Clortimazol - svrbenie pošvy

barborka2223
11. dec 2021

Baby ahojte je mi to samej trápne to tu stále vypisovať ale ja už neviem čo si myslieť....Svrbenie pošvy hlavne na pyskoch začalo to v októbri bola som tehotná ale bohužiaľ prestalo byť srdiečko 20.oktobra mi robili potrat to bolo v stredu a v nedeľu to už začalo veľmi svrbiet čo sa priznám že som až plakala už kvôli tomu od rána do rána to svrbelo hneď som volala Dr tá mi len elektronicky poslala clortimazol nepomohol potom som išla na výter kde sa ukázal zápal pred macmiror prestalo potom som zas začala cítiť jak šteklenie ale už aj z vnútra aj pálenie a zas mi pred clortimazol tablety aj masť a že vraj to je pleseň ale nie je to také hrozné aké to bolo v októbri ale zas to od rána pociťujem také Svrbenieuž to trvá pomaly 3 mesiace predtým som ešte používala Canesten a rosalgin aj to mi pomohlo neviem mala ste to niektorá tak dlhodobo ja už fakt neviem

bluemoon24
11. dec 2021

Já jsem měla časté mykózy. Klotrimazol a canesten je to stejné (stejná účinná látka) a není zrovna silná, zvláště, pokud jsi jí užívala už předtím. Bude potřeba, aby ti gynekoložka předepsala silnější antimykotika, klidně i perorálně (např. flukonazol) a stejně tak mast, mě velmi zabral dafnegin. Přeléčit se musí i partner nebo to budeš řešit donekonečna, taky odsleduj, co jsi dělala dny předtím, než ti to začlo a hledej souvislost. Dobré by bylo nasadit třeba i wobenzym nebo vaginální probiotika 🙂.

matka1961
11. dec 2021

@bluemoon24
@barborka2223 candistop 🙂 odporúčam.. pol roka som sa trápila mykozami v tehotenstve a po pôrode, toto som brala poctivo dlhodobo a už po pár týždňoch som mala pokoj 🙂 až doteraz- budú to 3 roky( už ich neberiem)

barborka2223
autor
11. dec 2021

@bluemoon24 no už dva krát som bola u gyn a stále nič neviem či som si nespravila aj stým že som včera holila no neviem už som z toho zúfalá s manželom ani nemáme pohlavný styk lebo sa bojím že do bude ešte horšie

barborka2223
autor
11. dec 2021

@matka1961 a to je na predpis? A ako dlho ste to užívala

bluemoon24
11. dec 2021

@barborka2223 tak pokud nepoužíváš už dlouho stejnou žiletku, tak pochybuju. Normálně si zajdi znova na gynekologii, ať ti udělá stěry a pokud bude třeba, tak ať zahají léčbu tabletkami + silnějším krémem. Nemůžeš se bát udělat cokoliv, určitě najdete nějaké řešení 🙂

matka1961
11. dec 2021

@barborka2223 nie to je v podstate probiotikum práve na tento problém majú v lekárni aj v DM 🙂

matka1961
11. dec 2021

@matka1961 užívala som ho dlho lebo som stále mala v hlave aby sa to nevrátilo :( ale prestala som mať mykozu asi 2 týždne po užívaní len preventívne som užívala ešte asi ďalší rok(bála som sa aby sa nevrátilo)

barborka2223
autor
12. dec 2021

@matka1961 môžte mi poslať ako vyzerá ten candistop ktorý ste používali a vy ste boli aj u svojej gynekologicky stým alebo ste si to sama preliecili

barborka2223
autor
12. dec 2021

@bluemoon24 už stery mi brala najprv to bol zápal o dva týždne som opäť išla že to je už pleseň tak ja už neviem

matka1961
12. dec 2021

@barborka2223 bola povedala že candida a dostala som clotrimazol... Ale pomohol tak na 3-4 dní a zas ..

matka1961
12. dec 2021