Čo pomôže na opakované mykózy a kvasinky?

stromberg
8. júl 2015

Zdravím. Mám pár otázok. Neviete mi poradiť čo by mohlo pomôcť na opakované mykózy a kvasinky? Pretože nech chcem ako chcem keď sa preliečim príde to znovu po čase už som zúúfala.. ďakujem za rady.
Druhá otázka. Ak náhodou otehotniem a dostanem znovu kvasinkovú infekciu môže sa stať niečo drobcovi?

Som náchylná na kvasinkové infekcie a už fakt neviem čo robiť aby bolo dobre. ďakujem za všetky rady a názory.

zarica
8. júl 2015

Ahoj, kvasinky ľúbia sladkeeee! Takže ak sa to stale opakuje znamená, že liecis len príznaky, nie príčinu. Jednou z veci je určite vyhodiť z jedálnička zle cukry, biele pečivo atď a nahradiť to zasaditou stravou....napríklad 🙂

mamjka
8. júl 2015

@stromberg ďakujem že si položila takúto otázku mňa to stále dookola trápi aj počas oboch tehu som mala mykozu..:(
@zarica a tebe ďakujem za odpoveď na mňa sa to skvelo hodí.....

prego81
8. júl 2015

@stromberg
mozno pomoze zmena partnera 😀

no a teraz vazne. Vaginalne prostredie je na tieto infekcie ako stvorene. Raz je viac toho inokedy niecoho ineho, pridaj trosku stresu a infekcia je tu. Velmi casto sa prave po prelieceni infekcia vrati. Ja som pred nedavnom mala bakterialnu a 2 tyzdne nato kvasinkovu infekciu. Na kvasinkovu mi casto pomoze zvysena davka probiotik ked to zachytim v pociatocnom stadiu. Si spokojna s gynekologom? Mozno tebe pomoze zmena gynekologa 😉
Ohladom tehotenstva, toho sa neboj. Taketo infekcie su len vo vagine a vsetko ohladom tehotenstva sa deje mimo tychto infekcii. Plodu sa nic nestane 😉

zarica
8. júl 2015

@mamjka mňa to tiež trapilo, zmena stravy pomohla, OREGANO je zabijak kvasiniek... dá sa kúpiť aj v kapsuliach 🙂

nanervy_2
8. júl 2015

@stromberg jednak zmena stravy, jednak pomoct si probiotikami..a ziadne tanga, doma chodit naha ;)
bavlnene alebo hodvabne pradlo.
mam super knihu od jednej porodnej asistentky a ta tiez o.i. radi vyradit cukry, aspon vyrazne obmedzit.
zacat sa dole umyvat co najprirodzenejsie, co najmenej chemie.
dokonca aj posilnovanie panvoveho dna vraj pomaha.
ma aj domace recepty a la jogurt a cesnak, ale to asi skusat nebudes 🙂

co sa tyka nasledkov, tak ano, moze vyvolat predcasny porod, ale ak sa o tom vie a preventivne lieci, tak k tejto komplikacii nedojde...

mariamay
8. júl 2015

@stromberg
@mamjka Baby...mohla by som pisat hodiny o tom ako som sa ja trapila s mykozou, kvasinkami vkuse ..ziadna liecba mi nezaberala, chytala som z toho depku ..a to svrbenie vkuse bolo na zosalenie ..Co teda mne nakoniec pomohlo? Uzivala som sucasne candistop - bezne dostat v lekarni, snazila sa vynechat cukor, vela tekutin som pila, no predovsetkym som kazdy den jeden a zo zaciatku aj dvakrat denne pila acidofilne mlieko, (250 az 500 ml) denne..a az po uzivani toho, asi po dvoch tyzdnoch sa mi to zacalo zlepsovat az uplne vymizlo...pila som acidofilne mlieko asi 4 mesiace vkuse denne, potom uz len obcas..ked som na to otehotnela..cca 8 mesiacov od zaciatku pitia acidka, ci uz uverite alebo nie, cele tehotenstvo som ani raz nemala mykozu, ani po tehotenstve, skutocne....az ked som tretikrat otehotnela, tak este som nevedela ze som tehu a hned po dlhej dobe som chytila mykozu, ale to som acidko uz davno nepila .skutocne a tiez som si sucasne zo zaciatku robila sedave kupele z byliniek - niekolko som namixovala ..ale uz nepamätam ake to boli ....skratka zasla som do lekarne a vsetko co malo nejaky protizapalovy, ci protiplesnovy ucinok som kupila ...vela sil 🙂

denaha
8. júl 2015

@stromberg ja som mala tiez dlho tento priblem pri byvalom ,stale to neprestavalo mala som to kazdy mesiac,isla som scvoknut.Doktor mi povedal ,vysadit sladke nohavicky prat samostatne,skusit zmenit prasok na pranie,nohavicky bavlnene a zehlit.Ked sme sa rozisli asi po 8 rokoch tak to zrazu prestalo...uz mam raz za cas iba blby vytok ale ziadne svrbenie ani nic podobne...

prego81
8. júl 2015

@stromberg
a este ma napadlo, teraz v lete kludne aj vymenit pradlo cez den aby si bola stale v suchu a ak si pri vode tak mokre plavky hned vymenit za suche.

prego81
8. júl 2015

@denaha
som rada ze to tu niekto napisal z vlastnej skusenosti. Partner ma velakrat podiel na tychto veciach...akurat ze o tom mozno ani nevie pretoze na chlapovi sa to nemusi prejavit.

stromberg
autor
8. júl 2015

@denaha No ja mám partnera teraz len 4mesiac.. ale mala som to pri každom bývalom takže v ňom asi problém nebude..

stromberg
autor
8. júl 2015

@prego81 Ja už keď som bola 4x u ženskej tak mi dala aj na preliečenie partnera aj keď on príznaky nemal žiadne..

prego81
8. júl 2015

@stromberg
mozno mas len smolu na chlapov s mykozou 😀
kazdopadne, dodrzuj vsetky tieto rady (mas ich aspon zo desat) a uvidis. Snad sa to zlepsi 🙂 Drzim paste

stromberg
autor
8. júl 2015

@prego81 Hehe tak toto nepotešilo..:D ale dá sa povedať že kým som dlhšiu dobu nemala po rozchode partnera nebol žiadny problém s kvasinkami..:D 🙂 Ďakujem moc za rady Všetkým 🙂

denaha
8. júl 2015

Tak skus preliecit partnera a nech sa po kazdom wc umyva 🙂

prego81
8. júl 2015

@stromberg

na buducom prvom rande:
Ty: a mas nejakych surodencov?
On: nie
Ty: a mykozu?

😀

obuska
8. júl 2015

mne pomohlo žehlenie spodného prádla a obmedzenie sladkého

malinka888
9. júl 2015

nemusí to byť ani tak v partnerovi, ale mykozu môže spôsobovať aj latexovy kondom prípadne antikoncepcia
Ak používate nejaky z tychto spôsobov ochrany.... mne zase pomohol kokosový olej, jedla som ho a aj natierala... aj ked on skor uľaví od bolesti resp. svrbenia, no nevylieči úplne ..... kvasinky sa premnožia aj vo vode, mne gyn. povedal, že ak do vody, tak aspon tampon a po kúpaní určite vymeniť plavky.... a tiež robím sedavé kúpele z myšieho chvosta, ten je vraj na ženské veci veľmi dobrý ...

ichbinich
9. júl 2015

Partner sa tiez musi preliecit. Aj ked bude frflat, ale takto budete hrat ping-pong donekonecna. Takze nech sa poctivo natiera. Pocas akutnej fazy samozrejme ziaden sex.
Vypytaj si nie len mast a lieky, co sa vkladaju do posvy, ale aj leik na prehltnutie. Ja som to raz dostala, ked sa mi mykoza stale vracala: je to jedna kapsula, co prehltnes a ku tomu samozrejme lieky na vkladania a krem.
Po dobrati liekov na vkladanie zacat davat mliecne kultury - posvove tablety. Bud ti da lekar alebo v lekarni. Tie znizia pH v posve a znormalizuju, aby si bola menej nachylna.
Probiotika ti urcite neuskodia, takze si s kludom davaj aj tie.
Nohavicky iba bavlnene, prat na co najvyssej teplote a pouzit tzv. hygienicku avivaz s protibakterialnym ucinkom.
Mozes skusit aj tu terapiu s acidkom, to znie logicky.
Inak uplny suhlas so vsetkymi ostatnymi radami: od redukcie cukru po hygienu.
A este jedna poznamka: ak beries antibiotika, tak ti zase pos*rie posvovu floru a mykozy mozu zase pekne rast...
Skore uzdravenie!

maca283
10. júl 2015

@stromberg Ja použivam tea tree krem aj olejcek a zatial vzdy to zabralo

elchie
18. aug 2015

Probiotika, ze by si si upravila celkovo mikrofloru.

denkanr
13. jún 2016

S týmto som sa trápila pekne dlho, najskôr len raz za rok, potom 2-3 krát za rok a neskôr už stále každý mesiac, a najhoršie že mi nič nezaberalo. dala som si brutálnu dietu, nejedla som cukor ani akúkolvek múku, a ďalšie potraviny ktoré to mali zapričiňovať. príznaky to len zmiernilo a výsledkom bolo skôr že som schudla na 49kg preboha. ani žiadne mastičky, ani kyslé jogurty, ani rôzne tablety, vyskúšala som všetko možné..... u gynekologa som bola jak na páse. aj partnera som poslala na vyšetrenie (nič nezistili)... strašne mi to ovplyvňovalo sexuálny život aj môj život celkovo... bola som zúfalá z toho...
až jedného krásneho dňa som natrafila na kremelinu a môžem povedať že odvtedy mám konečne pokoj (dúfam že natrvalo). pretože kremelina čistí črevá, odstraňuje z nich plesne, väčšie aj menšie parazity, vírusy, pesticídy, ťažké kovy... naposledy na návšteve u gynekológa mi dal antibiotiká, a 3 týždne potom som začala užívať kremelinu a odvtedy mám fakt pokoj, ani si neviete predstaviť ako sa mi uľavilo... a kremelina nie je vhodná pre tehotné, aby ste vedeli tie ktoré chcete riešiť tento problém... takže vyskúšajte aj vy, ak už neviete čo s tým, ja to mám odskúšané

christin5266
23. jún 2016

@stromberg Ahoj 🙂 ja som na tom bola (odklepkávam) podobne. Gynekológ mi odporučil výrobky Multigyn. Osvedčil sa mi Actigel ale aj ten Floraplus...sú trochu drahšie ale sú všetky na prírodnej báze a pomôžu. Kolegyne vyskúšali tiež a pochvalujú si. Ten Actigel používam preventívne raz do týždňa pred spaním alebo po kúpalisku..Floraplus mám pre prípad, že cítim keď niečo nesedí...Večer nasadím a do rána to prejde. Taktiež je dobré vysadiť cukor a bielu múku tak ako už písali...alebo si spraviť nejakú kúru proti prekysleniu organizmu. Na internete toho nájdeš habakuk 😉

Jaj a výrobky kúpiš v lekárni aj na internete. V lekárni sú o dosť drahšie takže sa to viac oplatí cez internet, hlavne keď sa s niekým poskladáš, nad 50€ je zadarmo poštovné a ešte máš aj nejaký produkt zadara...Teda nedávno mali takú akciu - tak sa popozeraj 🙂 http://www.multi-gyn.sk/

dekys
23. jún 2016

ja som od 12tich mala vkuse daco,pomohol mi až porod.aj pocas tehu som mala furt daco,a odkedy som porodila /uz vyse tri roky/ ani raz som nemala mykozu ani nic.

chrobaaacik
20. sep 2016

Kočky, ak by niektora chcela, mam na predaj bylinne vaginalne guličky SCARLETT...cena je 15€+1,50 pošta..v balení sú 2 ks...su úžasne na opakovane mykozy, zapaly pošvy, svrbenie, zapaly močoveho mechura a pod...zloženie na zaklade tradičnej čínskej medicíny 🙂 sú vynikajúce a tieto problémy naozaj vyliečia a nepotlačia len na nejaky čas ako bežne dostupné prípravky z lekárne 🙂

margareta84
22. sep 2016

Ahoj. Zaklad vyhodit sladke zo stravy a Hlavne preliecit ajpartnera. Na to mnohe zabudaju. Ja som mala tiez mykozu v tehu aj pocas porodu a na malej sa to prejavilo vyrazkami po tvari. Musela som harmancekom natierat. Na odstranenie mykozy je super aloe vera aj pre teba aj partnera. A nepapat sladke.

sabina93
27. sep 2016

@chrobaaacik ja chcem tie gulicky kde sa dajú zohnať?

pebu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lfilicka
27. sep 2016

Ziaden cukor a muka mne to pomohlo lieky mi nezabrali. Opakovane mala to.

tajomna21
27. sep 2016

@pebu moze byt

fantaghiro21
27. sep 2016

Baby,nvm ako vy..Raz som to tu spominala ale mne najviac zo vsetkeho pomaha umyvat sa s detskym gelom.ZIADNE INTIMNE! Nahovoril ma na to moj gyn.Spominal ze vsetky intimne su sracky .Narusaju ph a potom sa to vezie.ja uz vyše roka som bez nejakých mykoz.Samozrejme k tomu treba racionálnu stravu a vzdušné nohavičkY.Naj bavlnené!