Čo si myslíte o mojich výsledkoch?

31. máj 2023

Ahojte, ja som taka stastna, ale zaroven aj trochu na nervy, pretoze ma vystrasili neskutocne.

V Marci som bola na gyn. preventivke, odobrali cytologiu. Kedze ani o 2 mesiace nedosli vysledky, isla som sukromne k inej (100e som platila za lbc + hpv).

Na dalsi den, ked som bola u sukeomnej mi volala nasa sestricka, ze mam ASCUS z cytologie a mam ist na biopsiu + kolkposkopiu. Nevedela som ani spat. Bola som na kolkopskopii, a ze biopsiu nie je treba, ale podla Dr. to bude URCITE HPV. Hovorim, ze ved 13 rokov mam jedneho partnera a predtym som mala tiez iba 1. Mam 32 rokov. No, radsej si mam ist kupit hpviron a deflagyn. A bolo to take ponizujuce, normalne mi neverila a pozerala sa velakrat do zeme usmievavo. Akoze........... Ja v soku. A ze posiela moj vyter na dovysetrenie HPV. Ja plac... Nervy....

A vcera mi volali zo sukromnej ambulancie, ze mam NEGATIVNU CYTOLOGIU A AJ NEGATIVNE HPV. 🙏🏼
Volala som aj do labaku, opytala som sa na dovysetrenie hpv od mojej, tiez negativne.

Zeny, taku radost som uz davno citila. 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 A teraz mozem uzivat vitaminky za 80e.

Ako je mozne, ze za 2 mesiace sa upravila cytologia? Alebo tym ze cakali 2 mesiace (vzorka sa urcite zapatrosila), tak sa mohla v povodnej nieco zmenit? Tie vzorky vydrzia tolko?

Kazdopadne som vdacna velmi, ze je vsetko v poriadku. Velmi som sa bala...

lelelienka
31. máj 2023

Pozri, bezne sa stava, ze sa cytologia opakuje kvoli horsiemu vysledku alebo hranicnemu (zazila som, poznam stresy), ale mozes mat trebars len nejaky zapal, hocico, nie som lekar, no a ta druha potom uz je v pohode. Tak sa proste tes, ze ju mas ok 🙂 a uz to tolko neprezivaj, pamatam si ze tu bolo o tom uz niekolko prispevkov…

blondiee83
31. máj 2023

Samozrejme, za 2 mesiace sa mozu vysledky zlepsit, lebo imunita tela zabojuje. Ascus moze byt sposobeny aj miernym zapalom - preto su vzdy potrebne opakovane gynek.stery. Nemyslim si, ze sa stery zapatrosili a niekto len tak z brucha dal diagnozu, ale samozrejme, nemozne to nie je...
Ale tak ratajme s tym, ze imunita zabojovbala a je vsetko v poriadku. ja osobne by som ale sla o pol roka na kontrolne stery, ci je ozaj vsetko v poriadku.
Druha vec - neber to v zlom, ale toto, co si tu napisala - ze si sa citila ponizujuco, lebo mas HPV - sorry, ale HPV je virus/choroba ako kazda ina - nie je to kvapavka, ktoru si chytila striedanim partnerov (o tom potom, ze aj kvapavka je choroba, ktoru mozes chytit od nezodpovedneho partnera - za to ta zena nemoze, aku mal partner minulost alebo smykol inde - netvrdim, ze je to vas pripad, ale moze sa stat u kohokolvek, no to uz odbocujem od temy). Tvoje pocity absolutne nie su na mieste - neviem, preco HPV takto beries, ale skus si o tom nieco nastudpvat. Mozno sa sestricka usmievala z tvojej naivity - ze ak mam jedneho aprtnera, nemozem sa nakazit. To je blbost, pokial obaja nemate za cely zivot len toho jedneho partnera. HPV drieme v cloveku niekolko rokov, nemusi sa prejavit hned, nemusi sa prejavit vobec, lebo imunita si s tym poradila

nika23t
31. máj 2023

Ascus je tuším prvý, najľahší stupeň, viacmenej neurčitého charakteru. Neviem, či píšem správne, už je to dlhšie, čo som si o tom čítala. Mne lekár vysvetlil, že niekedy aj zápal, alebo hocijaké menšie zmeny môžu spôsobiť takýto výsledok. Treba to sledovať, ak sa to nebude zhoršovať, tak nerieši to. Ak nemáš ani HPV, tak kašli na výraz tváre a spôsob oznamovania, ktorý zvolila tvoja lekárka. Dôležité je, že neskôr boli výsledky v poriadku. U mňa trvalo 3 roky, tiež bez HPV, kým mi prišli dobre výsledky... Viem si predstaviť ten stres, ale to všetko okolo toho sú len omáčky, nerieš to, vypusti z hlavy. A ano, kľudne sa za dva mesiace môže stav zlepšiť. Rovnako ako aj zhoršiť. Takže naozaj sa teš, že si ten prvý prípad 😊

luccija
31. máj 2023

Pamätám si thoj príspevok ako si pátrala po výsledkoch ..
Super, že to je negativne.HPV môže vyliezť aj po rokoch pri zlej imunite, stačí, že ty a partner ste mali iných partnerov..nechceš sa dať očkovať?

x_mery_x
31. máj 2023

Ja som mala dobre vysledky az po 8 mesiacoch, dvakrat som opakovala odber

autor
31. máj 2023

Dakujem kocky, ano pisala som, ja som bola uplne v stresoch. 😔 Ale teraz sa velmi, velmi tesim.
Uvazujem aj nad ockovanim, ale... Neviem, no. 13 rokov mam 1 partnera uz manzela, pred nim som mala jedneho, moj tiez mal iba 1... Boli sme pred 20kou... Boli sme mladi este... 🙂

Keby som bola slobodne ziena, tak by som sa dala urcite, pre istotu, ale takto, neviem, ci ma nejaky vyznam.
Co myslite o tom? Vy ste sa dali?

blondiee83
31. máj 2023

Treba vediet jeden dolezity fakt. Ockovanie nechrani voci tym typom HPV, ktore uz mas v tele - len voci tym, ktore mozes dostat v buducnosti.

autor
31. máj 2023

@blondiee83 a odkial viem zistit, ci mam? Lebo vysledky mam negativne a odkedy chodim na gynekologiu, stale mam vysledky negativne. Jedine teraz v Marci som mala ascus, ALE pred cytom tesne som mala aj zapal mocovych ciest + dost ma vsetko svrbelo... Aj krcok. Podla to musela byt nejaka krasna infekcia. Velakrat mam problemy aj vtedy, ked sa napchavam az chorobne sladkostami.... 😏 Velakrat sa mi vratil aj zapal mocovych ciest, ked som 3 dni bola iba na sladkostiach, proste nevedela som zjest normalne jedlo. :( strasne, ja viem.... Ale odkedy som mala zas ten zapal, uz nejedavam sladke, max tyzdenne 1-2x...

autor
31. máj 2023

To som ti dobre napisala. :D mala som teraz 2x negativne hpv - moja dr posielala vzorku na dovysetrenie, a nova dr, kde som bola ako smaoplatca mi tiez zobrala. 🙏🏼 Predtym som mala roky cytologiu v poriadku.