Čo vám pomohlo vyvolať menštruáciu?

rozalka_13
25. apr 2022

Ahojte už druhý mesiac nemám menštruáciu bola som na gynegologii, urobili mi všetky vyšetrenia, aj krv, sono... atď, atď a výsledky mám všetky dobré. Gynegologicka mi dala na 7 dni duphaston na vyvolanie, ale stále nič🥲 už som zúfalá naozaj. Nechcela mi dať injekciu, že ak náhodou som tehotná a ešte sa to neukazuje, pretože povedala že môžem byť v začiatkoch, čo ešte nie je vidieť...
je to celé zvláštne😥

tosomja
25. apr 2022

@rozalka_13 dva mesiace mešká a doktorka ti povie, že môžeš byť tehotná ale ešte nič nie je vidieť? Veď ti brala krv. Predpokladám, že keď žiješ intímne tak ťa napadlo aj test urobiť.

rozalka_13
autor
25. apr 2022

@tosomja áno áno brala mi krv. Robila som si aj testy jeden pozitívny a potom zas negatívny😂 aj som jej ich priniesla ukázať. 🤷🏻‍♀️ Na sone nebolo nič vidieť

petamich
25. apr 2022

tak ja neviem, bud je tvoja lekarka mimo alebo - po dvoch mesiacoch meskania by si pomaly koncila 1. trimester, to by uz sakra bolo nieco vidno a nielen nieco 🤷‍♀️ a aky bol vysledok krvi? co znamena dobre vysledky v suvislosti s moznym tehotenstvom? kedy si tam bola?

tosomja
25. apr 2022

@rozalka_13 tak jasné, že ti nemôže pichnúť vyvolávačku. Predpokladám, že o týždeň máš ísť zase na sono.
Ale po 2mesiacoch neverím že by už nič nevidela.

andrea_82
25. apr 2022

neviem, či mám zlé informácie, ale už viackrát som čítala, že vyvolávačka prípadnému tehotenstvu neškodí, ba priam naopak. Takže ja som celý život v tom, že je to naopak...

petamich
25. apr 2022

@andrea_82 ja tak isto 🤷‍♀️ je k tomu aj kopu clankov staci hodit do google - ak je to tehotenstvo, menstruaciu skratka nevyvola

oblecenie99
25. apr 2022

Ja som išla rovno písať, že mne jedine porodiť... ;) Ale vidím, že ide o niečo vážnejšie.. ja by som išla za iným lekárom, môže to byť hocičo.. po dvoch mesiacoch by prípadne tehotenstvo malo na ultrazvuku svietiť, nie? Robila si aj teraz niekedy test? Či to by už neukázalo, aj keby si tehotná bola? A krv ukáže úplne jednoznačne aj na začiatku, nie?

ninka99865
25. apr 2022

Preboha okamžite zmeň lekárku, to aj ja viem že vyvolvacka možnému tehotenstvu neublíži 🤦‍♀️

maruski99
25. apr 2022

to co je za doktorku toto? no uz by som zvazovala vymenu, to si nemyslim ze je dvarkrat v poriadku

rozalka_13
autor
25. apr 2022

@petamich no tvrdila mi že mala mnoho pacientiek ktorým tehotenstvo ukázalo až v 3 mesiaci,
@petamich no áno, len vždy je risk, moja sestra “vďaka” nej prišla o bábätko.

rozalka_13
autor
25. apr 2022

@andrea_82 áno ono sa to môže, ale vždy je risk. Ako som písala vyššie, tak moja sestra po vyvolávačke do dvoch dní prišla o babo

rozalka_13
autor
25. apr 2022

@oblecenie99 pozerali ma dvaja gynegologovia😁 pretože ja chodím do súkromnej a striedajú sa tam dvaja (utorok, štvrtok jeden a zvyšok druhý) Pozerali ma oba, aj stery, sono, krv 🤷🏻‍♀️

rozalka_13
autor
25. apr 2022

@anjelik9993 prečo by som mala??;) nerozumiem tomuto zbytočnému komentáru

petamich
26. apr 2022

@rozalka_13 prepac ale bud velmi chces byt tehotna a ides si svoje alebo vymen gynekologov - nie nepoznam nikoho, komu by u gynekologa tehotenstvo ukazalo az v tretom mesiaci 🤷‍♀️ a stale si neodpovedala na otazku, co znamena krv v poriadku - aky bol vysledok HCG? aj keby mala lekarka najhorsi ultrazvuk na svete a preto tehotenstvo "neukazalo", tak HCG da jasnu odpoved - nameraju ho v krvi a si tehotna alebo nenameraju a nie si 😃 takze ake bolo HCG?

a nie vyvovlavacka nemoze sposobit potrat, takze ak sestra potratila, tak nie kvoli vyvolavacke a ak bola sestra tehotna, co by opat potvrdilo HCG tak by jej vyvolavacku nemali pichnut