Chronická pankreatitída

janas17
1. jún 2017

Ahojte, prosím ak mate skúsenosti s touto diagnózou, budem veľmi vďačná ak sa podelíte... ako žijete, ako Vám to zistili, ako dlho uz s tým fungujete, čokoľvek...
Našla som tu nejaké diskusie ale malo informácií, preto skúšam este takto.
Som aktuálne dosť vystrašená, asi potrebujem vediet ze sa s tým da zit, ze to proste nemusí byt hneď niečo hrozne...

Veľmi pekne Dakujem

katharinka1
1. jún 2017

@janas17 ja beriem len Panzytrat, zistili mi to z krvi - mala som štvornásobne zvýšenú hodnotu lipazy . Nikdy som nepila, nefajčila, nemám nadváhu, jem velmi malo živočíšnych bielkovín . zistili mi to pred dvoma rokmi. treba s tym normálne žiť a zdravo sa stravovať a hýbať sa v rámci možnosti . Hlavu hore 😉

zuzi0911
2. jún 2017

Mna zistili pankreatitidu pred 4 rokmi,,,mala som silne bolesti 2 t a nevedeli prist z coho,,,po infuzkach som mala vysoke amilazy a lipazy,,,mr ukazalo objemnejsi chvost,,,,davala som si po kazdom jedle pankreolan a rok drzala pankreaticku dietu,,,,teraz jem vsetko,,,ked je prilezitost aj si vypijem,,,,ked mi je zle opat si nasadim pankreolan,,,nastastie uz som neskoncila druhy krat v nemocnici,,,a hodnoty mam dobre,,,,

janas17
autor
7. jún 2017

Este niekto prosím nejaké skusenosti? Dakujem

ladia
11. júl 2017

Dobry den nasla som tento prispevok sa obavam tiez ze mi to diagnostikuju lebo som mala zvysene hodnoty lipazy len lipaza bola zvysena nic ine normal je 1,0 ja mam 1,14 riesi sa taketo zvysenie neviete? ake ste absolvovali este vysetrenia??
ja nechapem preco to mam lebo nejem mastne ani vyprazane, nepijem alkohol len ozaj prilezitostne. brucho ma boleiva teraz castejsie myslela som si ze su to creva ale asi to bude tym pankreasom. tiez sa bojim lebo pankreas nie je sranda

lenuska333
14. aug 2017

@zuzi0911 aho prosim chcem sa ta opytat muz ma tiez pankreatitidu ma 24 rokov a problemy mal naposledy pred 5 rokmi bol aj operovany odvtedy phuj phuj bolesti nema vysledky v poriadku len je strasne vychudnuty a nie a nie pribrat vyzera na 15 rokov chcem sa spytat pankreolan mu moze pomoct pribrat aako dlho si ho brala ty Dakujem Vopred za Odpoved

zuzi0911
15. aug 2017

@lenuska333 ahoj,ja som ho mala naposledy 1x a zatial posledny pred 4 rokmi,,,Sem tam ked mam Bolesti si po jedle davam 2tbl.pankreolanu,,,Ale uzivala som ho skoro rok po kazdom jedle,,,nwviem z toho asi nepribere ten len doplna enzymi aby ti lepsie vytravilo a nebolo zle,,,,a je dost? Mozno skusit nieco na podporu jedla,,alebo sa poradit s dr,aj nutridrinky skusit

lenuska333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz