Chaos v termínoch u gynekológa

10. júl 2024

Ahojte možno vám príde ze riešim blbosti ale vytočená som, chodím ku gynekológovi som tehotná, doktor je super milý som snim spokojná ale ten chaos tu. Objednajú vás na 13:30 dojdem sem ďalších 5 žien, čakáme tu jak cicky zatiaľ chodia klopať ďalší ľudia ktorých hneď vybavujú. A čakáme tu ďalšiu hodinu a pól než nás zoberú, a pritom tu čakáme napr 3 tehotné, už vidím aj na babách že su na ihlách, mne príde že oni na ten istý čas objednajú 4-5 žien, neskutočný chaos plná čakáreň a ešte vyklopavaju tu ľudia. Neviem nestalo sa mi že keď niekam dojdem a som objednaná na nejaku hodinu že berú random ľudí, chcela by som skrz tohoto zmeniť lekára. Máte to aj vy u gynekológoch ?

minenkak
10. júl 2024

Ja síce niesom tehotná, ale čakám u každého doktora minimálne pol hodinu, kým idem do ordinácie a keďže chodím k doktorovi s fakt problémami ,tak som v ordinácii aj hodinku,hodinku a pol,ono sa to preto posúva a čaká sa

modrykolibrik
10. júl 2024

@ Autor v prvom rade si uvedom ze ty ludia co tam klopu mozno potrebuju len nieco predpisat alebo su objednany online na termin. Neviem co cakas? Ze ked si tehotna ma ta sestricka uprednostnit? Je to vsade. Ked ten clovek chce len kartu, preobjednat atd. tiez ich vezmem hned dnu akoby cakal na chodbe. Ved ten clovek tam nie je hodinu

vkatush
10. júl 2024

U mojej gyn max 15 minút, normálne len nejak 5, ako švajčiarske hodinky ide.
Ale keď som šla do pôrodnice na kontroly, áno, je to aj na 2 hodiny. Veľa tehotných, urgentné niečo, doktor musel ísť k pôrodu,...
Pokiaľ neplatím ťažké peniaze za termín, neriešim. K doktorom vždy beriem slúchadlá alebo knihu, vodu a prípadne nejaký snack.

mirkam3
10. júl 2024

Moja berie v dohodnutý čas, max som tehotná cakala možno 5-10 minút, fakt chvilku. Ale počas tehu platím ročný poplatok 70eur (ináč 40), tak možno majú trocha menej pacientiek (neberú už nejaký čas nové), alebo dlhšie ordinacne hodiny nez iní, neviem. Vnútri bývam pomerne dlho, neženie ma. Vždy v čakárni stretnem 1-2 ženy, no nemám pocit, že by som sa nejak veľmi predbiehala, alebo že by niekto predbiehal mna. Možno idú iba rýchlo za sestričkou. Akútne prípady berú bez objednania, ale to riesia asi hneď skoro ráno alebo podvečer, netusim.
Čo popisuješ by štvalo asi každú, ak sa to opakuje. Mnohé z nás normálne chodia do prace a nejde o výpadok, máš naň plne právo, ide o to, ze si nevieš veľmi nic plánovat (plus príde smäd, hlad, môže tam byt horúco, Wc často tiež socikovske,..).

babovka2321
10. júl 2024

U mojho gynekologa max par minut, na predporodnych poradniach v porodnici aj 3-4 hodiny.

sara07
10. júl 2024

pri poradni som čakavala aj dve hodiny , už som nevedela ako či stat či sediet, bolo nás tam viac tehotnych , najhoršie bolo ked ostal na pôrodnej sále mudr
zmenila som lebo ani dovolat poriadne, vyvolavat do nekonečna kym laskavo sestrička zdvihla telefon
tak najnovšie na preventivke som čakala zase lebo urgent predo mnou do toho tehotna jedna druhá ..., mudr prišiel neskoršie, tak som tam sedela iba tri hodiny lebo tehotné maju prednost ja to chápem len je to dost proste zabit jedno poobede na preventivku ja sa babam ani nečudujem že na ne kašlu
kludne pol hodinu čakat u mudr beriem bez problémov ale toto je skutočne fakt dost

evka_21
10. júl 2024

To máte divných doktorov keď čakáte 3 hodiny 🫣 môj doktor robí prevažne od cca 12:00 do večera.. a pri poradniach pre tehotné aj ráno ked treba... Ja chodím na preventívku/ poradne okolo 15-16h ak bolo treba tak ma objednali aj na ráno .. Čakacia doba v čakárni max 10min. Vyšetrenie trvá tiež max 15min 😂 pri tehotenstve to nebolo teda bohviečo ale brala som to tak, že je všetko v poriadku a nemame čo viac riešiť.

heln
10. júl 2024

ano, aj u mojho je to niekedy takto, sestricka objedna pacientku na 15 minut a realne je tam dlhsie, medzi tym pride nejaka urgentna, a uz sa caka do nemoty.

dory11
11. júl 2024

Pozri moja tiež objednáva a povie nejaký čas ale vždy povie že je to orientačné .keď som bola tehotná mala čisto vyhradené čas v orginacnich hodinách len pre tehotné áno čakala som zvedavá 15minut Max pár krát sa stalo že aj dlhšie keď zobrala dáky surny prípad lebo tieto pacientky majú prednosť áno brala sestrička dnuka žení ale buď sa chceli objednať predobjednať predpísať lieky niečo potrebovali z karty lebo sestrička bola diskrétna a nechcela to riešiť na chodbe pred ostatnými

sara07
11. júl 2024

@evka_21 no všetko lepšie má žial takéto termíny a čakania, systém, zažila som pred 15 rokmi také niečo , že rukavice tie jednorazovky si sušil pekne na uteráku v ambulancii a znova ich použival, ked po nich siahol a začal natahovat na ruky v tom momente som prchala preč, niečo také že zoberiem si sterilné nové asi nepoznal 😈 a u neho sa nečakalo vôbec 😂

ailiba
11. júl 2024

Tvoj lekar nema system, o tom to je. Chapem, ze ta nebavi tam donekonecna cakat. Mala som uz takych lekarov a je to o nicom.
U nas sa objednam na termin. Tehotne maju vyhradeny cas, aj neobjednane pacientky (urgentne). Obcas sa to pretiahne, ale viac ako pol hodiny som nikdy necakala... Vacsinou načas.

taktotedanie
14. júl 2024

No chvalabohu mala moja gyn jeden den len tehotne pacientky ine neosetrovala
Ale bezne som cakala ked som nebola tehotna aj 2hodiny