Chodíte na kúpalisko, keď máte menštruáciu?

12. júl 2024

Chodíte na kúpalisko aj keď máte svoje dni? S tampónom?

tanicka907
12. júl 2024

Ano, preco by som nechodila? Aj celu dovolenku pri mori som tak bola

autor
12. júl 2024

@tanicka907 čítala som, že tampóny nie sú na kúpanie a voda z bazéna nasiakne do toho tampónu a môže zaniesť infekciu.

anjelicek26
12. júl 2024

V dm kúpiš tampóny do vody

luliu
12. júl 2024

@anjelicek26 ale tie sa nepoužívajú cez menzes

klementinka58
12. júl 2024

neviem ci chcem citat komenty 🙂 Raz tu bola diskusia ci sa chodia kupat do mora a kopec zien pocas menstruacie bez tamponu len tak.... Kazdopadne ja mam velmi silnu menstruaciu a ked uz sa idem kupat tak s tamponom do vody ( v dm maju) a len posledne dni ked mi uz konci...

gab1sol
12. júl 2024

Infekciu môžeš chytiť aj tak…

luliu
12. júl 2024

Nikdy som infekciu z kúpania sa s tamponom nemala.

lonely66
12. júl 2024

@luliu a potom načo sú určené? 😲 ja sa pýtam úplne vážne, lebo načo tampón, keď nemám menzes?

angelous1991
12. júl 2024

Áno chodím . Menzes mám 3-4 dni a chvalabohu len jeden deň je silný . Tak môžem .

t1nusa
12. júl 2024

nie, nechodím… nie je mi to príjemné, v prípade, že ma to chytí pri mori tak tiež tie 3-4 dni vydržím bez kúpania, resp. nejdem do vody celá

lonely66
12. júl 2024

autorka, ja som tak raz vychytala more, že 3 dni som mala svoje dni. keď som šla do mora, dala som si obyčajný tampón a šla. okúpala som sa zo 30 minút, vyšla, šla na wc, vymenila tampón aj plavky a vybavené. potom opäť "po mori" zopakovala.... mala som viac plavkových spodných častí práve kvôli tomu, aby som bola v suchu. ale na kúpalisko by som nešla. mne sa klasické kupko nezdá hygienicke ani keď som úplne v pohode 🙂

anjelicek26
12. júl 2024

@luliu a kedy teda? Je pravda,že ja som ich používala len tehotna kvôli plavarni

gab1sol
12. júl 2024

@luliu ale používajú… 😉

simona1306
12. júl 2024

ja nie, menzes mam velmi silny aj 4-5 dni, silne bolesti, a na priamom slnku mi byva az na odpadnutie ....

maca1984
12. júl 2024

Ja nie, ale len preto, lebo pokaždé natrafím na wc v tak otrasnom stave, že ma nadrapí už pri vstupe. A stačí mi, že mi je zle z ms 😀

sima234
12. júl 2024

Áno chodím a nikdy som žiadnu infekciu nemala.

luliu
12. júl 2024

@lonely66 niektoré si to dávajú počas gravidity alebo ako prevenciu pred infekciami. Na niektorých je vyslovene napísané, že to nie su menštruačné tampony

januska12323
12. júl 2024

Ja nie, nepotrebujem chodiť do vody práve v tom čase. Ak by som bola pri mori tak áno, kúpalisko mi za to nestojí.

muchotrafka298
12. júl 2024

Ak nie je ina moznost, tak si dam menstruacne plavky ked je to uz slabsie alebo tampon a okupem sa, prezlieciem do suchych plaviek a vymenim tampon.

autor
12. júl 2024

@januska12323 no tak ja nechcem ísť kvôli sebe ale kvôli deťom. Pracujem celý týždeň a budúci týždeň tiež komplet cely a aj víkend ciže len tento víkend môžem s nimi ísť. A ako naschvál mám svoje dni

sisimimi
12. júl 2024

ahoj akurát som predvcerom bola keď som mala prvý deň menštruácie a už nikdy viac s tampónom do vody bolo to prvý krát čo som tak šla a ano mala som tampón do vody z dmky a katastrofa potom odvtedy má stipe mám ju podráždenú a štipka ma keď idem na malú neviem či je to tým alebo špinavou vodou ale nikdy som tento problém nemala

lonely66
12. júl 2024

@gab1sol mne sa tiež marí, že som mala raz kúpené také vyslovene do vody a na plávanie.
@luliu keď som bola tehotná, nedávala som si tam nič. no a nešla som ani na kúpalisko. a mala som 100% istotu, že infekcia nebude 🙂

januska12323
12. júl 2024

Veď vyskúšaj, keď ti to nebude vyhovovať budeš na deti pozerať z brehu.

1mina
12. júl 2024

Ak Vam to vyhovuje kvoli porogramu s detmi - ja chodim na kupko iba kvoli detom inak to neznasa,m :D tak tampony priamo do vody ako pisu baby a ked hned vymenite nic sa nestane. Ja som si kedysi aj priamo v lekarni take kupovala

simsalabim
12. júl 2024

Na kupalisko nie, na moj vkus privela ludi a neda sa zaplavat, ale na plavaren ano. Aj do mora a jazera. Pouzivam kalisok. Destarocia dozadu som pouzivala tampon. Menzesom som sa nikdy nenechvala obmedzit.

sorciera24
12. júl 2024

Daj si kalisok,to ani nevieš,že máš ms . Tampón by som ani ja nie, s kaliskom sa nedostane nič von ani dnu. Takže infekcia nehrozí. Odporúčam už roky,jeden s top výmyslov , aj na kúpanie.

pe_mi
12. júl 2024

Ahoj, ja chodím bežne.nikdy som sa neobmedzovala.vymenim tampón po pobyte vo vode.
Ja som nikdy nemala z toho infekciu a ani bežne infekcie nemávam gynekologické.

gondyo
12. júl 2024

Klasický tampón treba hneď po kúpaní vymeniť, nenechávať ho dlho, vtedy sa množia baktérie..inak v pohode..včera som testovala snuggs menštruačné plavky..a som spokojná

sissy27
12. júl 2024

ano, menštruácia je záležitosť na niekoľko desiatok rokov v pomerne pravidelných intervaloch, hádam sa tým nenechám obmedzovať??
Ale teda samozrejme používam tampóny, pravidelne vymieňam, dodržiavam hygienu atď.

mandzula
12. júl 2024

@sissy27 treba brat do uvahy aj fakt, ze pre mnohe zeny to nie je len o krvacani, ale aj o bolestiach, hnackach ci nevolnosti, cize by som to takto nezjednodusovala a nezovseobecnovala, niektore nas to fakt obmedzuje, ba az odstavuje.