťa aké antibiotiká si na to brala? Ja mám mrsa z výberu z posvy len mne spôsobuje neustále mykózy 🙊 už som
Jedny antibiotiká brala, len asi nezabrali 😩

mamina87
autor
30. sep 2020

@lubi051 ahojky tak to už netuším 😞