Chudnutie pred tehotenstvom

smiesneusko
11. dec 2014

Chudli ste niektora pred tehotenstvom? Podarilo sa mi teraz pribrat 5 kg (z coho som zufala, nejako sa stale prejedam - emocionalne bezmyslienkovite jedenie ☹ ) a pripadam si, ze uz len trocha a puknem. Planujeme babatko, asi by som mala schudnut pred otehotnenim? Bojim sa, ze ked pocas tehotenstva este priberiem, ze sa mi urobia strie na bruchu, preto by som sa chcela najskor trochu "sfuknut". 😀 Co myslite? Nebude to nejaky stres pre telo, pre ktory sa mi potom zase nepodari otehotniet? Viem, ze musim ist na to postupne pomalicky, neplanujem ziadne drastaky, ale aj tak. Dakujem za odpovede.

terezka1947
11. dec 2014

@smiesneusko aj na zaciatku tehotenstva mozes schudnut 😉
skor by som ti poradila,aby si sa pred tehotenstvom stravovala zdravo-to je najdolezitejsie-kolko a kedy pocas tych 9tich mesiacov priberies,ci budes alebo nebudes mat strie-toooo je taaak hypoteticka otazka 😀
ja som pribrala iba "potrebne-babatkovske kg"...a z porodnice som dosla este stihlejsia ako som bola pred otehotnenim...pribrala som troska pocas kojenia,lebo som strasne potrebovala sladke
a teraz v druhom tehu tiez som skor naliata vodou ako pribrata....takze-zdrava strava,pohyb....a ostatne neries...

smiesneusko
autor
11. dec 2014

@terezka1947 Jem prevazne zdravo, len je ten problem ze vela. Vela napr. suseneho ovocia, a co je najhorsie ze aj vecer, takze to sa potom pribera jedna radost. Ja cely zivot chudnem, som s vahou tak trochu na hojdacke, obcas trocha polavim, no teraz sa nejako neviem restartnut a posluchat a aj cvicit. ☹

smiesneusko
autor
11. dec 2014

@terezka1947 Cize to chudnutie v tehotenstve, ze uberiem trosicku stravy moze byt? Som vsade citala, ze chudnutie si treba nechat na potom... po porode.

terezka1947
11. dec 2014

@smiesneusko vies,vsetko zalezi od priebehu tehotenstva-skratka,ak ti bude zo zaciatku zle,budes rada,ked do seba dostanes vodu..nie este jedlo...prip.na konci ti moze byt zle a nebudes sa prejedat,iba jest,kolko musis-naozaj je to velmi individualne
moze ti byt aj uplne super a nebudes "vediet",ze tehotna si
jednoducho-ak teraz citis,ze schudnut chces,potrebujes-urob to tak "normalne"...pohyb,mensie porcie...trebars vecer uz striedmejsie...
pri vsetkych problemoch,kt.tu maju mamicky pocas tehotenstva,prip.s tym,ze otehotniet sa im nedari...skrata...posledne co ries je nejake speci chudnutie-zdravsi zivotny styl a tes sa na babatko,ked ho planujete....a ver,ze porodom a dietatom sa zivot a krasa nekonci 😉
prave naopak 😉

littledesire
11. dec 2014

@smiesneusko Tiez zacinam chudnut pred otehotnenim... uz asi mesiac som upravila stravu a chodim k trenerovi do posilovne a na fyzioterapiu. Presne pre to som sa rozhodla, aby som bola a citila sa zdravsie .. a aby som este viac nemala nadvahu ked budem tehotna 🙂Planujeme babo niekedy jar buduceho roka.

victory1
11. dec 2014

@smiesneusko..pocas tehotenstva priberie kazda...zalezi na tom, kolko. Hlavne si netreba vsugerovat, ze ked uz som tehotna, tak musim jest vsetko a hlavne za dvoch... 😉 ...proste sa netreba rozozrat... 😝
Ja som pribrala pocas tehotenstva 9 kil , vobec mi nebolo zle, jedla som na co som mala chut, ale normalne, s mierou..po porode hned 5 kil dolu, zvysne 4 asi do dvoch mesiacov... Ale mala som v porodnici mamicku, co pribrala 27 kil ☹

..a vyzrala som sa az potom,aj vdaka liekom...nemalo to suvis s tehotenstvom... 😉

...myslim, ze ked chces dieta a schudnut, tak to netreba nejako silit, trochu upravit stravu, viac pohybu, proste, aby si nemala vystresovany organizmus dietou... 😉

smiesneusko
autor
11. dec 2014

@victory1
@littledesire
@terezka1947
Dakujem vam baby. Stravu upravovat velmi nemusim, prevazne jem stale len zdravo. No teraz som pribrala lebo som jedla aj neskoro v noci a vela sacharidov a prestala som cvicit. ☹ Ach uz sa len nakopnut. A zistila som alergiu na laktozu, predtym som rada si davala jogurt biely a teraz mi dost chyba. ☹((

victory1
12. dec 2014

@smiesneusko ..neboj, to si odvyknes...za mesiac si na jogurt ani nespomenies, viem z vlastnej skusenosti... 😉

smiesneusko
autor
15. dec 2014

@victory1 No praveze uz som bez neho zopar mesiacov a prave mi zacal strasne chybat. 🙂

victory1
16. dec 2014

@smiesneusko no ved si jeden biely daj, uspokojis tuzbu a mozno ti ani az tak chutit nebude...