Čo je toto za kožný problém?

mariamayi
28. júl 2017

Ahojte baby.Stretli ste sa s niecim podobnym? 2 rocny syn ma cele brusko posiate bielymi vyrazkami ako krupica. Vie niekto o co ide na to?Dakujem

mariamayi
autor
28. júl 2017

O co ide a co na to?Ma to uz dlhsie...1-2 mesiace.Spociatku to mal len trochu,teraz takmer cele brusko.Na dotyk je citit tie krupicky,pokozka je drsnejsia.

novana
28. júl 2017

@mariamayi, keratóza?

liz_lemon
28. júl 2017

@mariamayi 2 mesiace? a k lekarovi preco nejdes?

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisa098
28. júl 2017

Zmenit prasok a avivaz,mydlo do kupela radsej nie,najlepsie oilatum,na pokozku super pomaha exipicial,ak to nema pod pliekou,je to z prasku,teraz je teplo,deti sa viac spotia a je to na svete.Mame odskusane s dcerkou.

inulienka29
10. sep 2019

@mariamayi ahoj, zmizlo vam to?

gabulienka623
26. feb 2020

@mariamayi ahoj, aj ja sa chcem spýtať ako ste pochodili s tými vyrážkami. Dcéra má niečo veľmi podobne

lupienok8288
8. jan 2021

@gabulienka623 Dobrý večer, prosím Vás aj ste s tým boli u kožného alebo ste zistili nieco viac. Moj 2,5 rocny syn to ma tiez na brusku a chrbatiku

gabulienka623
9. jan 2021

@lupienok8288 nie neboli sme, časom jej to zmizlo

lupienok8288
9. jan 2021

@gabulienka623 dakujem za odpoved

dundulka2
12. jan 2021

@lupienok8288 dobry večer, chcem sa opýtať či ste riešili tie vyrážky? A či ste prišli nato čo to je? Dcéra( 4 roky)ma tiež na brušku ale už aj na chrbátiku a prechádza to na ruky a nohy?? Ďakujem za odpoveď

lupienok8288
12. jan 2021

@dundulka2 dobrý večer, zatial nie, lebo nas kozny neordinuje teraz osobne kvoli korone, iba na email mozeme posielat fotky. A teraz to ma zrovna take nevyrazne, takze musim pockat. Ale my stale nieco riesime s kozou, mali ma atopicky ekzem. A to som sa docitala, ze tieto vyrazky mavaju atopici, alebo to moze byt aj reakcia na lepok, alebo keratoza. Ale ak zistim nieco viac od nasho kozneho, tak vam pisem

janicka1988
12. jan 2021

@mariamayi je to keratoza tzv. Husia koža , aj moja dcerka 1,5 ročná ju má . Vyhodilo sa jej to keď zjedla jahody mala kožnú reakciu a na to už 4 mesiace , má to na lícach aj nohách . Boli sme u 2 kožných a nedá sa to liečiť , nič nato nezaberá . Alebo jej to zmizne alebo ostane . Niekedy to má silnejšie až červene inokedy to malo vidieť . Tiež sa s tým nemôžem zmieriť a trápi má to . Máte s tým ešte niekto skúsenosti ? Pomohlo Vám niečo nato ?

dundulka2
13. jan 2021

@lupienok8288 dobré ráno,ďakujem,ja sa chystám dnes k dr. Budem jej volať lebo moja malá to má od 22.12. dávam jej aerius ale nepomáha škrabe si to stále ale najmä v noci 🙉natierame jej to vtedy kalciovov masťou...Tak som zvedavá čo nám povie naša dr. Koznu máme v meste len jednu ale nič moc doktorka....To môžem sa aj ja tam posadiť a ordinovať tak asi toľko....Uvidím napíšem keď zistím niečo viac...

lupienok8288
16. jan 2021

@dundulka2 náš si to tiež škriabe, tak premastujeme vzdy večer po sprche, len u nas su to boje s tymi kremami 🙈 nechce sa natierať, ale nic ine nepomaha, len to poriadne premastit.
Dajte vedieť ako ste sopadli u dr., aj ked teda mozno ani neporadí

janicka1988
16. jan 2021

@lupienok8288 aj moja dcéra sa nechce mastit , prosím vás čím to natierate ? A pomáha Vám ten krém na premastenie ?

lupienok8288
16. jan 2021

@janicka1988 pomaha mu to a najma vtedy, ked vydrzi natieranie vecer a aj rano. Natieram bud Biodermou Atoderm alebo Lipobase a teraz používam zarabany krem od kožného, co mame na atopicky ekzém.

dundulka2
28. jan 2021

@lupienok8288 dobrý večer,tak dostali sme afloderm 😏vraj alergická reakcia na niečo 😏 týždeň každý večer sme natierali tak sa to ukludnilo a keď sme boli na kontrolu dostali sme druhý kremik taky hnedý tiež narabany v lekárni. Dosť zapácha taká pasta skôr to je tak tým aj 2x za deň natierame ráno- večer....Tak je to lepšie len zrovna dnes sa mi zdá že sa jej to znova tak viacej objavilo večer aj sa znova škrabala....😏v pondelok znova kontrola....Ja už fakt neviem čo to je....

dundulka2
28. jan 2021

@lupienok8288 a naša sa tiež nechcela dať natrieť týmito mastami a táto pasta tak divne zapácha ...Ale dnes mi vraví: že maminka to vonia tak už si asi zvykala....😃

lupienok8288
29. jan 2021

@dundulka2 tak sapon, ze mate nejake kremiky, co to utlmia. Ja rozmyslam, ze ho objednavam na alergo, nech by zistili, ktore potreviny mu najviac skodia. Mozno aj u vas by to pomohlo

lupienok8288
29. jan 2021

@dundulka2 inak tieto kozne problemy to je na dlhe trate, my to riesime nonstop od narodenia, rozne diety, masticky, kúpeľ... 🤦‍♀️

ivanaa346
19. jan 2024

@lupienok8288 dobrý deň .Prosím ako ste dopadli s tými vyrážkami ? Zistili ste čo to bolo ? Zmizlo to ? Ďakujem