Chirurgické odstránenie hemoroidu

siska765
6. júl 2013

mate skusenosti s odstranenim a naslednym hojenim po chirurgickom odrezani-ambulantne - hemoroidu?ako dlho sa Vam hojili rany ?moze dojst k nejakemu zapalu?dakuejm

aristka
6. júl 2013

@siska765 len ťa chcem upozorniť,ak si chceš dať odstrániť hemoroid ,určite si to nedaj v ambulancii,neviem či myslíš jednodňovú chirurgiu,ale určite nie v klasickej chirurug.ambulancii práve preto, že je tam treba antiseptické prostredie ako na operačke a k tomu treba pristupovať z rešpektom ako pri inej operácii....a nehovoriac o analgézii.. 😉

siska765
autor
6. júl 2013

@aristka stalo sa 😒 som treti den po a uz je to lepsie konecne sa vyspim a cez den sa uz da, normalne fungujem ale keby som pred tym vedela aku bolest budem zazivat nikto ma nikdy na to nenahovori.snad to bude ok.

aristka
6. júl 2013

@siska765 viem čo som ti písala a nemuselo to tak byť ,ale stalo sa,rýchlo sa daj do poriadku 😉

tina7729
8. nov 2019

@siska765 Ahoj a ako ti ich v ambulancii operovali? Aký stupeň si mala?mňa to tiež čaká bojím sa

aducek
8. nov 2019

Ahojte, mne to tiež robili metódou podviazania ambulantne a nikdy viac to už neabsolvujem.

tina7729
8. nov 2019

@aducek Ahoj prečo?ako to prebiehalo?kedy ti to robili?

aducek
8. nov 2019

@tina7729 robili mi to 3 roky späť, normálne my niečím podviazali 2 hemoroidy hovoria tomu ligácia, celé to trvalo asi 5 minút strašné bolesti som mala po tom, 2 noci som sa nevyspala, ani sedieť ani ležať, najlepšie chodiť. Na tretí deň sa to začalo zlepšovať. Mala som ísť aj ďalší krát, ale nikdy viac.

andel123
26. aug 2020

Ahojte,mal som problémy s hemeroidmy cca10rokov, ked sa to zhoršovalo posledne 3roky, dával som detralex na upokojenie, ale posledných 5mesiacom bolí bolesti také, že nepomohol ani detralex, čapiky, ani žiadna masť s ktorych som skusal vsetky znáčky, v noci som od svrbenia a bolesti nespaval,pred doma tyzdnami som sa objednal v Chirkoz Ba, o týzden mi spravil dr. Dimov prehliadku, a o další týzden má zobral na operaciu laserom, ktorá trvala 30 minut-nič nebolilo, mal som 1 vnútorný a 2 vonkajšie hemeroidy, hodinu po operacii som si este pre istotu polezal, zmerali mi tlak a isiel domov po svojich, dva dni po operacii som mal bolesti 2dni, ktore sa dali vydrzat, 3az7den to ustupovalo úplne , potom to preslo, do práce cca po jednom tyzdni, kto robi manuálne cca2 tyzdne,až sa stehy dobré zahoja, záleží od stupňa hemeroidov, já som mal medzi 2az3stupen

jajka71
26. aug 2020

Tak ja som prvy krat dostala po zemiakovej brigade na 1r strednej, posledny krat 2 dni pred vlastnou svadbou hned vyssie stadium, dala som to aj ked na niektorych spol. Fotkach vyzeram zachmurene...3dni po svadbe sa uz to nedalo vydrzat pribuzny lekar ucastnik svadby mi na naliehanie vybavil vysetrenie a do 10min som bola v ambulancii na stole, nechapali ako som to dala bez liekov a este ked zistili ze nemam este nove doklady....do 2tyzdnov som bola v praci, uz je to 9r ale mam konecne pokoj, ziaden detralex, ziadne kupele v dubovej kore ci bylinkach...davam si pozor na vlakninu, nesedavam na studenom, nedviham uz ani vl.deti...davam si vacsi pozor..ale ja mam 25r posunuty prah citlivosti na bolest co sa mi uz par krat vypomstilo a raz takmer fatalne. Kazdej odporucam ak sa to opakuje (u mna 11r kazdy rok 2x minimalne) a nemusite mat v rodine dispoziciu konzultujte to s odbornikom. Nie ze je to hamba, bezne, dedicne, to prejde....mat dnesne skusenosti idem k dr omnoho skor nech posudi co je najlepsie...usetrila by som si hodiny bolesti a stresu 11r. To pooperacne sa dalo zniest, 9r problem nemam ale tie roky kedy som trpla ci a kedy sa vratia....nehambit sa!ansolutne neplati ze to je vec seniorov ci starsich, treba to riesit asap lebo sa to moze skaredo skomplikovat. A zbytocne trapenie ktoremu sa da predist alebo aspon zmiernit priebeh....

veronikaaa46
Odpoveď bola odstránená
Zobraz