Chronický zápal močových ciest

kawasakier6n
23. dec 2020

Zufalost cista zufalost..snazime sa o babo vyse roka..ale mozem zabudnut na tehotenstvo pretoze sa mi opakuju zapaly mocovych ciest 😪😪 dnes opat rezak uz s krvou v moci 😪 ani sme nesexovali..z nicoho nic..mam 36 a uz mam strach ze som neplodna k tomu este nizke amh 0,85..2x IVF uplne neuspesne 😪😪 blokurimu pijem uz rok, uzivam prvy tyzden betaglukan 600 mg, uzivam vitaminy D,E aj Cko,dodrzujem vsetky hygienicke zasady,nejem sladke....vyskusala som uz milion toho a akoby nic nepomahalo..7 rocne trapenie..zmenila som urologa uz 2x ale zatial bezvysledne..uzivam casto aj laktobacily do posvy aj na striedacku lokalne..existuju tu nejake zeny co sa zazrakom z toho nejako dostali? Co vam ozaj pomohlo ale tak na dlhsie????co ma prosim robit 😪😪😪 netusim kde robim chybu..

viikkki
23. dec 2020

@kawasakier6n Ccko by som z tadiaľ vyhodila drazdi močový mechúr, zo začiatku pomáhalo ale potom začalo škodiť... Plus nohy maj stále v teple, mne stačí chvíľu mat hole členky niekde kde je zima a už to mám späť... Môžeš si dat aj tričko do mikrovlnky na nejaké 3minuty a priložiť si ho na nohy alebo brucho chrbát 😊

simsalabim
23. dec 2020

@kawasakier6n skusila by som imunologa.

kawasakier6n
autor
23. dec 2020

@simsalabim ja som bola u imunologa a nic mi nezistili..povedali vtedy z vysledkov ze z ich strany je to ok 😔

nikpa
23. dec 2020

@kawasakier6n mne robil problém partner, on sám síce ziadny problem nemal ale po kazdom styku bolo to isté...zápal. Píšes, ze ste ani sex nemali a predsa to máš opäť, tam neviem. A blokurima rok ked užívas, nemôže ani fungovať po takom čase.

kawasakier6n
autor
23. dec 2020

@nikpa lebo mne imunologicka povedala ze to mozem v kuse brat 😔 ale ano mas pravdu musim to zmenit..hej poslem aj partnera po novom roku na vysetrenie

simsalabim
23. dec 2020

@kawasakier6n neskusili aspon Urovaxom?

kawasakier6n
autor
23. dec 2020

@simsalabim skusala nepomohol..vratilo sa 😔

zenazaba
23. dec 2020

Robil ti gynekolog ster na chlamydie?

simsalabim
23. dec 2020

@kawasakier6n ked pises, ze sa vratilo, znMena to rovnako casto alebo sa znizila frekvencia vyskytu? Lebo aj to je folezite. Malokedy sa najde carovny vypinac. Castokrat to chce cas a kombinaciu metod.

kawasakier6n
autor
23. dec 2020

@zenazaba ano niekedy v novembri mi robiki na klinike komplet testy a vsetko negativne chlamydie, ureoplazmy..vzdy len tu e.coli mi najdu

juliet86
23. dec 2020

@kawasakier6n kura z caju chanca piedra. pradlo bavlnene. zehlit. cikat po sexe. ziadne mydla tam dolu. ketozna dieta. zmen pekara opat. aj ikuno aj gynekolog aj gastro aj endokrinologis. nieco je v nerovnovahe... zo srdca ti drzim palce. jo a vlnene p9nozky a vlna alebo perie v bunde az ku kolenam. a vysetrit a preliecit partnera. to das.

kawasakier6n
autor
23. dec 2020

@juliet86 o tom caju som uz pocula .skusim ho..a tiez mi radili tu nizkosacharidovu dietu bo sladke uz dlhsie nejem..endokrinologia je vraj ok,imologicka nic nenasla..tak este to gastro a gynekologicku mam novu..no vecny kolotoc

juliet86
23. dec 2020

@kawasakier6n mne ten caj fakt pom9hol. v dobrom cajovom obchode kupis. kura napisana na obale. u teba na dphsie asi

kawasakier6n
autor
23. dec 2020

@juliet86 ano veru..dakujem 😘

rooberta
23. dec 2020

Robili ti cystoskopiu? Mozes mat zuzenu mocovu ruru, rozsirenie by mohlo pomoct. Ake atb si uz uzila? Nejake s ucinnou latkou ciprofloxacin si mala? Vzdy ti pri kultivacii najdu nejaku bakteriu alebo sa stane ze aj nie?

kawasakier6n
autor
23. dec 2020

@rooberta cystoskopiu mi este nerobili bo som to nechcela lebo som este nerodila bala som sa toho..bo som citala ze po nej to niektore mali esre horsie..predtym som mala zinnat a teraz mi doktorka nasadila nolicin a vyzera ze zabral dost skoro..ked mi robia kultivacie 90% pripafoch je to e.coli 😪😪 uz som rozmyslala aj nad autovakcinaciou

simsalabim
23. dec 2020

@kawasakier6n autovakcina moze pomoct, ale najskor skusaju dlhsiu dobu urovaxom, autovakcinu az nakoniec. Ako dlho si to uzivala a s akym vysledkom? Zmiernila sa frekvencia zapalov ci vobec nie? Imunimodulacne lieky je treba uzivat dlgdiu fobu, kym sa vysledok dostavi.

rooberta
23. dec 2020

@kawasakier6n skoda ze sa toho bojis podla mna by ti to mohlo pomoct, ak sa chces niekam pohnut je podla mna dolezite zistit ci nemas zuzenu ruru lebo ak ano tak ti moze ostavat ostatkovy moc v mechuri a tam sa to vsetko mnozi. Mne toto dr vyriesil cystoskopiou a zaroven rozsirenim rury za ani nie pat minut, nebolelo to vobec, je to len neprijemne a cele v lokalnej anesteze. A tiez som este nerodila.

kawasakier6n
autor
23. dec 2020

@simsalabim uzivala som to aj 3x do roka podla urologa..mesiac alebo dva..ano ked to uzivas mas relativne klud ale ako som to vysadila par tyzdnov na to to uz nebolo idealne..navyse gynekologicka mi povedala ze ked planujem tehotenstvo tak by som to nemala uzivat

kawasakier6n
autor
23. dec 2020

@rooberta a ty si mala tiez takto casto zapaly? 🙄 no uvidim skusim sa spytat urologa na to..a po tej cystoskopii si nemala rezak bo kamoska mala taky ze skoro skrabala omietky..no odvtedy mas klud?

simsalabim
23. dec 2020

@kawasakier6n moja sestra urovaxom uzivala 3 mesiace v kuse a potom 6 mesiacov prvych 10 dni v mesiaci. Po prvom mesiaci dostala zapal, musela zas uzivat antibiotika. Potom uz nie. Raz za cas este zapal dostane, ale uz nie kazdy mesiac. Samozrejmostou je hygiena, cikanie pred/po sexe a umytie aj u partnera. Vraj pomaha nemat moc dlhy styk a preferovat takt, aby sa nesuchal vchod mocovej rury. Okrem toho uzivala kopec vselijakych byliniek, sedacie kupele si robila - a skusala aj pripravky alo blokurima.

majkabr
23. dec 2020

Ja som mala zápaly stále dookola aj ja aj manžel preliečený a stále, všetky vyšetrenia urolog , gynekolog, aj endorinolog a nič všetko v poriadku, A nakoniec mi pomohli čerstve brusnice som to jedla do zblaznenia chodili sme si sami zbierať a čaj hot urinal drink s brusnicami , A robila som to tak že len čo ma začalo chytať dala som si ten čaj hot urinal brusnicovy od DR maxa žiadna ina značka a zjedla som dve tabletky k tomu čo su tie brusnicove tiež od doktora maxa . A pomohlo mi to jedine toto mi zaberalo
a aj zabera ak sa dačo vyskytne.

dalilallit
23. dec 2020

Ja som mala tiez dlhodobo problem s mechurom, podchvilou zapal. Zaslo to tak daleko, ze som cikala krv. Podstupila som cystoskopiu, zistil sa chronicky zapal mechura, dostavala som 4 tyzdne po sebe antibiotika priamo do mechura, nepamatam si ich nazov. A az toto mi pomohlo, bolo to cca 12 rokov dozadu, odvtedy mam pokoj. Kamoska ma tiez problem, ma zuzenu mocovu ruru. Ak mas takto dlhodobo problemy, myslim ze by nebolo na skodu podstupit cystoskopiu

rooberta
23. dec 2020

@kawasakier6n ano tiez mam chronicky zapal mechura. Zatial este pokoj nemam, bojujem stale. Ja to mam ale o to horsie ze okrem tychto akutnych zapalov kedy mam rezak a potrebujem nasadit atb mam vzdy po vymoceni pocit nutkania, proste stale. Ked mi robili kultivaciu pocas takeho akutneho zapalu vysledok ecoli, ked ju robili mimo vysledok sterilny moc ale ja to stale citim. Robil mi dr tu cystoskopiu ako som opisala a potom mi zacal zavadzat kysel. hyaluronovu do mechura okrem toho beriem urologika na to nutkanie. No uplne dobre mi este nie je.
Po cystoskopii som vobec nemala rezak dostala som atb v prasku monural kt zabranil aby sa mi spravil zapal po zakroku. Praveze ten tyzden po cystoskopii mi bolo velmi dobre az kym mi nezacal pichat tu kyselinu, to zavadzanie mi moc dobre nerobi, drazdi mi to mechur.

kawasakier6n
autor
23. dec 2020

@rooberta ja uz som mala to zavadzanie kyseliny a nemam pocit ze by to pomohlo..mocaky sa aj tak po case vratili..ale vyzera to tak ze uz nebudem mat inu moznost ako tu cystoskopiu..este sa chcem spytat na tu autovakcinu na e.coli

kawasakier6n
autor
23. dec 2020

@dalilallit no veru po novom roku pojdem k urologovi a opytam sa na to

kawasakier6n
autor
23. dec 2020

@majkabr ked ja tym brusnicam moc neverim ale mozem ak tak ns vymenu s blokurimou..lebo v minulosti kadeco s brusnicami aj tak nezabranilo to zapalu..a navyse som aj na x forach clanoch citala ze brusnice su slabe na to na e.coli ma maly ucinok..zaberie to mozno na slabsie raz za cas ale nie opakujuce sa a silne..myslim si 🙄🙄

majkabr
23. dec 2020

no však ono musite skúšať iba , vravím že mne len toto zabralo ale každemu može niečo iné a tiež som si myslela že v živote kvoli tomu nebudem mať deti. A už mám tri deti a teraz čakám dvojičky🙂

kawasakier6n
autor
23. dec 2020

@majkabr jeeeej tak to je krasne kiezby sa aj nam postastilo 🥰