Čo vám pomohlo pri ureaplazme?

li1991
18. máj 2021

Dami mate skusenosti s Ureaplasmou?
Mne ju zistili pred mesiacom 😔Gynekologicka mi predpisala Doxyhexal 20 tab .aj partnerovi .Na zaciatku mi to pomohlo ale zase citim bolesti pri sexe aj mechur ma velmi boli .Bojim sa ze sa toho tak lahko nezbavim 😔😔😔😔Viete mi poradit co vam pomohlo? A kolko vam trvala liecba ?

nafka0483
18. máj 2021

@li1991
1. antibiotika predpisane lekarom (asi na tyzden alebo 2)
2. v rovnakom case preliecenie partnera
3. ziadny styk
4. kontrolny ster (stale ziadny styk) - 2 tyzdne do dobrati antibiotik
5. kontrolny ster stale pozitivny, dalsie antibiotika, u partnera kontrolny ster negativny
6. zas kontrolny ster u mna - negativny
7. az nasledne styk, ked sme vedeli, ze sme uz obaja negativni

Nespominas, ze by ste boli na kontrolnych steroch obaja, takze urcite skontrolovat, brat dalsie antibiotika a najma nemat pocas celej liecby styk. U nas to cele trvalo asi 2 mesiace.

littlebubble
18. máj 2021

Doxyhexal obaja a bez styku.Po kontrolnom som bola negatívna.

allie458
18. máj 2021

Nam doxyhexal nezabral pretoze ten konkretny druh ureaplaziem bol nan rezistentny (dostali sme potom azitrox myslim) a dostali sme dalsie atb. Ziaden styk ked sa obaja liecite, idealne neprist ani do kontaktu so slinami.

anne_mary2
18. máj 2021

@li1991 nam doxyhexal pomohol na 1x, aj ked som precitala tu vela for ako sa tym zeny trapili dlho predlho.. tak my sme brali 7 dni iba, obaja naraz, bez styky...
Mechur a bolest nemusi byt len z ureoplazmy predsa... kontrolne vytery uz boli?? ak nie, treba ist..kludne atb mohli zabrat na 1x ako mnohym. a ked nie, riesit dalej...

li1991
autor
19. máj 2021

@anne_mary2 Na ster idem nabuduci tyzden .
Dufam ze to bude dobre a zbavila som sa toho .Po case brania antibiotik sme spolu spali iba raz a s ochranou .Len nechapem preco ma to boli este viac nez predtym 😔

nafka0483
19. máj 2021

@li1991 Nemohla si chytit mykozu alebo nieco take? Mne dali preventivne aj cipky, lebo tie antibiotika su velmi silne a mozu sposobit vyraznu zmenu v mirkoflore (aj v crevach aj v posve). Alebo je mozne, ze prva davka liekov nestacila, alebo mas nejaky iny zapal, ktory s tymto nesuvisi, uvidis po kontrole.

li1991
autor
19. máj 2021

@nafka0483 uvidime co mi gynkologicka povie .
Dufam ze som sa tej pliagy zbavila

allie458
19. máj 2021

Inak k tej bolesti mne povedal urolog ze to moze boliet este aj mesiac po douzivani (u mna asi 2 tyzdne) pretoze je to je zapal sposobeny mikroorganizmami a nie bakteriami. Tak trva dlhsie kym sa tie tkaniva zregeneruju preto je aj ten kontrolny ster az o 2 az 4 tyzdne. Dufam ze vysledky budu ok 🙂

anne_mary2
19. máj 2021

@li1991 ja som napr tazkosti nemala ani predtym ani pocas ani potom - ureoplazmy mi zistili nahodou pri vysetreniach pri snahe otehotniet... akurat som potom po x rokoch chytila mykozu - co ma veru palilo ale to som vedela o co ide.. su to silne lieky. mozu narusit mikrofloru .. tak drzim palce snad to bude uz ok

li1991
autor
30. máj 2021

Damy kontrolne stery boli negativne nato som hned dostala mykozu ktora je uz vyluecena .Nemam ziadne problemy len sex ma stale boli .Neviem ci som neni nejaka divna 😔.

nafka0483
30. máj 2021

@li1991 Skus este nejake lokalne probiotika, nieco na obnovu vaginalnej mikroflory. Ja som mala asi 2x take cipky tusim Ialuna sa to volalo.

li1991
autor
30. máj 2021

@nafka0483 a vsetkych 10 si uzila?

nafka0483
30. máj 2021

@li1991 Ano, cele balenie, ono aj zvhlci sliznicu, aj akoby zahoji, alebo podpori hojenie, obsahuje dobre veci pre mikrofloru.

li1991
autor
30. máj 2021

@nafka0483 Dakujem😘 uz som ich bola kupit

gondulka1
23. apr 2024

@li1991 Ahoj, chcem sa spýtať či vám vtedy pomohli tie probiotika 🥰😊 ? Tiež mi teraz zistili Ueroplazmu