Čo na bolesti od zlatej žily/hemoroidov?

klaudi86
1. mar 2020

No cítim sa neskutočne blbo a trápne,ale už fakt neviem čo od bolesti...vo štvrtok som zistila,že mám v okolí konečníka hrčku,dosť veľkú😭zhrozila som sa,že čo to je...neriešila som,ale počas dňa ma to začalo bolieť,tak som s veľkým sebazaprením naklusala do lekárne a tam mi povedali,že je to určite vonkajší hemoroid a dali mi na to krém a dubovu kôru,že si mám robiť kúpele.Skusala som si tu hrčku zastrcit späť ale nejde to a hrozne hrozne to boli-stipe,pali akoby ma žiletkou rezali😭dokupila som si aj čipky,po nich sa mi uľaví,ale len na chvíľu...ako dlho trvá kým to celé prejde?ja sa bojím,že sa toho nezbavim😭a že ta hrčka mi nezmizne....k lekárovi sa hanbím ísť🙄

aylinn
1. mar 2020

@klaudi86 je to nepríjemne ale nehanbi sa... veď prenich je to ako zubny kaz pre zubara.. normalne veci.. ak si sama neporadis stym tak ajtak nebudes mat na vyber 😏 drzim palec

manchester123
1. mar 2020

@klaudi86 veľmi dobrá je aj Faktu masticka a sedacie kúpele v tej dubovej kôre. Hlavne sed na teplom vankusiku. Bolo by super ísť k lekárovi ak to máš veľmi veľké. Určite si to nezatlacaj, tým to neurychlis.

gabsisi
1. mar 2020

@klaudi86 studena sprcha konečníka čo najčastejšie pomáha podľa mna úplne najviac. Samozrejme ak to neprejde alebo je veľká tak lekár

ovaaa
1. mar 2020

Predovsetkym ide o tvoje zdravie a bez pomoci odbornika sa bolesti nezbavis. Vysetrenie nie je sice prijemne ale na gastre su na to odbornici.

tosomja
1. mar 2020

To iste riesim teraz ja. Uz nic nepomaha, dufam, ze porodom sa to upravi, ak nie, pojdem k lekarovi. Uz ani sediet, stat, chodit, cipky, maste, kupel...nic nepomaha.

ivetafer
2. mar 2020

@klaudi86 ahoj ja som si kúpila masti ku factu a aj čipky factu a ešte mi lekár predpísal detralex lieky aby sa ti skôr stiahla naspäť d o vnútra ta žila.... A plus ešte som si robila kúpele v dubové kôre..... Prešlo mi to asi cca mesiac

klaudi86
autor
2. mar 2020

@ivetafer to až mesiac???😱a to ta takú dlhú dobu bolelo?masticku aj čipky mám,aj kúpele si robím a od dnes mám aj detralex...

janka2273
2. mar 2020

@klaudi86 môj syn to mal teraz 1x z ničoho nič v 17 rokoch 🙄🤔 a behom týždňa to zmizlo👍tiež to bolo veľké...pomohla chladnejšia sprcha v sede nad vaňou viackrát denne a obyčajná kalciová masť 👍😉

ivetafer
4. mar 2020

@klaudi86 pozor mne povedali ze studená voda nato sa nedáva tak neviem..... Ani bolo to až mesiac ja som si čipky dávala keď sa dalo večer a ráno a s tou mastickou som si tu hrčku zatlacala pomaličky smerom do vnútra aby sa stiahla, nebolelo ma to mesiac, bolelo ma to možno týždeň aj niečo a potom aj lieky zabrali