Chlamydia trachomatis

alla001
25. jún 2021

Ahojte mamičky žienky.... Chcem sa s vami podeliť o moju skúsenosť. Od druhého pôrodu čo je teraz 15 mesiacov som sa trápila s vytokmi bolesťami v podbrušku pálením pri močení pálením pri a po pohlavnom styku. Robili mi bežné kultivácie ,sona brucha, citologiu všetko v poriadku. Už som si pripadala ako hypochonder. Az nakoniec zastupujúca gynekologická že mi urobí ster na chlamýdie a mikoplazmy. A odporučila mi poslať na vyšetrenie aj manžela. Tak mne vyšli chlamýdie pozitívne nasadili ATB. Ešte stále sa nič nedialo. Manžel mal termín až o dva týždne po Tom ako mne vyšli pozitívne výsledky. No a keď prišiel manžel od urologicky tak som skoro odpadla. Ona mu povedala že chlamýdie sú iba pohlavné prenosné a že inak ich dostať nemôžete. Hneď som volala mojej gynekologické že či je to pravda povedala mi že môžeme ich dostať aj inou ako pohlavnom cestou. Manžel mal nakoniec výsledky negatívne. Ja som svojho manžela nikdy nepodviedla. Od druhého pôrodu sme sa milovali iba s prezervativom preto lebo ďalšie bábätko neplánujeme a druhé dieťatko sa nám podarilo ani nevieme ako. Tesne pred pôrodom sme sa milovali bez ochrany lebo som prenášala. Takže z toho vyplýva že keby to mám pred pôrodom mal by to aj manžel. Z toho vyplýva že som to dostala jedine v pôrodnici . A prečo to píšem pretože pani urologicka svatosvate tvrdila že prenos možný iba pohlavnom cestou . Čo pochopiteľne s nami zamávalo. Po druhé to píšem preto aby ste si budúce maminy dávali pozor na čistotu našich pôrodníc. Ja predpokladám že som to chytila na fitlopte v sprche na pôrodnej sále. Keby viem tak tam nesadnem ale v tých bolestiach som robila všetko čo mi kázali aby sa mi uľavilo. Neviem ako dezinfikovali a či vôbec išli sme tam ako na bežiacom páse som rada že som nerodila na chodbe. Nepredpokladám že by som sa nakazila v bazéne alebo wellness keďže sme boli iba doma skrz koronu. Budem rada ak napíšete aj vy svoje skúsenosti pretože nám keď urologicka tvrdila že prenos je možný iba pohlavným stykom a inak nie tak som si veľa čítala aj diskusie a fóra a mnoho žien napísalo že mali chlamýdie dokonca ako panny alebo tiež že sa nakazili v podobných zariadeniach ako ja.

sisa_s
25. jún 2021

Chlamydie ihneď hynú pri teplote nad 50stupňov Celsia, účinkom dezinfekčných látok a pri vyschnutí (!!)

kkovacovak
25. jún 2021

@alla001 áno môžeš ich dostať aj mimo sexu ale je to minimum prípadov. Väčšinou sa to prenáša práve sexom. Na chlamýdie fakt pozor lebo s tým mám dosť nepríjemnú osobnú skúsenosť. Bolesti budem mať asi do konca života a o jedno bábätko som kvôli tomu prišla. Nevedela som že som nakazená keďže sa to u mňa neprejavilo. Až o niekoľko rokov bohužiaľ. Kamarátkam vždy hovorím že keď majú akýkoľvek problém nech si dajú zistiť prítomnosť chlamýdii. Je super že sa liečiš a je to podchytené 🙂 Malo by sa o tom hovoriť viac

nttnnt
25. jún 2021

Ciest je vela ci wellnes tam je to priam zivna poda, ci nejaky uterak zle opraty a kludne aj ta fitlopta mne to pride fakt nechutne tu nemocnicnu pouzit uz vidim ako si davaju mega namahu s dezinfekciou...atd cize urologicka nech necerpa z 50rocnych skript lebo kecaa

mamka67
24. jan 2022

@alla001 Ahoj ja mam podobnu skusenost, po porode podobne problemy s manzelom sme sa nemilovali po porode (po par mesiacoch) my zistili chlamydie a manzel bol pritom negativny. Veda este ocividne nevie vsetko.

alla001
autor
24. jan 2022

@mamka67 ach nie že by som sa tešila z toho že aj ty ale aspoň nie som sama. A som rada že píšeš nech aj ostatné budúce mamky si dávajú pozor

savmebej
24. jan 2022

@alla001 mohla si ich mat uz predtym, len si nemala priznaky, ak ich mas ty ma ich urcite aj tvoj muz

alla001
autor
24. jan 2022

@savmebej môj muž bol negatívny 😉

savmebej
24. jan 2022

@alla001 to som citala ale asi si ma nepochopila, moze ich mat v tele a nesposobuju mu problemy, muzi su bacilonosici a prenasaju infekcie

alla001
autor
28. jan 2022

@savmebej 😄😄😄😄👍

simona7462
26. mar 2022

@alla001 ďakujem Vám veľmi pekne za Vašu skúsenosť. Som v 7 mesiaci tehotenstva dostala som sa do nemocnice kvôli komplikáciám kde mi zistili že mám chlamýdie a tiež nám tvrdili že choroba je prenosná iba pohlavne. Odporučili preliecit aj manžela ale samozrejme že to s nami zamávalo keďže sme si naozaj verní. Na konci 3 mesiaca mi robili tiež test na chlamýdie a bol negatívny čiže som to musela dostať v priebehu týchto troch mesiacov kedy som ležala dva krát v nemocnici pre komplikácie. Myslím že som sa nakazila v nemocnici pretože ja som sa naozaj nemala kde manžela milujem a som verná. Lekárka nám zaryto tvrdí že inak ako pohlavným stykom sa nakaziť nedá.

alla001
autor
4. apr 2022

@simona7462 nebojte aj s nami to zamávalo ale už sme v pohode ja som sa inde fakt nemala kde nakaziť len v pôrodnici a manželove testy boli negatívne. Takže určite je aj iná cesta ako pohlavný styk. A za dezinfekciu a dodržiavanie určitých pravidiel v našich zdravotníckych zariadeniach nedám ani prst do ohňa nie to ešte ruku. Užila a videla som tam všeličo.

nttnnt
4. apr 2022

@simona7462 prosimta ze doktorka zaryto tvrdi tak nech si ide dostudovat a nie cerpat z cias marie terezie….aj o borelioze tvrdili ze ju prenasa iba kliest a co ? Prenasa ju kazdy krv sajuci hmyz prekvapenie Le niektori domtori si stale melu svoje….cize asi tolko

aura68
6. aug 2023

@kkovacovak ahoj. Prosím môžeš sa mi ozvať do súkromnej správy? Ďakujem 🙏