Čo si dávate na bolestivú menštruáciu?

eliska105
3. dec 2020

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať... ako vy bojujete s bolestivou menštruáciou? Mávam bolestivú každú a väčšinou už pri prvom príznaku vezmem Ibalgin Rapid Caps a síce sa mi to mega zhorší za cca hodinu a pol, ale potom už začne účinkovať a cítim zlepšenie. Zvyknem mať krče a hroznú bolesť v podbrušku až nevládzem fungovať, slabosť, únavu, hnačku, nutkanie na vracanie (tvorí sa mi vela slín) a niekedy sa mi točí hlava.
Zaobstarala som si Algifen a myslela som si, že to bude lepšie (podľa recenzií) a dala som si 20 kvapiek ale bolo mi hádam ešte horšie než pri klasickom Ibalgine a mierne zlepšenie prišlo až po 3 hodinách a spánku :( Neviem si predstaviť takto byť v práci...Aj teraz po 10 hodinách mi nie je vôbec dobre... Prosím vás, nemáte nejakú tajnú radu ako sa do buducnosti vyvarovať takýmto stavom? Mám 23r. takže do pôrodu ďaleko

mimittka
3. dec 2020

@eliska105 A tvoj gynekológ o tom vie? Lebo ja keď som začala mávať bolestivú MS, zistil mi cystu. Nasledovali všelijaké vyšetrenia, operácia, lieky, ale vďaka tomu mám momentálne MS bolesti mierne až skoro žiadne. Určite riešiť s lekárom. Ale teda, keď som sa raz s bolesťami ocitla na pohotovosti a ešte nevedeli, čo mi presne je, jedna Dr. mi poradila, že ona ženám, ktoré mávajú silné bolesti (a neexistujú na to žiadne príčiny) odporúča začať s analgetikami deň pred MS v pravidelných 4 až 6 hodinových intervaloch. Ja som to skúsila, kým som teda nešla na operáciu, a pomohlo mi to. Tak vyskúšaj.

eliska105
autor
3. dec 2020

@mimittka Ďakujem, už sa tam musím dokopať :(

nika82
3. dec 2020

v 1 den fungujem na nalgesine a som rada ze zijem, bolesti, pocit na vracanie na dalsi den vsetko fuc

vivinka771
3. dec 2020

Ja som si dávala az 50 kvapiek algifenu... Brala som ho od 15tich ale potom mi začalo byť z neho tazko...mala som od gynekologicky aj tramal ale z toho som bola skor ako mechom uderena... Mne pomôže keď si dám ibalgin ešte skôr ako sa to rozbehne a snažím sa to tak udržať...

simsalabim
3. dec 2020

@eliska105 20kvapiek Algifenu je malo. Ked ti zabera ibuprofen, skus spolu s nim uzit aj No-spa. To je primarne krce, ibuprofen na bolest. To mi poradila gynekologicka. Davka ibuprofenu more byt az 600mg.

ninusa221
3. dec 2020

@eliska105 ahoj ja som na tom rovnako vsetko som vyskúšala ale proste mne zaberá Aulin v prášku dam ho hned ako mi začne ms a mam pokoj do večera napr a večer si dam dalši na noc 🙂 a neboli ma brucho vobec 🙂

lucimax
3. dec 2020

@eliska105 flector v prášku, jediná vec čo mi zaberá do 10 min. ;)

domikiri19
3. dec 2020

@nika82 Presne ako píšete, mám to úplne tak isto.

eliska105
autor
3. dec 2020

Ďakujem dievčatá za všetky rady 🙂 a mám ešte otázku tie čo ste po tehotenstve .. zmiernilo sa vám to či to je stále porovnateľné ?

iskrickaa
3. dec 2020

@eliska105 Ja som mala velmi bolestivu a silnu na strednej. Casom sa to zlepsilo. Od porodu synceka vo veku 34 rokov doslova rodim jezkov kazdy mesiac. Mavam velke bolesti a je to silne. Uzivam ibuprofen 800 kazdych 6 hodin prve 2 dni. Flector rapid v prasku je uzasny a nenici zaludok, len ho nemam uz bohuzial. Dam si ho napisat, ked pridem domov na navstevu.

monkabohdalova
4. dec 2020

@eliska105 ja dávam algifen, ale teda minimalne 35 kvapiek , to mi vie jediné zabrať

mmoonna
4. dec 2020

@eliska105 pokiaľ máš bolestivú menštruáciu, tak gyn. odporúčajú začať brať lieky od bolesti už 3 dní pred menzesom,aj keď ťa ešte nič nebolí. Potom to bude mať účinok,aký treba. Vyskúšaj

veronikavaneska
4. dec 2020

Ja poradím teplo na bruško a nohy už deň pred menzesom a keď sú najväčšie bolesti horúce uteráky nazehlene, alebo sáčky čo sa pukaju tie teplé a flektor. Ak menšie bolesti tak ja si dávam buscopan ten uvoľnuje kŕče a svalstvo. Ale základ je teplo teplo ak sa trochu podchladis pred ms bolesti hrozne... teplo brucho, kríže a nohy

veronikavaneska
4. dec 2020

V puberte brutálne bolesti a potom porodmi sa to trochu upravilo ale bolesti a krvácanie stále veľké ale viem fungovať.

hanaxxx
4. dec 2020

s ibalginim opatrne,ja som si ho raz dala o siestej rano,zalahla znova do postele a nasledne som mala ciernu stolicu -krvacanie z traviaceho traktu. zaberal mi najlepsie, ale odvtedy som ho uz nikdy nezobrala. davam si sumivy panadol ultra rapid 2 tabletky. ale niekedy nezabera na 100%. skus tak den_dva pred menstruaciou zacat pit alchemilku a potom ked dostanes tiez,rano aj vecer. a najlepsie lahnut,nohy vylozit,teplo na brucho. samozrejme ked clovek ma byt v robote, tak je to zle.

diewcatqoo
4. dec 2020

Mala som odjakziva bolestivu a stale to bolo horsie a horsie. Prve dva dni som byvala totalme odpisana, vymeskavala som v skole, neskor v praci. Strasna bolest brucha, vychadzali zo mna kusy zrazenin, do toho hnacka, zvracanie.. az raz som v takom stave odpadla na wc, zavolali mi zachranku, porobili komplet vysetrenia a zistilo sa, ze mi praskla cysta. Takze navstevu gynekologa urcite neodkladaj.
Mala som cystu aj na druhom vajecniku, do toho som otehotnela. V tehotenstve sa mi cysta vstrebala. Po porode, ked mam menzes, ani neviem, ze ho mam. Brucho vobec neboli a ani to nemam take silne.

michellem
4. dec 2020

Panadol Femina

luciannka83
4. dec 2020

@eliska105 nezmenilo sa to po tehotenstve. Ked nevezmem hned tabletku, tak nevladzem stat na nohach, celkovo mi je strasne zle. Zvacsa som bralaninslgin 400. Teraz som znovavtehotna😅

1sally12
4. dec 2020

Panadol extra rapid👍 jediný TOP. Predtým som si dávala ibalgin ale nie vždy zabral. Skúsila som aj algifen kvapky(ako tu mnohé na mk odporúčajú) ale vôbec mi nezabrali🤷‍♀️

lijenka
4. dec 2020

mne pomáha duolive a je to hlavne prírodné bez chémie

lijenka
4. dec 2020

@lijenka ak by niekto chcel pôjdem si objednávať tak si môžme rozdeliť poštovné