Clexan a Fraxiparin

iveta5482
27. aug 2024

Ahojte, mám tu nejakú mamičku alebo stretli ste sa niekedy s tým, že ste si začali pichat Clexane ale potom ste to vymenili za Fraxiparin a následne potom opäť za Clexane? Pichala som si clexane, robili sa mi modriny a tak mi hematologicka zmenila na fraxiparin. Dnes som si prvýkrát pichla teda fraxiparin a mám ešte horší pocit ako po clexane. Je kožné opäť prejsť casom na clexan?

mimuska328
27. aug 2024

@iveta5482 kde si pichas tie injekcie?

elli333
27. aug 2024

Po akejkolvek injekcii na riedenie krvi sa tvoria modriny, ta krv sa riedi tak aj z toho sa mozu modriny vo zvysenej miere tvorit. Plus ak trafis nejaku cievku tak jasne, ze sa vytvori. Trosku sa divim tvojej lekarke, ze ti zmenila clexane len kvoli modrinam. Ja som si pichala clexane 9mesiacov kazdy den. Tvorili sa mi modriny, neskor som sa naucila pichat bez modrin. Do bokov brucha, hladas miesto kde nieje zila a kde to neboli.

evinqua
27. aug 2024

@iveta5482 pichala som si iba clexane od 5tt do konca šestonedelia, modriny som mala, kým sa dalo som si pichala do brucha, keď už bola koža veľmi napnuté tak do ramien a tam sa teda tvorili riadne modriny občas a tvrde hrce ake kvôli tomu mi nemenili

iveta5482
autor
27. aug 2024

@mimuska328 ja som len chcela vedieť či môžem po nejakom case opäť prejsť na Clexane

petulka2021
27. aug 2024

@iveta5482 fraxiparine a clexane je to isté, prejist môžeš ale snaž sa ostať na jednom a nie to stále prehadzovať

mimuska328
27. aug 2024

@iveta5482 pýtam sa za to zw tie modriny bývajú na bruchu lebo sú tam cievy. Ja od začiatku aprila picham len do rúk a modriny nemám žiadne.