Chlamýdie T. zo steru krčka maternice

24. sep 2024

Ahojte, dlhsie som mala gynekologicke problemy, špineni pred MS, sem-tam po styku, unava …. Robili mi ster z krčka a cytologiu, vyšli mi pozitivne chlamydie, som vydata, mam jedneho sexualneho partnera, ten mi tvrdi, že nikde nič s nikym …. Ani si to nemyslim, napada ma skor otazka, sme spolu 8 rokov, ci je mozne ze som sa nakazila este pred tym? Ale prejavilo sa az teraz? Ďakujem

rejka7
24. sep 2024

Tak ide o sexuálne prenosné ochorenie, myslím, že sa toho treba držať, a je to parazitarne ochorenie teda 8 rokov žeby ten parazit spal a teraz sa prbudil sa mi nechce veriť a tebe určite tiež nie. Mne z toho vychádza len jedno, bohužiaľ ☹️

autor
24. sep 2024

@rejka7 nedá sa to chytiť aj inak? wellness? vírivka niekde a tak? lebo často chodíme niekam s manželom takto .... nechce sa mi tomu veriť, lebo ja za seba 100% nič nikde s nikym a on obviňuje mňa, že on nikde nič, čiže nechce sa mi reálne veriť, že by to bolo neverou ....

autor
24. sep 2024

a práveže byvaleho som mala, že som sa len dozvedala, kde vsade ma podvádzal, preto mi to skor napadá, či som to nemohla už pred manželom

milanemila
24. sep 2024

Toto su otazky na lekara, ale tiez mi pride trosku pritiahnute za vlasy, ze by sa 8 rokov nic nedialo a teraz zrazu mas problemy. A co sa tyka muza, kt ta obvinuje, ze ty si bola neverna, tak vies najlepsia obrana je utok 🤷🏼‍♀️
Dufam, te u lekara bol aj on, kedze sa musite liecit obaja.

milanemila
24. sep 2024

Ma to zaujimalo, tak som googlila a teda pisu, ze prenos wellnes, vyrivka atd je iba v teoretickej rovine 🙈 a inkubacna doba ochorenia 1-3 tyzdne a nemusis mat hned priznaky, ale teda ani to netrva 8 rokov. Myslim, ze vies sama kde je pravda 🤷🏼‍♀️

rejka7
24. sep 2024

Tak skús sa pýtať lekára, ja teda lekár nie som, ale čo som si načitala, (nie v súvislosti s týmto príspevkom) že parazit nevie prežiť dlho sám, že vraj vo vysokej teplote (sauna) hynie, že teda uterakom, plavárňou a tak sa nenakaziš.Muzi nemusia mať príznaky sú skôr prenasači. Ja by som skôr to prikladala teda prenosu od muža pri sexe, bohužiaľ, ale teda, ako sa hovorí, niekedy aj motyka vystrelí

rejka7
24. sep 2024

@rejka7 ku tomu, tie wellnessy dezinfikujú, tiež plavárne, ja som nikdy také dačo nechytila skrz tieto cesty, ale stykom s klamárom bohužiaľ.

autor
24. sep 2024

@milanemila ano, ide aj on, aby mu to vyšetrili, kedze ja to mam

autor
24. sep 2024

@milanemila no pretoze sme mali styk vo virivke na jednom wellnesse, preto ma aj tato možnosť napadla …

autor
24. sep 2024

@rejka7 ja som prave citala ze to moze byt aj bezpriznakove, takze skor som myslela ci som to nemohla mat roky bezpriznakove a ze mozno pri nejakej slabsej imunite sa to zhoršilo a prejavilo teraz

rejka7
24. sep 2024

To samozrejme neviem, skús kontaktovať gynekológa, ale 8 rokov určite nie☹️

michaela329
24. sep 2024

Nie je to parazit, je to baktéria a môže prežiť roky a spôsobovať nešpecifické zápaly. Kým neurobia direkt ster na ňu, nemusia ju odhaliť. ATB sa predpisujú na základe kultivacie-aby na ne bola konkrétna baktéria citlivá.

autor
24. sep 2024

@rejka7 ja som prave mala za tych 8 rokov aj zapaly nejake samozrejme, ale vzdy to vyhodnotili ako zapal mocakov napriklad a dali atb a na nejaku dobu dlhsiu bol pokoj, ale vlastne az teraz mi cielene toto vysetrovali, cize mozno som to mala dlho, aj priznaky ale kvazi sa riesilo ine

autor
24. sep 2024

@michaela329 no presne toto som myslela, ze ja som aj mala nejake ako keby mensie zapaly, ale vzdy mi dali nejake atb, vyhodnotene ako močáky a hotovo, ze az terat mi robili ster priamo na toto, ked tie problemy uz boli take vyrazne moc

falbala132
24. sep 2024

ja som chytila ureaplazmu, ked som 4 roky bola sama. takze zial ano, podla mna je to mozne dostat napr. vo virivke. resp. som to tiez mohla chytit uz predtym ale prejavovat sa mi to zacalo az po rokoch.

autor
24. sep 2024

@falbala132 ďakujem, no ja to hlavne riesim, ci som to mohla mat davno, lebo mame dieta a casto trpi na infekcie oci, co som citala ze pri chlamydii byva, tak ja uz uvazujem v sfere ci som to nemohla mat uz pri porode a ci to netreba pre istotu dat aj jemu vysetrit, aby sa mu neopakovali nejake infekcie stale a nakoniec zistim ze pri porode nieco taketo odo mňa chytil bez akehokolvek vedomia

michaela329
24. sep 2024

@falbala132 ja som ju chytila v nemocnici... počas alebo po operácii. Pretože pred ňou bolo všetko negatívne a po nej zrazu toto 🤦 A to som samozrejme sex nemohla mať.

bambieblue
24. sep 2024

@michaela329 ináč to isté sa stalo aj mne keď som ešte dávno potratila šla na zákrok a asi 2 mesiace po som šla k dokimu ze som tam dole ubolena a tiež my vyšlo pozitívny na to 😮‍💨 q môj dr vravel ze po zákrokoch gyn sa to stáva tak nwm

michaela329
24. sep 2024

@bambieblue a hlavne sa na človeka každý pozerá ako na dajaku radodajku 🤦 A pritom sa to stáva aj takto. Ako keby toho nemala ta žena dosť.

autor
24. sep 2024

@michaela329 no ja som mala prave tiez aj gynekologicke problemy, kvoli ktorym ma operovali pred par rokmi, tak teoreticky este aj taka je možnosť

adrianap83
24. sep 2024

Ale inak zaujímavé, že to skôr nikoho nenapadlo. Mňa raz poslal urológ dat si toto vyšetriť, ze možné je aj to. A áno, aj keď som bola bez partnera ma poslal, že sú rôzne prípady. Drž sa!

mandarinka555
24. sep 2024

Mala by si byť objektívna a nehľadať výhovorky...Ak si ty nemala bokovku, tak tvoj muž určite mal🙈

janludvig
24. sep 2024

Ahoj, myslím že sa nemusíš zase obávať mne sa stalo to isté s manželkou. Ona mala chlamýdie a obvinila ma z neveri, každopádne ja som nič nevyviedol. Čo sa týka jej tak nemám pochybnosti o jej vernosti, v tej dobe bola pár mesiacov po pôrode a dlhšiu dobu na materskej. Podobne ako tebe mi vychádzalo že je to neblahé dedičstvo z minulosti alebo vznikol prenos pri sedení na WC v práci či zle vypratym uterákom v hoteli.

autor
25. sep 2024

@adrianap83 neposlali ma, dokonca ja si pamatam, že ked som mala tie zapaly, tak som vravela, ze uz som na nervy, nech mi urobi aj pohlavne choroby, ze ja uz neviem a on ze nie, to určite nie a bum teraz toto

autor
25. sep 2024

@janludvig ďakujem, ja si myslím, že buď to bude chytene pri nejakom vyšetrení alebo teda nejaký wellness, vírivka ....