Chronická análna trhlina

nicol3699
20. máj 2024

Ahojte viem ze tu je už dosť diskusii na túto tému, no chcem sa opýtať. Je tu niekto komu sa podarilo vyliečiť chronickú analnu trhlinu ? Ak áno tak ako? Uvažujem aj nad operáciou no vôbec neviem do ktorej kliniky ísť.

melynda
20. máj 2024

Také niečo aj existuje? Nie je to spojené so zlatou žilou? A ako si vlastne prišla na to, že to máš?

nicol3699
autor
20. máj 2024

@melynda je to poranenie v konečníku, lekárska správa

morusha
20. máj 2024

@nicol3699 Skúšala si dilatátor? Sú aj takí pacienti, ktorí ju síce majú v chronickom štádiu,ale nie je bolestivá.

nicol3699
autor
20. máj 2024

@morusha rozmýšľam aj nad tým, vraj to niektorým pomohlo. Áno ja ju mam chronickú ale našťastie nemávam až také extrémne bolesti, no chcem sa toho už konečne zbaviť, mastičky od lekárov akurát tak utlmujú priznaky, neliečia ju

morusha
20. máj 2024

@nicol3699 Myslím že chronického štádia sa človek tak ľahko bez chirurgického zásahu nezbaví, hlavne ak je príčinou spazmus,pri každom znovu otvorení ranky a následnom zhojení vzniká fibrotické tkanivo,otvor sa následne akoby zúži a ľahšie znovu natrhne takže to beh na dlhú trať. Ale ten dilatátor si veľa ľudí pochvaľuje, napomáha prekrvením k zhojeniu.

zuri5663
20. máj 2024

@nicol3699 Ahoj, ja ju mám tiež chronického charakteru. Raz je dobre, raz horšie. Ako na hojdačke 😓

nicol3699
autor
20. máj 2024

@zuri5663 mam to rovnako, raz akoby mi nič ani nebolo a raz zle

nicol3699
autor
20. máj 2024

@morusha asi budem musieť vyskúšať, lebo som čítala ze ľudia po operácii trpia bolesťami a je tam nej aj riziko inkontinencie stolice, čo určite nechcem a jediná schopná klinika je odomna asi 5 hodín cesty takže už neviem čo mám robiť

morusha
20. máj 2024

@nicol3699 Áno,skús..na akútne štádium sú dobré aj čípky,popíjanie čaju zo zmesi bylín podporujúcich hojenie(napr.repik,rumanček, dub letný,stavikrv vtáčí...) a ak máš skús aj biolampu,svetlo preniká hlboko do tkanív a regeneruje.

zuri5663
20. máj 2024

@nicol3699 Presne. Operatívne to zatiaľ nechcem riešiť, ale uvidím v budúcnosti. Aj minulý mesiac som to mala po veľmi dlhej dobe. Brala som ATB, mala som objemnejšiu mäkkú stolicu, nie hnačku a zase sa to spustilo. Potom som to dávala dokopy pomaly 2 týždne (čípkami a dubovou kôrou). Operácie sa bojím 🙄 , takže zatiaľ to riešim takto. Mne to spustili akútne hnačky po ATB Unasyn pred 5 rokmi, a odvtedy to mávam. 😢

egonsk
21. máj 2024

@nicol3699 osobne si myslim, ze radsej pretrpet hoci pol roka hojenia a 2 mesiace bolesti a po zvysok zivota mat pokoj, ako sa mastickovat, dopovat liekmi a chronicky trpiet - t.j. podstupit operaciu. Mas na vyber klasicku (statna), alebo laserovu (sukromna klinika). Pomahat si cvicenim, roztahovanim a podobne ma len docasny ucinok a skor pomoze pri rekonvalescencii. Nezabudni, ze starnes a po zvysok zivota urcite nebudes mat chut na rozne udrzovacie ritualy, takze skor ci neskor napokon operaciu podstupis. Navyse predlzovanim (odkladanim operacie) stavu roznymi kurami aj zvysujes riziko vzniku rakoviny hrubeho creva, resp. konecnika a urcite ta myslienka umeleho vyvodu nelaka...

nicol3699
autor
21. máj 2024

@egonsk áno veľmi nad tým rozmýšľam no neviem sa pre nejakú kliniku rozhodnúť, všade je to bieda 🤣

nicol3699
autor
21. máj 2024

@egonsk ale popravde je celkom zaujime ze keď s tým prídeš ku lekárovi predpise ti masticku a to je všetko, aj keď vie aké riziká môžu neskôr nastať

egonsk
21. máj 2024

@nicol3699 mne to vysvetloval proktolog, ze vacsinou operuju az ked zlyhaju ostatne formy, ako prve vzdy robia konzervativne liecenie, cize tablety a maste. A robia to tak prave koli tym moznym rizikam, ktore pri operacii mozu vzniknut. Ked som mu povedal, ze ale ved tablety na zily tiez nerobia dobre dlhodobo a pecen dostava zabrat, tak povedal, ze ano, ale vela ludi to radsej postupi ako zakrok. Ludia sa vseobecne boja tychto zakrokov...

nicol3699
autor
21. máj 2024

@egonsk áno to je tiež možné ale keď je to chronické a vedia ze to už nezaberie tak mi to príde od veci

morusha
21. máj 2024

@egonsk No poškodenie zvierača ako možné riziko zákroku nie je žiadna sranda, je nezvratné a z človeka je razom invalid. Preto sa nečudujem,že to ľudí odrádza.

egonsk
22. máj 2024

@morusha hej, suhlasim. Ale na druhej strane je na zvazenie, ci riskovat rakovinu a zit v bolestiach a na liekoch cely zivot, alebo risknut "len" problemy s inkontinenciou stolice. Obe su velmi zle, len je na zvazenie, ktore je horsie ... hlavne ked clovek prihliadne na vek a to, ze inak to vie znasat v 40tke a inak to zvlada uz po 60tke.

morusha
22. máj 2024

@egonsk Áno, to si už každý musí zvážiť sám, niekto si pochvaľuje, že má pokoj, niekomu sa aj po operácii problém znovu vráti. Tak či onak je už potrebná úprava životného štýlu do konca života.