Chceme bábätko, mám však myómy. Poradíte?

blackravenna
18. aug 2014

Mám 35 rokov jedno dieťa.Niekoľko rokov mám myómy na maternici,lekárka neodporúčala operáciu,pravidelne mi ich kontroluje.Teraz som však začala mať problémy,zosilnelo mi krvácanie,mám bolesti v podbrušku a s partnerom by sme chceli druhé dieťatko.Máte skúsenosti s operáciou alebo nejakou liečbou.Aký prístup mali vaši lekári,čo vám odporúčali,ako postupovali .Boli ste tehotné napriek myómom -ako prebieha tehu s týmyto potvorami?

monicka9
18. aug 2014

Skús nejakú alternativnu medicínu napríklad prirodne produkty z mrtveho mora DR.NONA su aj na takéto ženské problemy😊 mne pomohli s cystami, zrastami po operáciách...

linka
18. aug 2014

Ahoj,ja som mala 5 myomov,operacne mi ich odstranili,ale ani po tom sa nam dlhe roky nedarilo..

zuzitko74
18. aug 2014

Ja som ani nevedela, že ich mám. Objavili mi ich počas cisárskeho rezu a hneď ich aj vybrali. Asi boli maličké, keď mi ich počas tehotnosti nezistili.

orsulka
19. aug 2014

dlho sme sa snažili o bábetko....nešlo to, mala som myom na maternici, at ak sme sa s doktorom dohodli, že ho dáme preč, lebo čo ked práve on znemožnuje otehotnenie...na opreciu by som ale šla až o mesiac, tak sme medzitým skusili ešte jedno umele oplodnenie a vyslo to 🙂 takže aj s myomom som vynosila a porodila krásne dvojičky 🙂
neviem odkial si, ale v Banskej Bystrici v Rooswltke - výborné špecializované gyn. pracovisko, robia vsetko preto aby sa zachránilo všetkého čo najviac, hlavne ak mamina chce este bábetko. Ak máš zdravotné problémy, objednaj sa na konzultácie a oni Ti poradia čo a ako dalej. Ale myslím že to nie je dovod na to,aby si nemala dalsie bábetko

vlockasnehu
22. aug 2014

Mne zistili prvy myom estesom nemala ani 30, robil velke problemy a mal 4,5 cm, tak mi ho odoperovali. Po roku mi odporucali otehotniet, ale nebolo s kym. Medzitym sa mi objavili dalsie male myomceky vratane submukozneho, kvoli ktoremu som po mestruacii dlhsie spinila, ale nerastli. asi o 6 rokov, ked bol vhodny partner na plodenie a vychovu dietata som bola dat odstranit ten submukozny hysterokopicky, a mala som dva drobne intramuralne. Podarilo sami otehotniet, ale tehotenstvo neskoncilo dobre (nie kvoli myomom). Pocas tehotenstva vsak muomy podrastli a objavili sa dalsie, takze som po sestonedeli mala asi 5 myomov. Napriek tomu sa mi podarilo otehotniet. Mala sa mudro uhniezdila na opacnej strane ako myomy. Pocas tehotenstva rastli, ale nerobili problemy, babo sa narodilo zaciatkom 39. tyzdna sekciou. Pri prepustani z nemocnice mi povedali, ze mam tolko myomov na maternici, ze sa nedaju spocitat. Na kontrolu v sestonedeli som sla s malou dusickou, ale lekarka bola spokojna, ze pekne sa to stahuje. Povedala, ze dva ocividne myomy. Dojcim, takze nemenstruujem, cize ani problemy ziadne nemam.

bobbly
26. aug 2014

Ja som teraz mesiac po operacii. Myom na maternici mi za dva mesiace rapidne narastol z velkosti 5cm (to uz som bola objednana na zakrok po dalsej menstruacii) na 12 cm, cize bol vacsi nez sama maternica, v momente som sla na operacku. Len chcem poukazat na to, ze niekedy nie je cas na alternativnu liecbu. Este sa to hoji ale som rada, ze je to vonku. O dietatko sme sa snazili 10 mesiacov, tak dufam, ze toto bol ten dovod preco sa nedarilo. Rodit s myomom je riziko. A taktiez oplodnenie s myomom asi jedine na umelo.